Ποιος να τραγουδαει στους Priest

Η αλήθεια είναι ότι ο Rob πλέον στα live δεν…

Οχι και υπερδισκαρα ομως το Τουρμπο…

για μένα αυτό που είναι κάργα δήθεν είναι το demolition. θέλουμε να διαφοροποιηθούμε, αλλά είμαστε και λίγο κοτούλες/κουτοπόνηροι, οπότε κλέβουμε καμιά γέφυρα, κάνα σολάκι κατιτίς βρε παιδί από το παρελθόν μας μπας και κρατήσουμε κάναν παλιό. τις προηγούμενες φορές που επιχείρησαν να κάνουν κάτι καινούργιο, άλλες απλά ισοπέδωσαν τα πάντα (με την καλή έννοια), άλλες απλά δεν τους έκατσε. εδώ όμως το αποτέλεσμα είναι σχεδόν αίσχος (κάτι σαν το τουρμπο των '00). τουλάχιστον στο τελευταίο αυτός ήταν ο σκοπός, ένα ρεζουμέ και, επίσης, έχει και μερικά πολύ καλά τραγούδια.

Ακριβώς. Το Angel δεν πρέπει να το συγκρίνουμε με τους άλλους δίσκους γι’ αυτό που λέει ο somnambulist. Αντίθετα, θα κριθούν σοβαρά και αυστηρά στο Nostradamus (το οποίο για κάποιο λόγο είμαι σίγουρος ότι θα φάει τρομερό κράξιμο)

Εμένα στο τελευταίο με ενοχλεί απίστευτα το πόσο απλοϊκό είναι. Το painkiller είναι πολύ πιο τεχνικό από αυτό και έχει βγει και 15 χρόνια νωρίτερα. Εννοείται ότι έχει και κάποια καλά κομμάτια, στο κάτω κάτω δίσκος των Priest είναι, αλλά έχω την εντύπωση πως μοναδικός σκοπός τους ήταν το ρεζουμέ της καριέρας τους και αυτό δυστυχώς φαίνεται στα κομμάτια. Δεν κάθομαι στο να σχολιάσω αν είναι τίμιο ή όχι, για εμένα δεν υπάρχει κανένας λόγος να προσπαθώ να κάνω κάτι τετοιο από τη στιγμή που μιλάμε για επαγγελματίες μουσικούς. Πιστεύω όμως ότι από τη στιγμή που προσπαθεί ένα γκρουπ να μιμιθεί προηγούμενα άλμπουμ του με το ζόρι, το αποτέλεσμα δεν είναι δυνατόν να είναι ιδιαίτερα καλό. Ελπίζω πάντως ότι με το “Nostradamus” θα δείξουν πάλι ποιοι είναι πραγματικά, συν το ότι ο Halford θα είναι ξεκούραστος αφού έχει καιρό να κάνει περιοδεία.

Ποιος να τραγουδάει ρε παιδιά, εγώ?
Ο Χαλφορντ μέχρι να τεζάρει και μετά ας το διαλύσουν ή ας αλλάξουν όνομα…

Σωστος.Να ονομαστουν Budha Monk

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

και οι δυο πολυ καλοι δε με νοιαζει ποιος θα τραγουδησει.Αληθεια μηπως μπηκε σε λαθος κατηγορια τουτο το θρεντ?

o jack black

Robert John Arthur Halford

O Petrozza

Δεν παίζει ρόλο αν έχει καλύτερη φωνή ο Ripper ή όχι,το θέμα είναι ότι ο Halford αξίζει να είναι ο παντοτινός τραγουδιστής των Priest.Για σκεφτείτε το,όποτε ένας τραγουδιστής ή ένας κιθαρίστας ή οποιοδήποτε μέλος ενός συγκροτήματος μεγαλώνει να αντικαθίσταται.Πάει χάλασε η φάση!Φανταστείτε κάποτε μπασίστας στους Maiden-James Taylor,τραγουδιστής στους Zeppelin-Chris Akien κτλ.Όσο καλοί και να είναι όλοι αυτοί,ποτέ δε θα μπορέσουν να αντικαταστήσουν στη συνείδηση του κοινού που μεγάλωσε με αυτά τα ακούσματα τα μεγάλα αυτά ινδάλματα.Αν το αξίζουν ας κάνουν δικά τους καινούρια συγκροτήματα κι ας γίνουν μεγάλοι.Χαραμίζονται ως υποκατάστατα των παλιών.Αν αυτοί συμβιβάζονται με το να ακολουθούν τη σιγουριά αυτή και την επιτυχία με τραγούδια αλλωνών,γιατί αποκτούν χρήμα και δόξα,τότε για μένα δεν αξίζουν…

Υ.Γ.1 Τα ονόματα είναι τελείως τυχαία ούτε ξέρω αν υπάρχουν!!!
Υ.Γ.2 Στην τελική όποιος και να πει κάποια τραγούδια λατρεμένα κάποια επιτυχία θα την κάνει.Να ρισκάρω έναν ίσως άκυρο παραλληλισμό με τα ελληνικά λα’ι’κά,που όποιος άφωνος θέλει βγάζει ένα ζωντανό δίσκο με λίγο Πουλόπουλο,λίγο Καζαντζίδη και λίγο Διονυσίου και νομίζει ότι χτίζει σε στέρεες βάσεις την καριέρα του!Μαγκιά με ξένα αρ…δια λέω εγώ!!!

