Premier League

Α ναι τώρα το είδα κι εγώ ότι η Premier League σκοπεύει να αναβάλει τις αναμετρήσεις της 7ης αγωνιστικής.

Εντάξει δικό τους θέμα, ας κάνουν ό,τι θέλουν. Εμάς δεν μας αφορά.

The UK government has told football leagues that games can GO AHEAD this weekend — but has left the decision in the hands of governing bodies.

Τι εκανε ο εγκληματιας ο Collins της Wolves :sweat_smile:

Για πλακα η Σιτι σημερα. Οταν φτασει το μαξιμουμ της χημειας της με τις νεες μεταγραφες, εχω περιεργεια να δω ποια ομαδα θα την σταματησει και πως, κυριως στην Ευρωπη βεβαια. Εκτος απροοπτου παει για το 5 στα 6 στην Αγγλια.

Εκπληκτική εμφάνιση η Άρσεναλ. Θα έχουμε φοβερό North London derby

2 Likes

image
Σε εμας ρε γατι Toney

plz συνεχισε να σκοραρεις γιατι σε εχω στο φαντασυ ομως :sweat_smile:

2 Likes

Δύσκολο το ματσακι χθες με τη Λέστερ κι ας ήρθε τελικά 6-2.

Γενικα, με εξαίρεση το πρώτο ματς με τη Σαουθαμπτον, η Τοτεναμ μοιάζει 2 βήματα πίσω από το πως τελείωσε πέρσι τη σεζόν, τουλάχιστον παικτικα, γιατί από αποτελέσματα πάμε μια χαρά. Βέβαια, τώρα μάλλον ήρθε η ώρα που πήρε μπρος ο Σονι, άρα θα ανέβει όλη η ομάδα ένα επίπεδο. Γενικά όμως είναι αδιανόητο να μην μπορούν να, χτίσουν μια επίθεση και να περιμένουν συνέχεια πίσω απ’τη μπάλα.

…πράγμα που άλλαξε, μόλις έβαλε μέσα τον Μπισουμα και οι 2 στο κέντρο έγιναν 3, και απελευθερωθηκαν Μπετανκουρ, Χοιμπιεργκ και κέρδιζαν συνέχεια μπάλες μπροστά. Αυτό το ποδόσφαιρο ναι, είναι και γαμώ.

Κουλουσεφσκι μεγάλος παιχταράς, κάνει τα πάντα και είναι και τρελός μπαλαδορος.

Για το ματς με τους Αρσεναλαιους, θα είναι σαφώς πιπ δύσκολο από το προ μηνών τριμπαλο και ένα χ εκεί μέσα δε θα είναι κακό. Ωραίος ο Ριτσαρλισον, μπορεί να παίζει και στη θέση του Χαριλαου, αλλά ο Ζεσους είναι μεγάλη λατρεία, θα τον προτιμούσα 1000%. Μαζί με τον Μαρτινελι, οι μόνοι παίχτες που ια ήθελα στην Τοτεναμ. Ωραία μπαλίτσα παίζει ως συνήθως η Αρσεναλ, ο Αρτετα μπορεί να γίνει ένας πολύ καλός προπονητής, και είμαι και σίγουρος πως θα είναι στις πρώτες επιλογές της Σιτι μόλις ο Πεπ φύγει.

Όπως και να’χει, θα τα πούμε σε 2 βδομάδες, η Τοτεναμ μες στο 2022 έχει τη δεύτερη καλύτερη συγκομιδή πίσω από τη Σιτι και δε φοβόμαστε μια ομάδα που χεστηκε πάνω της όταν είδε το στόχο της, πάμε για 0-5 χαλαρό

Εγω τα ελεγα, ειναι λατρεια ο τυπος.

Εισαι ισως ο μονος οπαδος Τοτεναμ στον κοσμο που θα εγραφε σεντονι για το ματς της ομαδας του απεναντι στην Λεστερ μετα απο νικη 6-2, και δε θα εγραφε σχεδον ουτε μια λεξη για τον ΥΠΕΡΠΑΙΧΤΑΡΑ Σον που εβαλε χατ-τρικ ως αλλαγη, με τα 2 απο τα 3 γκολ που εβαλε να ειναι αριστουργηματικα διχως καμια υπερβολη. Τι φαση? Εμπαθεια πλεον μυριζομαι, δεν εξηγειται αλλιως.

Ο Σονι είναι παιχταράς, και ακριβέστερα είναι καταπληκτικός εκτελεστής. Κάθε χρόνο κάνει κάποια κοιλιά στη φόρμα του (και το έχω γράψει αρκετές φορές) , αλλά προφανώς το ξεπερνάει.

Αυτό που δε φαίνεται, είναι πως δε βοηθάει σχεδόν καθόλου στο χτίσιμο, είναι αρκετά ατσουμπαλος στην τεχνική του και δεν είναι μπαλαδορος, με αποτέλεσμα να χαλάει πολλές επιθέσεις ή και να μη βοηθάει καθόλου για να ανοίξει μια άμυνα. Αν έχει λίγο χώρο να σουτάρει ή χώρο για να τρέξει, έχεις και πολύ πιθανά γκολ.

Καμία εμπάθεια, απλά βάζει καμία δεκαριά τέτοια κάθε χρόνο, τον έχουμε συνηθίσει. Δεν ήταν ποτέ πρόβλημα το αν θα ξεκινήσει να σκοράρει, αλλά το πότε θα το κάνει για να ανοίγει χώρους για τους υπόλοιπους

1 Like

Ένα αγόρι παίζει μπάλα κάτω από τις φανέλες Νότιγχαμ Φόρεστ.

Στο βάθος η έδρα του συλλόγου, το Σίτι Γκράουντ, στην 60’s εκδοχή του.

Retro!

1 Like

Δεν ξέρω αν το έμαθες αλλά πέθανε η βασίλισσα

Χεστηκα

Μόνο Notts County στην πόλη!

Για να μαζευόμαστε σιγά σιγά… Χαλαρό διπλό από ημίχρονο σήμερα, γιατί οι αντίπαλοι έχουν και Γιουροπα την Πέμπτη και πρέπει να είναι ξεκούραστοι

1111

Κι ο Φελιξ Μπορχα δεν ηταν κακος επιθετικος στον Ολυμπιακο, πολυ καλος ηταν.
Απλα δεν εβαζε πολλα γκολ, εβαζε 1 ανα 3 ματς κι αμα, ηταν καλος σκορερ ομως.

1 Like

Και η Τότεναμ έχει Τσου Λου σιγά. Σας περιμένουμε :smiling_imp:

στο 1 vs 1 ειναι κατωτερος απο τους περισσοτερους του επιπεδου αλλα γενικα οποιοσδηποτε και να επαιζε στο συστημα της Λιβερπουλ θα ηταν εκτεθειμένος πισω, ποσο μαλλον ο Τρεντ που δεν ανεβαινει απλα μπροστα αλλα γινεται και playmaker κεντρικα. Τωρα για καποια συγκεκριμενα λαθη φετος, μου φαινονται περισσοτερο θεμα συγκεντρωσης/ψυχολογιας. Οταν ολο το συστημα γυρω του δουλευει καλα, δεν φαινεται τπτ

Μαγική μπάλα και χαλαρό διπλό ήδη για την πρωταθληματική Τότεναμ εναντίον της έκτης του πρωταθλήματος.

Τι κάνεις ρε Έμερσον χασάπη

Πλακιτσα η Άρσεναλ . Έτσι γίνεται όταν παιζεις με σοβαρη ομάδα