Pro Evolution Soccer

Ναι!!επιτελους επαιξα το pro…

λοιπον,πρωτο ματς στο regular για να συνηθισω με την εθνικη ελλαδος,κερδισα 4-2.Το βαζω κατευθιαν στο τοπ player.Meta παιζω ελλαδα-αγγλια,και χανω 2-1.

Μου φαινεται οτι ειναι πολυ ευκολο,ενω ειχα σοβαρο προβλημα να συνηθησω στο παιξιμο στα προ series.

H διαιτησια λεγαμε οτι δεν ηταν καλη στα παλια παιχνιδια,τωρα οχι μονο ειναι καλη αλλα η καρτες πανε και ερχονται.Χαρακτηριστικο παραδειγμα στο παιχνιδι που εκανα Ελλαδα-Αγγλια 1-2 οπου οι Αγγλοι επαιζαν με 8 παιχτες και εγω με 10.Αμα δεν εβγαιναν τοσο ευκολα η καρτες,ολα θα ηταν τελεια(επισης κατι πλαγια τα οποια εδιναν ενω ηταν οφθαλμοφανη το αντιθετο απο αυτο που εδιναν,αλλα nevermind)

Η μπαλα εγινε πολυ τρελομπαλα.Κοντρα και κακο…1/2 σουτ χτυπαει στα σωματα και επισης 1/2 γκολ που βαζω χτυπαει στο τερματοφυλακα και μπαινει.Επισης σε πολλες απανωτες κοντρες το pc καπως τρελαινετε και οι παιχτες δεν ξερουν που παει η μπαλα…

Η ντριμπλα ειναι πολυ περιεργη,πιο ρεαλιστικη μεν,αλλα ειναι καπως που σου την σπαει.

Τα κορνερ βελτιωθηκαν παρα πολυ,καθως και τα αουτ.Επισης το φαουλ,αμα περασει απτο τειχος ειναι κατα 90% γκολ.

Αυτο που δε μαρεσε ηταν το μενου,αθλιο κανονικα.Επισης τα φαουλ αργει να σφυριξει ο διαιτητης να εκτελεσθουν,πραμα πολυ σπαστικο(δε μιλαμε για φαουλ εξω απτη περιοχη,αλλα οπουδηποτε στο γηπεδο)

Επισης τα ριπλει ειναι τεραστια,μπορει να μπει γκολ και να δειξει τη φαση απτο βολε του τερματοφυλακα

Οι σχολιαστες του αγωνα αθλιοι οπως παντα.Το μαστερ λιγκ ανανεωμενο και εχει μεγαλο βαθμο δυσκολιας.

Γενικα ειναι πολυ διαφορετικο,σε καποιυς τομεις πασχει(οπως και τα παλαιοτερα) και σε καποιους τομεις εχει βελτιωθει,λιγο ως αρκετα.Επισης εχω 128 ραμ και το παιζω στο ελαχιστο των γραφικων απαιτησεων

Παραυτα ακουσα πως το ΦΙΦΑ 2008 εκανε μεγαλα βηματα προοδου.Αληθευει?

δεν εχω παιξει το καινουριο φιφα αν και μου εχουν πει πως το προ ειναι καλυτερο.το μεγαλο μειονεκτημα του προ παραμενει η νοημοσυνη του υπολογιστη.δεν ειναι δυνατον να εχει την ευκαιρια να φυγει μονος μπροστα και αντι βγαινει τετ α τετ να ανοιγεται στα πλαγια.ειναι τραγικο.πλεον μετα το ονλαιν που επαιζα περυσι δεν ξερω αν θα ξαναπαιξω προ μονος

καλα το 2008 τι να πεις … ειναι απλα καυλα . μεχρι τωρα ελεγα το 4 . αλλα το 2008 τα σπαει τρελα . τι φυσικοτητα ειναι αυτη . γαμαει απλα .

αλλα παλυ την γαμωιντερ υπερομαδα την εκαναν . ε ρε καθε χρονο με αυτην την ομαδα … ελεοςςς πια :thumbdown: :evil:

Στημενα ειναι ολα και στο pro! Υπαρχει παραγκα…:lol: #-o Αφου οι διαιτητες καμια φορα δεν ξερουν τι δινουν, κατι μουφα πεναλτι να τραβας τα μαλλια σου(αν εχεις,αν δεν εχεις χτυπας το κεφαλι στον τοιχο:p ).

