Primera Division

αναμενομενο να μην τα καταφερνε η μπαρτσελονα…

ρε αυτος ο πουστης ο μουρινιο…οσο αντιπαθητικος κι αν ειναι αλλο τοσο αξιος ειναι στη δουλεια του…

Ρε παιδια οκ,προφανως και η Ρεαλ ηταν καλυτερη σημερα,εννοειται οτι βρισκεται σε καλυτερη κατασταση,αλλα η σημερινη της νικη κατ’εμε δεν ειναι εργο Μουρινιο.Θα δεχτω να πειτε οτι ο Ροναλντο επιτελους εγινε παικτης μεγαλων ματς και ξεμπουκωσε,οτι η Μπαρτσα βρισκεται σε πτωση,αλλα δεν πιστευω οτι ειναι κυριως εργο Μουρινιο.Απλως σημερα εκανε το αυτονοητο και αφησε τους παικτες του που αποδεδειγμενα ξερουν μπαλαρα,να παιξουν κιολας,τους εδωσε και το κινητρο,παιξαν πιο παθιασμενα και αυτο ηταν.Η Ρεαλ σαφως και ηταν βεβαια πολυ καλα στημενη απο το Μουρινιο.

Παντως φανηκε εμφανως το ποσο κουρασμενη και ισως κορεσμενη ειναι η Μπαρτσα.Πρωτη φορα τους βλεπω να μην αντεχουν να τρεξουν και να το κυνηγησουν,να εχουν τοσο κακα τελειωματα,να μη βγαινουν οι αυτοματισμοι με τιποτα.Ακομα και ο Μεσσι ηταν εκτος ρυθμου τελειως.Δε με πειραζει που χανουμε το πρωταθλημα,με πειραζει η ηττα μες στο Καμπ Νου απο τη Ρεαλ.Ισως πραγματι και να ηρθε το τελος εποχης.Ομως πριν πεσει η αυλαια,ας περασουν τελικο και για πρωτη φορα θα υποστηριξω και τη Ρεαλ για να παει τελικο,να τους πετυχουμε και ας δωσουν τα παντα οι της Μπαρτσα,ουτως ωστε αυτη η ομαδα να φυγει οπως της αξιζει.Στην κορυφη!

ο μουρινιο τους δινει την νοοτροπια του νικητη…νομιζω οτι ειναι το ποιο σημαντικο που πετυχαινει σε οποιαδηπτε ομαδα εχει παει…

για αυτο αλλωστε και η ιντερ μολις εφυγε πηρε την κατω βολτα…ενω ηταν ακριβως οι ιδιοι παικτες…

αν πει οτι φευγει το καλοκαιρι απ τη ρεαλ θα ξαναδει πρωταθλημα παλι μετα απο χρονια…

Η Ρεαλ εναι η Ρεαλ,καλως ή κακως το πνευμα του νικητη ειναι στο DNA αυτης της ομαδας,ισως ο Μουρινιο να τους ξαναεδωσε την αυτοπεποιθηση που ειχαν χασει,αλλα δεν πιστευω πως αυτη η ομαδα χρειαζοταν μονο το Μουρινιο για να επιστρεψει στην κορυφη.

παντως φετος με τους ιδιους ακριβως παικτες αλλα αλλον προπονητη το βλεπω πολυ χλωμο να επεστρεφε στην κορυφη…

ειλικρινα πιστευει κανεις οτι ο ζοζε μπορει να χασει το champions league…??ισως μονο απ την ομαδα που κερδισε σημερα…την μπαγερν την τεταρτη βλεπω να την περναει ανετα…και αν παει τελικο με τσελσι θα κανει περιπατο κοντρα στους πρωην παικτες του…

τελος παντως ο τυπος ειναι προτυπο…προσωπικα τον θαυμαζω…δεν ειχα καμμια αμφιβολια οτι θα πετυχαινε και στην ρεαλ…μια ομαδα που εδω και πολλα χρονια ειναι στην πιπα ηρθε και την εκανε ξανα πρωταγωνιστρια…

οσο κι αν τον αντιπαθω σαν χαρακτηρα-σκατοφατσα…

Δεν είναι πως πιστεύω στην Λεβάντε.Είναι πως δεν πιστεύω στην Βαλένθια.Ακόμα κι αν βγούμε τρίτοι θα είναι γιατί οι άλλοι είναι ακόμα χειρότεροι απο εμάς.Και πιστεύω πως φταίει τόσο ο Έμερι όσο και ο Γιορέντε για την κατάντια,κυρίως ο δεύτερος.

Το ξέρω πως Ατλέτικο είναι η Μαδρίτη,εκ παραδρομής.

Χαλια ματς χτες.Τυφλοι - Μονοφθαλμοι 1-2.
Εγω τελικο ΤσουΛου με αυτους τους δυο δεν θελω.
Εκει στην Μπαρτσα πρεπει να το ξανασκεφτουν λιγο
το υψηλοτατο συμβολαιο του Βαλντεζ…

ε σιγά μωρέ. 2 γκολ έδωσε μόνο :stuck_out_tongue:
και στα δυο βγήκε λες και τι θα έκανε. στο ενα έκανε μισό βήμα πίσω, και στο άλλο…τίποτα.

Δεν ξερω τι λετε παντως στο πρωτο γκολ η πρωτη αποκρουση του Βαλντεζ ειναι εκπληκτικη.Το λαθος ειναι του Πουγιολ.
edit:κανει λαθος εξοδο ειναι η αληθεια.

η πρώτη απόκρουση του κασιγιας ειναι τρομερή στο γκολ

Ναι ειναι!

καλα τυχερος ο Σαντσες που του ηρθε στο καλαμι μετα και το εβαλε
παντως δεν με ικανοποιησε το ματς οσο θα επρεπε,εχουν γινει και καλυτερα ματς μεταξυ τους
σε θεαμα μιλαω και σε φασεις

τον Μουρινιο δεν τον εδειξε καθολου οταν εβαζαν τα γκολ,γιατι???

Πολυ ηρεμος ηταν γενικα ο Μουρινιο χτες.
Και οι της Ρεαλ γενικα δεν γκρινιαξαν και πολυ.

Ο Βαλντες ειναι εγκλημα να παιρνε τοσα λεφτα.
Στο πρωτο γκολ πηγε για καφε και στο δευτερο
εκανε εξοδο επιπεδου φοιτητικου 5 επι 5 τουρνουα.

A ρε Μουρινιο! Πανω που ειχα αρχισει να χανω την εμπιστοσυνη μου σε αυτον για πρωτη φορα, ερχεται η 2πλαρα μεσα στο Camp Nou. Αμα μεινει και χωρις CHL η Μπαρτσελονα θα πεσει πολυ θρηνος και στην Ελλαδα

Mε την εξαιρεση του UEFA Super Cup, σε οποια μεγαλη διοργανωση εχει παρει μερος ο Μουρινιο την εχει κατακτησει εστω μια φορα!

Πορτογαλικο, Ιταλικο, Ισπανικο και Αγγλικο πρωταθλημα
Πορτογαλικο, Ιταλικο, Ισπανικο και Αγγλικο κυπελλο
Champions League, UEFA

και ολα αυτα απο το 2003 εως σημερα

παντως τωρα ενας τελικος ρεαλ-μπαρτσα θα χει ακομα μεγαλυτερο ενδιαφερον…

η θα παρει εκδικηση η μπαρτσα η θα δουμε τον εγωισμο του μουρινιο να φτανει στα υψη…

Εγώ αυτό που έχω να πω είναι πως το φετινό πρωτάθλημα γενικά είναι απογοητευτικό.Πολύ μέτριες ομάδες.

Ελα μωρε με τον αμπαλο τον διερμηνεα,σιγα τα παγωτακια που χει παρει.Ασε που παντα εχει παχταραδες στην εκαστοτε ομαδα του .Και προκαλει και συνεχεια ο εριστικος.

[SPOILER]Καλα τους μαμαει Ζοσε τοσα χρονια και επειδη δν χορταινουν λενε οτι μαλακια τους κατεβει. [/SPOILER]

Το έχω γράψει σε όλους όσους με θυμήθηκαν τώρα που η Ρεάλ παίρνει τον τίτλο (όπως έλεγα πέρσι πως θα κάνει φέτος) και ο Κριστιάνο είναι γρανάζι της μηχανής της Ρεάλ (όπως περίμενα).

Μουρίνιο = House MD της προπονητικής. Τι να λέμε τώρα ρε παιδιά; Κατά τα άλλα, όσο κι αν συμπαθώ την Ρεάλ (και αντιπαθώ την Μπαρτσελόνα), μου αρέσει πολύ η φετινή Μπάγερν. Δεν θα με πειράξει αν σηκώσει αυτή την κούπα…

Συγχαρητηρια στους οπαδους της Σεβίλλης…Επιτέλους ας τα πει καποιος

http://www.youtube.com/watch?v=zwD3lnhV-k8&feature=player_embedded#!

[SPOILER]Κορυφαία η φάση με τα μπαλάκια του τέννις:lol:[/SPOILER]