Primordial - To Τhe Νameless Dead

τα λεει λαθος στο myspace:

“PRIMORDIAL - To The Nameless Dead out 16.11.07”

κανονικα μαλλον ετσι ειναι:

“PRIMORDIAL - To The Nameless Dead - the Album of the Year is out on 16.11.07”

αντε πολυ αργει.

:o :o τα σπαει απλα

Kαλα το σαβ/κο που ειχε ντουμανιασει ο Θεος και εβρεχε, ειχα κατσει μεσα και ακουγα με σχεδον σβηστα φωτα ολη μερα Primordial χαζευοντας παραλληλα καμια φωτογραφια απο Ιρλανδια μεσω google. Ενταξει, αρρωστησα!!
Μπορω να πω πλεον πως μου αρεσει αρκετα και το Sorm Before Calm ενω εχω αρχισει να λατρευω υπερβολικα και το A Journey’s End…:metal:
Πω ρε φιλε, πως θα περασουν ακομα τοσες μερες:(

Kαμια Guinness και καμια McFarland υποθετω πως θα βοηθουσαν!:drunk:

Tribute to Ireland ? :lol:
To Storm Before Calm ειναι οτι λεει η πρωτη λεξη του ονοματος του.Μου την σπαει πραγματικα
να ξερω μηνες πριν ποτε βγαινει ενα αλμπουμ.

Το 2ο τραγούδι ήταν κι αυτό ωραίο, αλλά όχι τίποτα το εξαιρετικό. Btw, Τα άλλα αλμουμ τους, πλην του Gathering Wilderness, τί λένε?

Τα 2 προηγουμενα απο το The Gathering ειναι εξαιρετικα.Και τα 2.Ακουσε τα.Αξιζουν πραγματικα.
Ειδικα το Spirit The Earth Aflame εχει μερικα απο τα καλυτερα τραγουδια της μπαντας.
Τα 2 πρωτα τους δεν τα εχω πολυακουσει να πω την αμαρτια μου μιας και τους εμαθα λιγους μηνες μετα το Spirit
και μονο αυτο υπηρχε Πατρα τοτε.

το Spirit The Earth Aflame ειναι παρα πολυ καλο, οπως και το A Journey’s End. το spirit εχει και τον απιστευτο υμνο “Gods To The Godless”. το πρωτο (ep ειναι νομιζω) καλο ειναι, αν και πιο πρωιμο. Το Storm Before Calm λεει, αλλα ειναι λιγο κατωτερο εν συγκριση με τους αλλους δισκους.

αν θες να ακουσεις καποιο εκτος του Gathering Wilderness, καλυτερα πιασε το Spirit The Earth Aflame

Τους ακολουθω φιλε απο το Journeys end. αναλυτικα σου λεω:

Journeys End:Πολυ καταθλιπτικο,οχι το επικο οσο τα επομενα,με πολυ ωραιες αλλα λυπητερες μελωδιες.Αν ακουσεις το solitary mourner θα καταλαβεις τι θελω να πω.Επισης ο δισκος εχει πολλα black φωνητικα που του ταιριαζουν.

Τhe burning season EP:Εδω φαινεται πως τα παληκαρια ηταν μπροστα.Απλως το προγευμα για ααυτο που θα ακολουθουσε που εχει μεινει στην ιστορια ως …

Spirit the earth Aflame.Απλως το καλυτερα τους αλμπουμ τελεια και καυλα.Επικο,σκοτεινο,αγριο,μελωδικο,λυπητερο,black.ΤΕΛΕΙΟ.

Storm before calm:Στο μεταλ χαμερ το ειχαν αποθεωσει πιθανως λογω κεκτημενης ταχυτητας (βλ. Σπιριτ δε ερθ…) αλλα δεν ηταν για 10/10 που του ειχαν βαλει.Χαρακτηριστικο ειναι πως αποκειμεσα λενε μονο 1-2 κομματια (sons of morrigan και κανα 2 αλλα στην καλυτερη)

Τhe Gathering Wilderness: Οκ,εδω ειναι παλι στο σωστο δρομο με καμποσες κομματαρες,χαλαρα καλυτερο απο το προηγουμενο,πολυ επικο και λυπητερο επισης (δες coffin ships).Το προτεινω ανεπιφυλακτα.

