Primordial @ Temple / 20.09.2019

Ταυτιζομαι απόλυτα με αυτο που λες,λες και τραγουδαει πριβε για σενα νοιωθεις

3 Likes

Συμφωνώ κι εγώ και προσθέτω τον Eric Clayton των Saviour Machine.

2 Likes

Ιστοριούλα περί Alan: Το 2013 στο Fuzz, παίζαμε μπάλα, όπως προείπα. Αποφάσισα να αράξω στο bar και να “πλακωθώ” στις μπύρες. Περίπου στη μέση του set των Primordial έχω “φτιαχτεί” παραπάνω απ’ όσο έπρεπε και περίμενα (μεγάλε barman με τα κεράσματά σου). Anyway, κάποια στιγμή “σκάει” το “Sons of the Morrigan” και αρχίζω να “ροπιάζω” περισσότερο. Ε, στα “καπάκια” παίζουν το “The Coffin Ships”. Έχοντας εκστασιαστεί, βρίσκομαι με υψωμένη γροθιά, σε χρόνο dt, στο κάγκελο κι επιβραβεύομαι με ένα μεγαλοπρεπέστατο fist bump από τον Alan. Ακόμα πιστεύω ότι όντως με είδε να διασχίζω το χώρο και ήθελε να μοιραστεί την πώρωσή μου. Αυτός ο μεγαλειώδης τύπος είναι ό,τι αυθεντικότερο υπάρχει σε frontman.

11 Likes

Live 2012, εισιτήριο 15 ευρω στην πόρτα και λαιβ ζωής. Πίτα το An, πρώτη γραμμή με 2 φίλους από σχολή και ο Alan σφίγγει τα χέρια σε όλους στην πρώτη γραμμή ενώ τραγουδά και φυσικά μας κοιτά στα μάτια . Είναι μορφάρα αι ψυχαρα τι να λέμε

5 Likes

Δεν είμαι φαν, θα ήθελα να τους δω, αλλά έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου ότι σε αυτό το venue δεν ξαναπατάω μετά το κάζο με τον ήχο σε Skyclad και Jag Panzer, εκτός αν πρόκειται για κάτι το εξαιρετικό (για τα γούστα μου) ή δεν πρόκειται να τους ξαναδώ. Οι Primordial βρίσκονται κάπου στην κόκκινη γραμμή, αλλά λογικά δεν θα πάω. Άλλη φορά. Καλά να περάσετε.

1 Like

Στους Ruins of beverast ηταν μετριος προς κακος ο ηχος μπροστα.Πηγαινοντας για κατουρημα ,στο σκαλακι ηταν λιγο καλυτερος. Sacral rage απο την αλλη πολυ καλος ηχος κατω.Δεν ξερω τι να περιμενω.

Εγώ έχω μια μικρή ιστοριούλα εκ μέρους της μπάντας και όχι με την παρουσία μου. Μπορεί σε κάποιους να είναι και γνωστή. Πέρσι, λοιπόν, το καλοκαίρι ήταν να παίξουν σε κάποιο φεστιβάλ στην Ιταλία. Για κάποιους, όμως, λόγους ακυρώνεται και τη μέρα που ήταν να γίνει αυτό οι Primordial αναρτούν ανακοίνωση μετά αφίσας στο facebook, όπου έλεγαν ότι περίμεναν τους πάντες σε ένα club-άκι στο Μιλάνο για να ευχαριστηθούν όλοι αυτό που δεν πραγματοποιήθηκε στο ακυρωθέν φεστιβάλ. Γενική είσοδος: 5 ευρώ. Ό,τι και να λέμε…

8 Likes

Μα κ στο κύτταρο το '17 βγήκαν γιατί γουσταραν να παίξουν κ ας μην είχαν πληρωθεί.

Ξέρει κανείς αν τα πήραν τα λεφτά τους τελικά?

2 Likes

Σίγουρα κάποιος ξέρει :grin:!

2 Likes

Δεν ξέρω αν πήραν τα λεφτά τους, αλλά ξέρω ότι, μεθαύριο, έχουν τη μεγίστη των υποχρεώσεων, απέναντί στη δισκογραφία τους, να παίξουν και τις δύο ή έστω μία από τις ακόλουθες τραγουδάρες:

“Wield Lightning to Split the Sun” & “Where Lie the Gods”.

Ω Θεέ και Παναγιά, τι ύμνοι είναι αυτοί;

3 Likes

“Φρέσκια” ανακοίνωση του Temple. 30 τελευταία ηλεκτρονικά εισιτήρια. “Πίτα” μεθαύριο…

5 Likes

Χαμπαρι δεν πηρα, καλα να περασετε οσοι πατε :disappointed_relieved:

1 Like

Καλή τύχη, το Temple είναι ο μοναδικός λόγος που δεν πήρα εισιτήριο και δεν πήγα καν σε sold out συναυλία, δεν μπορώ να φανταστώ πόσο σαρδέλες θα είστε τώρα (αν όντως παίξουν κανένα Wield Lightning, τον παίρνετε :sweat_smile:)

3 Likes

Παρασκευή, κοντή γιορτή. Σάββατο θα μεταφερθούν οι εντυπώσεις και τα σχόλια πάραυτα.

1 Like

Πάντως ενδιαφέρον το sold out. Το αξίζει η μπαντάρα, ελπίζω να μην είμαστε όπως στους Voivod (που ήταν πολύ ζόρικο αλήθεια)

Για τον ήχο, δεν ξέρω παιδιά, το ανάλογα ισχύει. Όπως είχα γράψει και στην ανταπόκριση της συναυλίας των Voivod πχ ο ήχος ήταν καμπάνα. Ίσως εκεί να έφταιγε και η μπάντα πάντως, αλλά θα δούμε, έχω καλό προαίσθημα για τον ήχο.

Unpopular opinion: Το ανταλλάζω το Wield Lightning για ένα Heathen Tribes ή ένα As Rome Burns…


Why not both θα μου πείτε και δίκιο έχετε

Στις εμφανίσεις τους σε αυγουστιάτικα festival το παίζανε το “As Rome Burns”.

“Heathen Tribes”, ανατριχίλα σκέτη, δίνω πιθανότητες να ακουστεί.

Αχ και να 'παιζαν το ομώνυμο από το “The Gathering Wilderness”… Ελπίζω να “φτιαχτούν” από το sold out, να κάνουνε ένα καλό “ζεσταματάκι” στο Αγρίνιο και να μιλάμε για μεγαλεία την επομένη.

Όλα θα δείξουν εκεί πού ξεχωρίζουν τα μειράκια από τους άνδρες. On stage.

1 Like

Sing sing sing to the slaves…

Προβλέπεται μακελειό.

1 Like

Με τρομάζει πραγματικά το sold out στο temple

Ίσως λόγω eyehategod που δε νομίζω να ήταν sold out κιόλας αλλά παρόλα αυτά
δεν ήταν και το πιο ευχάριστο . Αν και είχα περάσει μια χαρά εν τέλει

Εγώ Temple δεν πρόκειται να παω ποτε, ο λόγος που τελικά δεν πηγα και στους artillery. Ουτε crow ξαναπάω, αυτοι οι χώροι παραείναι μίζεροι και μάλιστα για μπάντες με ιστορία, με ολο τον σεβασμό στους εργαζόμενους σε αυτά τα κλαμπς που είναι άψογοι ομολογουμένως. Δηλαδή τόσο δύσκολο είναι να βάλουν τους Primordial στο Gagarin, καλα να μην γραψω για τους Voivod που μου τους εβαλαν Δεκαπενταύγουστο στο crow.

4 Likes