Λουγκρετια για παντα,δεν υπαρχει αλλος…

Διαφωνω παντως με το “ο Χαλφορντ ειναι ο αναντικαταστατος τραγουδιστης των Priest” μονο και μονο επειδη εχω δει τη μεγαλειωδη εμφανιση των Priest με Ripper στο Rockwave 2001…

δες σε DVD το Live Vengeance 82’ και μπορει να αλλαξεις γνωμη.

Οσο φωναρα κ να χει ο Tim ειναι αλλο πραγμα ο Ηalford οπως κ να το κανουμε.

Βασικα τους γουσταρω Και τους 2 τραγουδιστες!
Αλλα οταν λες για Priest το πρωτο πραγμα που σου ερχεται στο μυαλο εναι Halford!
Ο Owens ηταν παρα πολυ καλος αλλα ο Halford ταιριαζε πιο πολυ!

διαφωνω. ε, ειναι και θεμα γουστου εξ αλλου.

για το ντεμολισιον εχω πει πολλες φορες την αποψη μου. τωρα να σου πω την αληθεια δε νομιζω να εχει κλεμμενα μερη. το αισχος παντως που λες ειναι για μενα το angel που εχει τρια ωραια κομματια και τα υπολοιπα δε τα ακουω ποτε.

σωστοτατος. για μενα ο μονος ‘‘κακος’’ δισκος των priest ηταν το angel. οτι εβγαλαν ηταν παντα στο κλιμα της εποχης. παρτε ημερομηνιες και συγκρινετε. δε το λεω εγω, τα γεγονοτα μιλουν μονα τους.

τωρα για το κατι αρεσει σε εναν ή οχι, ε βρισκω απολυτα λογικο να μη γουσταρουν οι χεβυμεταλλαδες το ντεμολιτιον επειδη ακριβως μεγαλωσαν με το painkiller. αλλη εποχη/νοοτροπια το ενα, και αλλη το αλλο. μη ξεχναμε οτι το turbo το κραζαν επισης τρελα την τοτε εποχη, αν και ειχε απιστευτες κομματαρες (locked in, turbo lover, out in the cold, reckless κτλ). ον τοπικ, εγω που εχω θεους τους fear factory λογικο ειναι να γουσταρω τον industrial-ικό ήχο (μιλαω για παραγωγη) του ντεμολιτιον. στο κατω κατω θεμα γουστου ειναι.

δε μιλαμε γιαυτο. καλως ή κακως, ο χαλφορντ εφυγε απο τους priest και ο ripper ήρθε. δεν υπηρξε ποτε τετοιο θεμα. και:

μη με παρεξηγησεις, αλλα μιλας για μια χρονια που εσυ δεν ειχες καν γεννηθει. να το χεσω το dvd του 82 αν ειναι να τον βλεπω στο ροκγουειβ να προσπαθει με ζορια να βγαλει τσιριδα. ε αυτος σημερα ΔΕΝ ειναι ο χαλφορντ. ειμαι βαμμενος πριστας αλλα αν ειναι να βλεπω τους πριστ ετσι, δε ξερω κατα ποσο θελω να ειναι ενεργοι. περιμενω οσο τιποτα το νεο δισκο για να δω αν τα διαλλειματα απο τις περιοδειες του εκαναν καλο. μακαρι.

μεγαλειωδης εμφανιση. δε λες τιποτα. εκεινη τη μερα ειδαμε τους PRIEST. περαιτερω λογια ειναι φτωχεια.

πολλα πραγματα ειχαν γινει οταν εγω δεν ειχα γεννηθει, αυτο δεν εχει να λεει κατι. σιγουρα ο Halford δεν ειναι αυτος που ηταν τοτε (οπως ειναι και λογικο πιστευω) αλλα αυτο δεν παει να πει οτι απλα και μονο επειδη ο Ripper ειναι σε καλυτερη κατασταση τωρα (επισης λογικο) πρεπει να ειναι αντικαταστατης του Rob. με τετοια λογικη θα’πρεπε ολα τα παλια συγκροτηματα να αντικαθιστουν ολα τα ξεπεσμενα μελη τους…
η γνωμη σου μπορει να ειναι οτι θα’πρεπε να συνεχισουν με τον Owens η και καθολου ισως αλλα αυτη δεν ειναι καθολικη και δεν την ασπαζονται ολοι, εγω προσωπικα προτιμω να κανουν ο,τι κανουν απο 'δω και περα με τον Halford και αν ειναι να διαλυσουν ας διαλυσουν.