Primordial - Redemption at the Puritans Hand

Το καινούριο άλμπουμ των Primordial βγαίνει στις 23 Απριλίου 2011!!! Άντε ΠΑΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ρε ΙΡΛΑΝΔΟΙ!!! Δώστε τα μυαλά στο χέρι και πάνω από όλα μια σωστή και αξιοπρεπή συναυλία! Σας περιμενουμε!!!

αναμενουμε :!:

Στο φεηςμπουκ ανεβάζουν κάτι σαμπλς από βίντεο, βαριέμαι να τ’ακούσω ωστόσο.
Προβλέπω ΟΡΓΗ, ειδικά με τα χάλια (και) της Ιρλανδίας.

Περιμένουμε άλλη μία δισκάρα απ΄τους Ιρλανδούς.Δεν έχουν κυκλοφορήσει κακό άλμπουμ και δε νομίζω να κάνουν τώρα την αρχή.

Μακάρι, γιατί μας έχουν λείψει κάπως οι [B][I]Spirit The Earth Aflame/Storm Before Calm[/I][/B] μέρες.

Έτσι ακριβώς…άλλον ένα καλό δίσκο θά’χουμε…καί μια επανάληψη του live…τώρα πια μας ενώνουν κοινές μοίρες:):!:

Προβλέπω ότι θα εγκλοβιστούν στον ήχο των δύο τελευταίων τους δίσκων, ξαφνικά θα αρχίσει να ασχολείται μαζί τους πολύς περισσότερος “άσχετος” κόσμος και θα τους εκθειάζει, θα βγουν άλμπουμ του μήνα στο χάμμερ (έχουν ξαναβγει-ξερω), οι χαρντκορ φανς θα αρχίσουν σιγά-σιγά να αποστασιωποιούνται (εκτός από αυτούς που δεν το έχουν κάνει ήδη) και εγώ θα λέω ότι είναι ένας πολύ καλός πραημόρντιαλ δίσκος, αλλά χειρότερος από τα προηγούμενά τους.

σταρχιδιαμας,να πας να μιζεριασεις αλλου.

Aπο τα πιο κουραστικα αλμπουμ κατα την ακροαση το τελευταιο των Primordial…

Θα σε σβήσω από κινητά, μσν και φεησμπουκ.

Για το Nameless Dead λες?
Και μιλας σοβαρα?
Προσεχε τι θα πεις.

ΚΛΑΣΙΚΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΒΛΑΒΗΣ

Θέλουμε και playlist όμως φίλος, δε μας είπες, α;

ροφλμάο

Playlist; Σε χάνω

Ε βρες με ρε μπόμπο.

Λίστα με τα τραγούδια μωρέ, πώς τα λέτε εσείς εκεί πέρα στα εγγλέζικα :!:

Στο χωριό μου, ΣΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΚΕΣ ΒΟΥΚΟΛΙΕΣ ΧΑΝΙΩΝ, το λέμε tracklisting. Και δεν εχω!

Πάω να χώσω Spirit The Earth Aflame (ψαγμένος κιετς). Άησις συνέχισε λίγο το φλεημ να γουστάρουμε

isis ουτε εγω σε πολυπιανω για τα περι κουραστικου αλμπουμ :stuck_out_tongue:

Eιναι το μοναδικο αλμπουμ των Primordial, που δεν εχω ακουσει πολλες φορες και αυτο γιατι ακριβως απο τις πρωτες ακροασεις ενιωσα να με κουραζει… Αφενος, μου φαινεται οτι κινειται ακριβως στα ιδια μονοπατια με τον προκατοχο του, δηλαδη ενα The Gathering Wilderness Pt.2, αφετερου η αποδοση του Nemtheanga μου φανηκε too much…βρισκεται σε μια ενταση σε ολη τη διαρκεια του δισκου που προσωπικα με κουρασε…

και εννοειται οτι μπροστα σε κατι Earth Aflame & Storm… δεν πιανει μια… :wink:

Έλα, έλα μην τα ισοπεδώνουμε όλα, μια χαρά δισκάρα το [B][I]Nameless Dead[/I][/B].
[I]Empires Fal[/I]l, [I]Gallows Hymn[/I], [I]Heathen Tribes[/I] δεν γράφονται κάθε μέρα.

Άσε που μπορεί να μην έχει [I]Coffin Ships[/I] αλλά προσωπικά το προτιμώ ένα κλικ παραπάνω από το [B][I]Gathering Wilderness[/I][/B].