Prog Rock

Ο Bluez??? Μα γιατί το λές αυτό;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;:lol: :lol: :lol: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :roll: :roll:

Eloy Eloy Eloy Eloy Eloy Eloy Eloy

δεν χρειαζεται να παιζεις παπαδες για να εισαι progressive αρκει να εχεις προοδευτικες για την εποχη σου μουσικες ιδεες και οι floyd ειχαν, οποτε για μενα ειναι progressive

Krima pantws pou den simperilamvananontai kai oi AMON DUUL II h’ oi Van Der Graaf Generator

:slight_smile: :wink:
πες και αλλα γερμανικα να γουσταρω λιγο…

etsi etsi…
NEU!!!

( apisteutoi k autoi )

κι αλλα κι αλλα οπου να ναι τελειωνω:lol: :lol:

prosfatws anakalipsa tous Tangerine Dream k eniwsa ntroph pou den tous hksera!

αν εχεις γερα νευρα ψαξε:
POPOL VUH
CLUSTER
ASH RA TEMPEL
DEUTER
FAUST
COSMIC JOKERS
CAN
YATHA SIDHRA
ELECTRIC SANDWICH
ERLKOENIG
EROC
GÄA
GERMAN OAK
GILA
EMBRYO
KLAUS SCHULZE

ωχχ…κουραστηκα (ειναι καμια 500αρια ακομα)
για πλακα ολα τα παραπανω εκμηδενιζουν οποιαδηποτε σκηνη απο οποιαδηποτε χωρα στα 70s

simfwnw. Kserw merikous apo autous, opws oi faust, can k oi electric sandwich xwris na tous exw psaksei idiaitera, mias k den einai k oti pio eukolo na vreis.

Δεν μπορώ να διαλέξω ανάμεσα σε Floyd και Tull που είναι από τις αγαπημένες μου μπάντες.

:papas:σοβαρευτειτε ρε, βλεπετε τι γραφετε ?:stuck_out_tongue:

ελπιζω να κανουν πλακα οσοι αναφερθηκαν στον ρομαντισμο…

The King Will Come, Warrior, Throw Down The Sword, Sometime World, Blowin’ Free… Φαίνεται τι ψήφισα…

Εγω τι σκατα ψηφισα εδω περα? Μπορει καποιος που δεν εχει ψηφισει να δει και να μου πει?
Αλλαζω την ψηφο μου και την δινω στους Yes. Για μενα η σειρα ειναι Yes-King Crimson-Rush-Camel και μετα οι υπολοιποι.

Ψηφιζω rush γιατι παιζουν φοβερη μουσικη εχουν πολυ καλους στοιχους και μου αρεσουν απο τους αλλους

δεν φαίνεται πλάγιο αυτό που ψήφισες?? και δλδ πώς μπορεί να δει καποιος τι ψηφισε ενας αλλος? γίνεται αυτό? :-k

Δε φαινεται πλαγιο. Σε καποια πολλς απ’τα παλια, πριν μπει δηλαδη η επιλογη να βλεπεις ποιος ψηφισε τι, αμα πατησεις να δεις τ’αποτελεσματα μπορεις να το δεις. Σε καποια οχι. Γι’αυτο ρωταω. Θα συνεργαστεις λοιπον μαζι μου φιλη και γιουζερ Φενια?

Συνεργάζομαι και σου λεω ότι δεν εχεις ψηφίσει ακομα.

Ψήφισαν: 34. Έχετε ήδη ψηφίσει

:frowning:

On topic: Πρεπει να εχω ανοιξει κι ενα πολλ για προγκρεσιβ ροκ συγκροτηματα. Κλειδωστε καποιο ή ενωστε τα ή οτι αλλο προβλεπουν οι κανονισμοι.

Λεδ, εμένα μου λέει ότι έχεις ψηφίσει Marduk. Ελπίζω να βοήθησα