Primal fear - new religion

ΤΙ είναι αυτό που με χτύπησε ρε παδια!!! τι δίσκος είναι αυτός? η τύποι ξέφυγαν τελείως. βρείτε το αμέσως. εχει και ένα κομμάτι με την simone simmons των epica μέσα το οποίο τσακίζει. σπάνια ακούς εναν δίσκο μια φορά και σου μένει χαραγμένος. Μερικές φορές χαίρομαι τόσο πολύ που ακούω αυτή τη μουσική. περιμένω σχόλια και απο εσας.

Έχει κυκλοφορήσει;Το ξεπερνάει το προηγούμενο;

ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΥΣ. ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΕΙΣ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΜΥΝΗΜΑ

Ο δίσκος γαμεί και δέρνει emo κωλαράκια.
True metsal.
Απο τις καλύτερες κυκλοφορίες της χρονιάς.

ΧΑΜΟΣ

Primal Fear rulez!!! :smiley:
Τέλειος και ο νέος δίσκος! Τα σπάνε!

Όντως με μια ακρόαση με άφησε ικανοποιημένο…κόλαση η Simone, xexe!

Thanks!!! To βρήκα και το ακούω και όντως σκίζει. Τώρα είμαι στο τρίτο κομμάτι. Μπράβο στους Fear ελπίζω τώρα να κερδίσουν την αναγνώριση που τους αξίζει.

ακουσα τα πρωτα 30 secs απο sign of fear…τελος μ’αρεσει…

Για εμένα πήγαινε αυτό; Αν ναι, δεν είπα ότι το άλμπουμ είναι καλό μόνο από δύο κομμάτια που άκουσα, είπα ότι μου άρεσαν πολύ αυτά τα 2 κομμάτια. Τέλος πάντων, το άκουσα όλο και μπορώ να πω ότι είναι φοβερό. Scheepers rules

οχι ρε!Για μενα το ειπα και δεν υπαρβαλλω.Μερικα cd φαινεται απο την αρχη οτι ειναι αν μη τι αλλο σοβαρα…

¶μα δεν έχει τίτλο τραγουδιού με τη λέξη metal δεν το ακούω [-X [-X

Φυσικά και θα το ακούσω! Ralf!!!

/me is Fighting the Darkness:lightsabre:

οσοι το εχετε ακουσει μεχρι στιγμης ποιο τραγουδι σας εχει κολλησει?Εμενα το ομονυμο και Fighting the Darkness προς το παρων8)

Μπηκα μονο και μονο για να γραψω για αυτην την δισκαρα…
Φοβερος δισκος!!Δεν περιμενα με τιποτα οτι θα κυκλοφορουσαν τοσο καλο δισκο μετα το τεραστιο Seven Seals!
Το φοβερο ειναι οτι το αλμπουμ κυκλοφορει απο την Frontiers που απο οτι φαινεται οτι θελει να κανει μια στροφη προς το μεταλ!

Για να το λες εσύ, θα το κατεβάσω.

ουαου!

φαινόταν από το Seven Seals ότι ήταν σε φόρμα…

Μα πόσο πολύ Halford ακούγεται σε κάποια σημεία ο Scheepers?Και καθόλου άσχημα θα έλεγα…

Πάρα πολύ δυνατό, ίσως το πιο δυνατό album στο είδος του φέτος από αυτά που έχω ακούσει…

Καλό άλμπουμ από τους Primal Fear, όπως και όλα τα προηγούμενα τους. Αν και προσωπικά δεν υπήρξα ποτέ ένθερμος υποστηρικτης τους.
Κατ’εμε το κορυφαίο άλμπουμ στο συγκεκριμένο είδος φέτος είναι το Hell Destroyer των Cage.
Γενικότερα σε όποιον αρέσει το Priest-ικό-Halford-ικό heavy metal με power στοιχεία θα πρότεινα να ακούσει τους Σουηδούς RAM.

Όλα αυτά είναι προσωπικές μου απόψεις και δεν θέλω να υποβαθμίσω την άποψη κανενός από όσους έχουν γράψει στο τόπικ. Το λέω για να προλάβω οποιονδήποτε παραφυλάει στη γωνία για τα “καθιερωμένα” σχόλια.

ΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!

καλα μιλαμε για βαρβατο δισκο, οχι αστεια. priest φαση painkiller, με γαματα θεματακια και τραγουδιστη απο το υπερπεραν. εχει τρομερη φωνη ο τυπος!:smiley: :smiley: :smiley:

οι cage δεν έχουν σχέση με τους primal fear (ειδικά με τα δυο τελευταία).

ον τόπικ: το προηγούμενο το θεωρώ ως την καλύτερη κυκλοφορία τους, όντας περισσότερο απλώς παρατηρητής τού γκρουπ κι όχι οπαδός. με το προηγούμενο αποστασιοποιήθηκαν από το (βαρετό τις περισσότερες φορές για μένα) παρελθόν τους, έγραψαν τραγουδάρες και γενικά φάνηκε ότι αυτό το μελωδικό στυλ τούς πηγαίνει. στο νέο (με 2-3 ακροάσεις), μου φαίνεται ότι προσπάθησαν να πάνε το καινούργια στοιχεία που είχαν στο σέβεν σιλς λίγο παραπέρα, χωρίς να το πετυχαίνουν απόλυτα, ενώ και τα χεβυμεταλς κομμάτια του νέου δίσκου μού ακούγονται στην καλύτερη μέτρια. γενικά, συμπαθητικός, αλλά εμφανώς κατώτερος από το προηγούμενο.

Με τα 2 τελευταία ναι, δεν πολυέχουν, καθώς οι PF έχουν διαφοροποιήσει κάπως τον ήχο τους (αν και τα κλασικά Priest στοιχεία γίνονται σχετικά διακριτά, κυριως στα φωνητικά του Scheepers)