Το μονο που δεν εχω ακουσει ειναι το Imhrama και το ΕP “…lazarae” ξερει κανεις τι λενε?

πω κατα τα χα μπερδεψει αλλα ντ’ αλλων. παλι καλα που επενεβη ο χεξενλορντ επειδη νομιζα οτι το journey’s end ηταν μετα το ‘spirit’. #-o

τεσπα συμφωνω με τον αποπανω, το ποστ του εξ αλλου ειναι πιο πληρες και ακριβες σε ινφο. :thumbup: το μονο που διαφωνω ειναι οτι το Spirit The Earth Aflame ερχεται δευτερο, αλλα τεσπα γουστα ειν’ αυτα.

ερωτηση: αυτο που μπορουμε να το βρουμε γμτ;

http://www.metal-archives.com/release.php?id=97506

επισης το Imrama ανεφερα ως πρωτο (τωρα το τσεκαρα και βλεπω οτι τελικα δεν ειναι ep αλλα full-length). δε το εχω, γνωμες αλλων μεταφερω. εχω σκοπο παντως να τα παρω ολα εν καιρω.

το ep που λες hexenlord ειναι το ‘‘Dark Romanticism’’ (λογικα). το εχω δει στο pmw ρε γμτ, και εχω μπει καμποσες φορες στο πειρασμο να το παρω αλλα δεν εχω ακουσει ουτε νοτα και περιμενω να το πετυχω σε χαμηλη τιμη.

εντιτ: επισης να παρετε αυτη την εκδοση του spirit the earth

There is also a jewel case version from Hamerheart/US with
8. To Enter Pagan 05:42
9. The Calling 04:57
10. Among the Lazarae 07:54
11. And the Sun Set on Life Forever 09:19

Επιτελους ενας σε αυτο το φορουμε που να εχει την ιδια αποψη με εμενα.Μιλαμε ρε χρυσοδακτυλε.
Spirit The Earth και τα μυαλα στο μπλεντερ.

Το Imrama το εχω σε mp3 αλλα δεν του εχω δωσει πολυ προσοχη για να μπορω να το κρινω.
Την εκδοση του Spirit The Earth που λεει ο Ανγκμαρ εχω σε κοπια απο εναν φιλο.

Νταξ το Gods to The Godless ειναι απο τις κορυφαιες κομματαρες εβερ.Συνολικα δεν θα μπορουσα να πω οτι το Σπιριτ… ειναι καλυτερο απο το Γκαδερινγκ,γιατι με το τελευταιο εχω φαει τρελο κολλημα,αλλα το τραγουδι που ανεφερα ειναι χαλαρα η καλυτερη συνθεση τους μεχρι σημερα.

Εν αναμονη του αλμπουμ και του τουρ.Αντε να τους δω και λαιβ ρε παιδι.

βγήκε στα ίντερνετς.

το ακουω. λεπον. σας αφηνω. απουσιαζω για τα επομενα 50 χρονια.

Traitor’s Gate. εξσπερματωση.

εισαι γραφικος τελικα :stuck_out_tongue: :lol: :lol: :lol:

ακου το και διεψευσε με :!:

Αλητη Angmar.:roll:

to ireland λοιπον…

Nemtheanga rules, “Heathen Tribes”: σαν να βλέπω τον Slaine να πηγαίνει στη μάχη. Υπεράνω αντικειμενικής κριτικής τούτος ο δίσκος…

Πρωτη ακροαση και αρκετα καλος φανηκε… Επερχεται λιωσιμο…:smiley: :smiley: :smiley: