Primera Division

Τίτλους πάντα διεκδικεί. Σε επίπεδο για να φτάσει πολύ ψηλά στο Τσ.Λ. δε την έχω.

εγω πιστευω θα παει φετος τελικο με μπαρτσα…

Για ποιο λόγο όμως?

Πήγε και πήρε 3 τελικούς, με Τόσακ και Ντελ Μπόσκε και ρόστερ σίγουρα όχι υψηλότερης ποιότητας από το τωρινό. Απλώς τότε τα αστέρια στα μεγάλα ματς ή στα ματς που στράβωναν, φαίνονταν και ας μην είχαν 63 γκολ σε 62 αγώνες. Πέρσι ο Ρονάλντο όταν στράβωσε το ματς με τη Λυόν αποδείχτηκε απελπιστικά λίγος. Για να δούμε τι θα κάνει και φέτος εκεί που θα τον χρειαστεί η ομάδα.

Με τη Βιγιαρεάλ ήταν ομολογουμένως συγκλονιστικός, ειδικά στο τρίτο του γκολ ήταν απίθανο το πώς γύρισε το σώμα του και σούταρε με το αριστερό στη γωνία που δεν περιμένει ο τερματοφύλακας.

Μακάρι να το πάρουμε. Προφανώς και θα καταχαρώ! Αλλά με αυτή την άμυνα, δε βλέπω προκοπή στην Ευρώπη. Είμαστε πολύ σοφτ και αρκετοί εκεί μέσα δε μου εμπνέουν εμπιστοσύνη. Άσε που ακόμη, δεν έχουμε περάσει πολλά δύσκολα ματς για να έχω εμπιστοσύνη της άμυνας (είδες τι έγινε στο ματς με την Μπάρτσα - το μόνο παιχνίδι επιπέδου quarterfinals Champions League) και γενικά τα μόνα δύσκολα ματς μέχρι τώρα ήταν με Ισπανικές ομάδες που έχουν συγκεκριμένα χαρακτηριστικά. Για να το πω πιο ξεκάθαρα, αν αυτή τη στιγμή παίξει στο Τσ.Λ. η Ρεάλ κόντρα σε Μπάρτσα, Μάντσεστερ, Τσέλσι δε την έχω για φαβορί. Επίσης η φετινή ομάδα στο περσινό Τσ.Λ. άντε να έφτανε μέχρι τους 4 και αυτό θα ήταν υπέρβαση.

Καλή η δαντέλα στην επίθεση, αλλά με αυτή η άμυνα δε με έχει πείσει πως μπορεί να αντεπεξέλθει στα 5 σερί παιχνίδια Ch.L. με τις τοπ ομάδες της Ευρώπης.

Με φορα η Ρεαλ,3-6 τη βαλενθια…

Με 4 απο τα 6 γκολ βεβαια να ειναι πανομοιοτυπα, και να ειναι ολα λογω αμυνας παιδικης χαρας της Βαλενθια…

Που ειναι το κακο να ειναι τα γκολ πανομοιοτυπα;:-k

Δευτερο συνεχομενο στραπατσο η Ρεαλ ,2-3 ηττα εντος εδρας. Μηπως να αρχισει ο μουρινιο να σκεφεται την επομενη ομαδα του?

Και η μπαρτα έχασε πάντως…

ειχαν αλλαγες και οι δυο, δεν πιστευω οτι τους ενοιαξε και πολυ

και εγω αυτο πιστευω ετσι κι αλλιως το πρωταθλημα εχει κριθει.

Ήταν ένα από τα πιο εύκολα γκολ στην καριέρα του, αφού το μόνο που χρειάστηκε ήταν με μια απλή προβολή από το ένα μέτρο να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

Κι όμως ο Κριστιάνο Ρονάλντο θα θυμάται για πάντα αυτή τη στιγμή, όχι γιατί άνοιξε το σκορ στο ματς τη Ρεάλ Μαδρίτης με την Αλμερία, αλλά διότι έτσι έφτασε τα 39 «τεμάχια» στη φετινή Primera Division, έσπασε το ρεκόρ των Θάρα και Σάντσες και με την παρουσία του μπορεί να έχει κάνει ακόμη και τον Μέσι να ζηλεύει!

Πηγή: Sport-fm.gr

Ακούσατε ένα γδούπο;
Ο Μέσι πρέπει να τανε, που λιποθύμησε στο άκουσμα αυτής της είδησης :!:

Δεν μπορουμε παντως να παραβλεψουμε οτι ειναι ιστορικο ρεκορ.

Φυσικα και δεν το παραβλεπω. Γι’ αυτο και παραδεχομαι πως ο Κ. Ροναλντο ειναι, αυτη τη στιγμη, ο δευτερος καλυτερος ποδοσφαιριστης στον κοσμο με μεγαλη διαφορα απο τον τριτο αλλα και με χαωδη διαφορα απο τον Πρωτο!!

Queen Rulez: Αν κρινω με βαση τη συνολικη δουλεια στη λειτουργια της ομαδας, τοτε η πρωτια παει, δια περιπατου, στο κομπιουτερ (ΤΣΑΒΙ)!

O Rooney ριχνει και στους δυο οσον αφορα τη συνολικη δουλεια μεσα στο γηπεδο:!:

Εγινε…

Ο Ρονάλτο και 50 γκολ να βάλει, δεν θα γίνει Μέσι.
Το χουμε ξαναπεί.

Γιατί ρε Κορούνια κατέντησες έτσι…

…εδώ και χρόνια είναι έτσι…κατηφορική:):!:

Συγκινήθηκα γαμώτο!