Άσε που όταν θέλει να σε κόψει η παράγκα του Κόκκαλη σου σφυράνε οι διαιτητές κάτι άκυρα χέρια στην περιοχή ενώ είσαι έτοιμος να σκοράρεις…

καλα ρε αλλη δουλεια δεν ειχες . μετα απο 8 μηνες το θυμηθηκες :lol: :lol:

α και γαμω την υπερομαδα ιντερ . αλλα βγηκα τη λυση … εθνικη αγγλιας :smiley:

Υπαρχει τοπικ για pro και δεν το ειχα παρει χαμπαρι???8O

Pro ρεεεεεε, θρησκεια

Το τελευταίο Προ πάντως, ειδικά στο PS3, είναι μεγάλη απάτη. Εγώ το παράτησα.

ΝΒΑ 2Κ8!!! ΝΙΩΣΤΕ ΡΕΕΕ!!

Βιντεακι για το νεο Pro.

παιδια σας αρεσει δε σας αρεσει το προ τελος…εδω και 4-5 χρονια η κοναμι μας πλασαρει συνεχεια το ιδιο πραγμα με διαφορετικο ονομα…σε αντιθεση με την ea που εφτιαξε το fifa απο την αρχη…και το οποιο πλεον ειναι χρονια μπροστα απο το προ(και που επιτελους η εκδοση του για pc θα ειναι η ιδια με αυτη του ps3 και xbox360)…
απλα δοκιμαστε το…μη φανατιζεστε με 1 παιχνιδι…στο κατω κατω δε σας δινει ποσοστα η κοναμι(το λεω αυτο γιατι πολλοι λενε,'τι φιφα και μαλακιες μονο προ’και εχουν να παιξουν φιφα απο τα 2002,και οι πιο μικροι ισως και καθολου…)

(χαχα το πρωτο μου ποστ στο θρεντ των αθλητικων)

kala λες φιλε σταθη!

σε πληροφορω οτι πρωτα δοκιμαζω το εκαστοτε φιφα και μετα το προ καθε σεζον.και δυστυχως τα τελευταια χρονια το προ ειναι χιλιετιες μπροστα αν και κατα τη γνωμη μου το προ ειναι μοναχα για διπλο με φιλους, αλλιως το βαριεσαι ευκολα.

το Pro είναι παθολογική αδυναμία.
βγάλαμε ολοκληρο πανεπιστήμιο με την παρέα του.

η αλήθεια είναι πως η EA τα τελευταία χρόνια έχει κάνει τεράστια προσπάθεια και έχει κλείσει την ψαλίδα που ήταν χαώδης πριν μερικά χρόνια.

αλλά και πάλι το pro είναι αρρώστια. δεν αλλάζεται εύκολα.
θέλω πάντως από περιέργια να δω το νεο fifa.
πότε βγαίνουν έχουμε καμια ιδέα?

14 Oκτωβρη το FIFA.
To Pro εχει ανακοινωθει οτι για PS3 και XBOX θα βγει στις 28 Οκτωβρη,για PC δεν λεει ακομα.

28 Οκτώβρη βγαίνει Cynic κι εσείς ασχολείστε με τα προ #-o :stuck_out_tongue:

τι ακριβως ειναι αυτο το cynic, τρωγεται?

απλα παιδια το τονιζω…μεχρι τωρα το φιφα του pc,ps2,wii ηταν εντελως διαφορετικο παιχνιδι απο το ps3,xbox360…εντελως ομως(ουτε τα μενου δεν ηταν ιδια)…πλεον και τους pc θα ειναι nextgen…απλα πχ στο ps2 οντως το προ ειναι πολυ καλυτερο…μην πατε να βγαλετε συμπερασματα απο την εκδοση του Ps2…
το προ πλεον ειναι μια πιο arcade φαση…

μιας και κανενας απο τους φιλους μου δεν εχει next gen κονσολα δεν ξερω πως ειναι το φιφα σε αυτες, αν και αποτι εχω δει εχει σουπερ-γραφικα.

να ειναι πιο αρκεϊντ δεν ειναι αναγκαια κακο, αρκει να παραμενει διασκεδαστικο.

τις προαλες που βαρεθηκα το προ, ξεθαψα το φιφα 2001(!) με την ελληνικη περιγραφημαλλον αυτο επρεπε να το βαλω στο ‘‘με τιμαει οτι…’’ thread

το φιφα παντα ειχε καλα γραφικα αλλα ηταν πατατα του κερατα…σου λεω…αμα το δεις θα καταλαβεις…(μεχρι και ελληνικα συνθηματα ειχε περυσι…)

Το περσινό φίφα το είχα παίξει, αλλά και πάλι, μου φαίνεται υπερβολικά αργό… Αν δε γίνει κάτι με την ταχύτητα των παιχτών, δεν γίνεται να χτυπήσει το προ…