ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΝΕΟ\"PROG"\Alternative\ROCK ΜΠΑΝΤΑ

Στους πιο τολμηρους/ες προτείνω να ακουσουν Between the buried and me…Eγώ ακομα τους παλευω παντως…

ρε κωλοφαρδοι εμενα γιατι δεν μου ηρθε ποτε το pax cecilia??? :frowning: :frowning:

τεσπα

ο ηχος που προσπαθω να περιγραψω στο τιτλο του θρεντ
ειναι αυτος που πανω κατω οριζουν οι μπαντες που χω βαλει στο πολλ

ο ηχος των pax cecilia ανηκει περισσοτερο στο χωρο του post

οχι οτι δεν μπορουν να χαρακτηριστουν και αυτοι prog ή alternative

απλα ανηκουν σε ενα διαφορετικο εντελως χωρο

απο τον οποιο by the way με εχει σκλαβωσει το shells!!!

manos χαιρομαι που σου αρεσε το alpha galates
θελει παντως πολλα ακουσματα
εχει πολυ πραμα
ιδιαιτερα τα τελευταια 10λεπτα κομματια ειναι τρελα!!

τους rishloo τους κατεβασα σημερα
θα τους ακουσω και θα σου πω :slight_smile:

α να μην ξεχασω και γω να πω τα credits μου στον daz
γιατι αλλιως θα τους μαθαινα σε κανα 2 χρονια απο τωρα που (ελπιζω) θα χουν προκαλεσει σαλο!!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

και επισης davidian το πηγες πολυ μακρια το θεμα!!
ειπαμε ROCK μπαντα.οχι mathoprogressive hardcore metal!!! :stuck_out_tongue: :lol: :lol:

Htan to deytero pio agapimeno mou diskio sto 2007 meta tous divine CBP 8) H eimaste Tooliban i den eimaste! O tragoudiaris pairnei to brabeio tragoudiari tou 2007. To diskio opos tha akouseis einai Tool meets Dredg apo to 1o sec mexri to teleytaio.

Megale Signal brabeyoume opoion mas brei pio progressive diskio fetos apo tous Galates giati an mas ksefyge pio proodeytiko diskio prepei na to tsekaroume AMESA!
O Baressi apla dinei seminaria aploxera stin konsola…den ginontai ayta, telos!

λοιπον

αργοπορημενα

αλλα καλιο αργα…

καταφερα και ακουσα τους rishloo με ησυχια και ηρεμια (υστερα απο μια βδομαδα αφιερωμενη στους alter bridge)

και μπορω να πω οτι εχασα τη μιλια μου

πιο ακριβης περιγραφη απο το tool meets dredg δεν μπορει να υπαρχει (αν κατι αναφορες σε pink floyd δεν περνανε απαρατηρητες)

ο τραγουδιστης δινει ρεσιταλ ερμηνειας (περα απο tool και dredg εχω την εντυπωση οτι εχει επηρεαστει και απο μεγαθηρια του παρελθοντος τυπου genesis)

καταπληκτικο αλμπουμ

θενκς το δε γκαιζ!!!

mayfair :stuck_out_tongue:

Ήμουν σίγουρος για αυτήν την αντίδραση. :smiley: