Primordial - To Τhe Νameless Dead

καλα νεα για οσους γουσταρουν τους Ιρλανδους . καινουργειο αλμπουμ με ημερομηνια κυκλοφοριας τις 24 Νοεμβριου . αμα ακουλουθησουν τα βηματα παντως κατα τη γνωμη μου του The Gathering Wilderness θα ειναι και αυτο αλμπουμαρα .:slight_smile:
http://www.primordialweb.com/

το νεο το εχουμε αναφερει και αλλου. καλο ομως ειναι και ενα ξεχωριστο τοπικ.

http://www.rocking.gr/modules/forum/showpost.php?p=185228&postcount=33

νταξ παιδια, ψυχραιμια. ο δισκος της χρονιας θα ειναι. απλα τα πραγματα.:stuck_out_tongue:

Theere is a daaaarkneeesss heeereeee…You cannot imaaaagineee you cannot fathoomm.It speaks to meee in toongues.Can you hear iiit?

Παμε.Δισκαρα θα ειναι.

24 Νοεμβριου το πρωι ξερω τι θα κανω, χαχαχα. Δεν γουσταρω απλα τους Ιρλανδους, τους λατρευω…μετράω αντιστροφα τις μερες…αν και μετα το The Gathering Wilderness τι???

παιδια, πως φαινονται οι πωρουκλες

Today, 15:59: Ulver
Today, 16:00: Angmar
Today, 16:01: Therion

κατα τα αλλα δε το περιμενουμε καθολου.:lol:

συνεννοημενοι να μασταν ετσι δε θα ηταν!

και μια φωτο για να γουσταρουμε…

omg. μου θυμιζουν σκηνικα αν κλαμπ σεπτεμβη μηνα. \m/

Τους έχω δει και εγώ!
Στην Πάτρα όπου ισοπέδωσαν το Συνεργείο το 2003 (δεν θυμάμαι καλά )
μαζί με Septic Flesh.Μιλάμε για τεραστια μπάντα και στις κυκλοφορίες
τους και στις εμφανίσεις τους.Σίγουρα ένα από τα πιο
αναμενόμενα cd του φθινοπώρου.

Ψωναρα:p

Απιστευτη συναυλια. Θυμαμαι μεχρι να ανοιξουν οι πορτες βλεπαμε στη διπλανη καφετερια το Ελλαδα-Γαλλια για το Ευρωμπασκετ 2005 αυτο που κερδισαμε με το τριποντο του Διαμαντιδη. Σε καποια φαση εσκασε απ εξω ο Αλαν και υπεγραψε αυτογραφα ενω φεροταν και πολυ φιλικα σε οποιον του μιλουσε. Το ιδιο και μεσα στο κλαμπ. Θυμαμαι που ειχαν τα CD τους σε πολυ χαλημλες τιμες οπως και ολο το merchandise. Γενικα μου εκαναν τρομερη εντυπωση και τους αγαπησα ακομα πιο πολυ λογω αυτων των κινησεων. Οταν επαιζε Sοns Of The Morrigan ειχα ανεβει σχεδον στη σκηνη και τραγουδουσα μπροστα απο τον Αλαν! Το μονο που με χαλασε τοτε ηταν η εμφανιση των Varathron…

Οσο για τον δισκο, οπως το ειπε ο Ανγκμαρ. Μην αγχωνομαστε, απλα θα ειναι στους δισκους της χρονιας. Βγαινει και τελος φθινοπωρου, στην καταλληλη εποχη…

Φαντασικο λαιβ τοτε οντως, και κολλημενοι στο Ελλαδα-Γαλλια…η ηχος ηταν λιγο χαλια θυμαμαι,κατα τα αλλα θεοι…η βλακεια που δεν υπαρχει αποκομμα εισιτηριου να θυμομαστε τη συναυλια περα απο την αποδειξη εισοδου στο αν…και δυστυχως oi varathron παρολο που καποτε βγαλαν δισκαρες, στο τοτε λαιβ ηταν για τα πανηγυρια…

πφφφ… τι να σου πω. ακους και νεβερμορ παναθεμα σ’. :stuck_out_tongue: αφου ρε το gathering wilderness ηταν δισκος του 10, ασε να πουμε καμια μπαρουφα πριν βγει.:stuck_out_tongue:

αν και οντως περιμενω ισως δισκο χρονιας, να λεμε και του στραβου το δικιο .

Ωραία νέα ρε παίδες. Οι άρχοντες του επικού ήχου (μετά τους Moonsorrow:p ) δε γίνεται να βγάλουν πατάτα. Τρέμω στην ιδέα να βγάλουν κάτι ανώτερο απο το προηγούμενο (αν και coffin ships δε γράφεται ξανά).
Τέλεια τέλεια !!! :yahoo:

ολοι φιλε angmar εχουμε και τα αρνητικα μας :stuck_out_tongue: . παντως το This Godless Endeavor μπαινει κατα τη γνωμη μου στις 3 καλυτερες κυκλοφοριες του χωρου στον 21 αιωνα . απιστευτο αλμπουμ απο την αρχη μεχρι το τελος του:)

on topic τωρα… οι Primordial απ οτι εχουν διξει βγαζουν δισκαρες οποτε και το καινουργειο θα ειναι για πολλους το καλυτερο αλμπουμ του 2007… μεσα σε αυτους θα ειμαι και εγω απ οτι φενετε:) .

Τους ειχα δει στην περιοδεια του Gathering Wilderness στο εξωτερικό και ήταν χαλαρά απο τα καλύτερα λαηβ που εχω δει στην ζωη μου. Απιστευτοι τυποι στα λαηβ, ειδικα ο τρελος ο καραφλος.
Το νεο αλμπουμ θα στειλει παλι πολλους κακουληδες και πολλους επικουληδες στα σπιτακια τους. Κατι διαβασα για Mooonsorrow πιο πριν…ελεος ε.

[SIZE=“5”]THE WILDERNESS IS GATHERING ALL ITS CHILDREN IN[/SIZE]

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕ…λίγα με τους Moonsorrow :lightsabre: :har: :stuck_out_tongue:

χωρίς πλάκα, πιστεύω οτι τα 2 τελευταία τους μέχρι και ο Quorthon θα ήθελε να τα είχε βγάλει.

καλοι ειναι βρε, αλλα Primordial δεν φτάνουν οσο και να θελουν…τεσπα, ας μην βγαινουμε οφφ σαηντ

χεχ. ποια αρνητικα ρε συ. στο godless ειχα βαλει 9 οταν εγραφα σε αλλο webzine. ηταν δισκαρα ευτυχως, επειδη το ενεμιζ ηταν τεραστια πατατα για μενα.

τωρα παντως για καλυτερα, λεω politics, dreaming και dead heart. δε μπορω με τιποτα να ξεχωρισω.

καλοι ειναι βρε, αλλα Primordial δεν φτάνουν οσο και να θελουν…τεσπα, ας μην βγαινουμε οφφ σαηντ

ε ναι. συμφωνω. γαμω, ναι οκ, αλλα δε τους φτανουν. ασε που το φιλιγκ ειναι αλλη φαση οποτε παμε σε θεμα γουστου μετα.

παντως angmar η nevermore( που ειναι ενα απο τα αγαπημενα μου group) πιστευω εχουν βγαλει δισκαρες με κορυφαιο το godless . δεν ξερω στο συγκεκριμενο αλμπουμ δεν μπορω να βρω κατι που να το κανει να μειωνεται η βαθμολογια που θα του εβαζα κατω απο 10 . συμφωνω οτι το enemies ηταν ψιλοπατατα , δλδ δεν ειναι της κλασης των nevermore …αλλα αμα το ακουγες απο καποιο αλλο group πιστευω οτι θα του εβαζες μεγαλυτερο βαθμο . οσο για τα υπολοιπα αλμπουμ απλα καταπληκτικα με κορυφαιο απο τα αλλα το Dead heart (ειδικα η διασκευη του sound of silence ειναι απιστευτη και φυσικα η ΥΠΕΡκομματαρα The River Dragon Has Come :slight_smile: )
τελος Off topic…

προσκυνήστε μη σας παρει ο διαολος :stuck_out_tongue: …το εξώφυλλο του νέου άλμπουμ των Ιρλανδών θεών