Pro Evolution Soccer

χα…αυτο ηταν το τεραστιο προβλημα του για τους περισσοτερους…και ειναι το πραγμα που φτιαχτηκε πρωτο πρωτο στο 2009…δεν ειπα οτι το 2008 ηταν το τελειο…ηθελε πολυ πραγμα να φτιαχτει ακομα…

δεν θυμαμαι το φιφα 08 να ειχε ποτε ελληνικα συνθηματα αν και δεν εχω ασχοληθει πολυ μαζι του για να το προσεξω.

μηπως αυτο γινεται περισσοτερο ενα fifa vs. pro thread η ειναι ιδεα μου?

Θα παρακαλουσα να μην μιλατε για το FIFA σε ενα PES Topic:p

Το PES οντως εχει μεινει στασιμο σχετικα, και το FIFA βελτιωθηκε ΑΛΛΑ ακομα παραμενει κατωτερο του PES. Αν παιζετε PES στο PC πηγαιντε στο πολυ καλο ελληνικο Portal για PES www.wehellas.gr και εκει μπορειτε να patchαρετε το PES με ελληνικο πρωταθλημα, αυθεντικες εμφανισεις, περισσοτερα γηπεδα κτλ.

Videogames εχω παψει να παιζω εδω και χρονια, αλλα το PES παραμενει σταθερη αξια. Καλη παρεα, πιτσες, μπυρες και τα χειριστηρια συνδεδεμενα στο PC και οι ματσαρες να πανε και να ερχονται. Σημειωτεον, σπανια παιζω μονος μου καθως το pc μου δεν το αντεχει το παιχνιδι, μονο διπλο. Το διπλο ειναι μακραν μεγαλυτερη απολαυση απο το μονο, ειδικα με την παρεα που παιζω, παιζουμε διπλα απο το 2004 σχεδον και ειμαστε στο ιδιο επιπεδο… μιλαμε για απιστευτα ξενυχτια

Το καινουριο PES φημολογειται πως θα εχει και full-licensed Champions League

σου λεω…μην κοιτας ps2 εκδοση(ουτε Pc)
Μιλαμε για 100% αλλο παιχνιδι…

αυτο που λες που το στηριζεις???πραγματικα παντα ηθελα να βλεπω τα πραγματα αντικειμενικα…ε φετος οταν μετα απο φιφα εβαλα προ,ειδα τρομερες διαφορες…στο φιφα εχουν φτιαξει τρομερες λεπτομεριες…ενω στο προ οι παικτες ακομα τρεχουν με αυτον τον εντελων ψεφτικο τροπο(αν υποθεσουμε οτι καθε χρονο περιμενουμε και κατι καλυτερο,γιατι πριν 4 χρονια αυτα που βλεπαμε στο πες4 ηταν πραγματικα πρωτοποριακα)…
για να μην πουμε για το γεματο bug του πες το οποιο ειναι χρονια πισω…(στο φιφα φετος θα εχει ως και 10vs10 οπου ο καθενα δε εχει τον δικο παιχτη,ονλινε πρωταθληματα κτλ κτλ κτλ)…
οσο για αδειες αστο…οι αλλοι εχουν μεχρι και 3η κατηγορια ιταλιας…(μονο ελλαδα δεν εχουν)

//η πλακα ειναι οτι σας μιλαει καποιος που πλεον δεν ασχολειται με ποδοσφαιρο και ποδοσφαιρακια παιζω μονο για λογους διασκεδασης,και απλα παρατησω τον τεχνικο τομεα…

Aπο γραφικα το FIFA ειναι καλυτερο (εως πολυ καλυτερο), αλλα στο gameplay μου φανηκε κατωτερο παροτι προσπαθησαμε να επεμβουμε και στις διαφορες ρυθμισεις για το gameplay (σε PS3 κιολας). Το pro παλι εχει φοβερο gameplay, απλα ισως πρεπει να μειωθει η ταχυτητα λιγο.
Το οτι εχει πολλες και επισημες ομαδες το FIFA δεν μου λεει κατι. Το οτι το καινουριο pro θα εχει Champions League το ανεφερα “εγκυκλοπαιδικα”. Εξαλλου ακομα και οταν το Pro Evolution Soccer δεν ειχε ουτε μια αδεια και οι συλλογοι ηταν μονο 15 και δεν ειχαν καν σωστα ονοματα και δεν μπορουσαν να επιλεχθουν για φιλικο, οι “μπαλαδοροι” το προτιμουσαν απο το FIFA
Για το καινουριο Pro λεγεται ειπσης πως θα γινουν ριζικες αλλαγες, αλλα και ιδιο με το 2008 να μεινει παλι θα το προτιμησω

ειδες ομως που και παλι εχεις αποκλεισει τι ενδεχομενο το νεο φιφα να ειναι καλυτερο…
οσο για τις ομαδες κι εγω εγκυκλοπαιδικα το ειπα…
επισης με το νεο προ δεν προκειται να υπαρξουν ριζικες αλλαγες(και φαινεται και στα νεα βιντεο και φωτος…(που να δεις περυσι γιατι αλλαγες λεγανε…
τελος παντων…πολυ το τραβηξαμε το θεμα…
ο καθενας οπως θελει το βλεπει…

Αυτο ακριβως! Θρυλικες οι εποχες που στο Playstation 1 παιζαμε Μαστερ Λιγκ με ομαδες που ειχαν διαφορετικα ονοματα και σηματα απο την πραγματικοτητα και παιζαμε με κατι Ivanov και Miranda αλλα το λιωναμε το παιχνιδι σε αντιθεση με το Fifa… Σε ολη μου την ζωη εχω αγορασει μονο 1 Fifa (εχω παιξει και αρκετα αλλα). Αντιθετα απο Pro εχω αγορασει 7 και τα εχω παιξει ολα απο το πρωτο-πρωτο με τιτλο “ISS PRO”

Toν Ανσερ τον επιθετικο στον παγκο τον θυμαστε??? παιχτρονι παντα τον κρατουσα και σκιζοταν στα γκολ… ενω ηταν στα στα στατιστικα μαπας σε καθε ματς σκοραρα μαυτον χαχαχαχα… και ενας στελλα ηταν καλος #-o

Toν Ανσερ τον επιθετικο στον παγκο τον θυμαστε??? παιχτρονι παντα τον κρατουσα και σκιζοταν στα γκολ… ενω ηταν στα στα στατιστικα μαπας σε καθε ματς σκοραρα μαυτον χαχαχαχα… και ενας στελλα ηταν καλος #-o

ασχετο εμενα το φιφα παντα μου φαινοταν πολυ ψευτια

Θυμάμαι το Iss Pro Evolution 2, με το παιχτρόνι τον Nachtengall στο Μαστερ Λιγκ, και τον Ivanov που τον είχαν τέρμα ενώ ήταν winger, και αν δε τον άλλαζες, έτρωγες φούτσα.

Χαχα, ναι που ηταν 1.50 με τα χερια στην αναταση!:lol:

Ενας Βραζιλιανος μαμουνι, ο Castolo σε ποιο ηταν θυμαται κανεις? Το μονο που θυμαμαι ηταν, οτι μονο αυτος ηταν αξιολογος παιχτης απο αυτους που σε αναγκαζε να εχεις στην master league

Del Perio
Tatti
Nista
Batustita
Roberto Corlos κτλ:lol:

ειμαι ο καλυτερος παιχτης προ και παιζω και στοιχηματα.οποιος ειναι απο αθηνα και δεν εχει που να πεταξει τα λεφτα του ας ερθει να παιξουμε.και για τουρνουα μεσα ειμαι.

δειτε εδω δουλεια που εχει γινει φετος…μιλαμε για real life καταστασεις…


το τελος δειχνει και τον τροπο το το εκαναν για να πετυχουν τετοιο αποτελεσμα…

χαχαχα!
Φιλε που τα θυμηθηκες…Το χα λιωσει το 2…Και πραγαμτικα αγαπουσα την original ομαδα Μαστερ λιγκ!!
Stromer,Castollo,Miranda…Θεουληδες ολοι,και παντα πρωτη μεταγραφη Babaginda που ηταν φθηνος και δε το εφτανε κανεις…Μετα πηγαινες πλαγια εκανες 1-2 και ειχες σιγουρο τετ-α-τετ!:lol:
Ε ρε λιωσιματα!!:lol:

Πωπω, ναι ρε! Ο castolo! Τον θυμάμαι. Σα σαμιαμίδι ήτανε, αλλά τα γκολάκια τα πέταγε!
Πάντως έχοντας δει βίντεο του καινούριου προ, έχω να πω ότι είναι ίδιο με το περσινό. Το αστείο είναι ότι στο βίντεο, άνθρωπος της κονάμι παρουσίαζε τα νέα στοιχεία και έλεγε ότι μπορείς να κάνεις ντρίμπλες με το μοχλό κατεύθυνσης, ενώ οι τρίπλες που έκανε ήταν όπως στο περσινό όταν άλλαζες κατεύθυνση!!!

5 μερες για την επισημη κυκλοφορια του Pro στην Ευρωπη :smiley: :smiley: :smiley:

Σημερα η proπαρεα θα τεσταρουμε το Demo του PC να δουμε αν τρεχει καλα και αμα οντως τρεχει καλα, παραγγελνουμε το PES 2009 απο play.com και απο την αλλη εβδομαδα ανελεητο καψιμο 2 εναντιον 2 με πιτσες μπυρες κτλ

Καλη αγωνιστικη σεζον συναδελφοι

Το ντεμο αφηνει παρα πολυ καλες εντυπωσεις.Απλα ισως το βαρεθειτε,εχει μονο Λιβερπουλ,Μαντσεστερ,Ρεαλ,Μπαρτσα,Γαλλια και Ιταλια.

Παρε κι αυτο για να καιγεστε περισσοτερο :roll:
http://rapidshare.com/files/151276415/extended.zip.html

θέλω κι εγώ:(:frowning: