Καλυτερος progressive rock κιθαριστας

Ποιον θεωρουμε καλυτερο ή τελος παντων ποιος μας αρεσει περισσοτερο απ’αυτους που θεωρουμε καλυτερους?
Απαντησεις τυπου “δεν γινεται να αποφασισουμε ποιος ειναι ο καλυτερος” δεν θα ληφθουν σοβαρα, ειναι ξεκαθαρο τι ζηταω:!:

Ο Gilmour!

Ε, Σακη? :stuck_out_tongue:

Για να μη γκρινιαζετε τον εβαλα. Αλλα μην τον ψηφισετε!

E, πφ, καλα…

Robert Fripp then… :slight_smile: Η μηπως Steve Howe?

Θα το σκεφτω…

Robert Fripp… :smiley:

Είσαι απαράδεκτος που με έβαλες και μόνο στη διαδικασία να σκεφτώ ποιον θα διαλέξω. Αρνούμε!

Κάπου ανάμεσα σε Latimer, Gilmour, Fripp, Hackett και Akkerman θα ήμουνα μαζί με τον Mick Rodgers που δεν έχεις βάλει!!!

Steve Howe

ειμαι αναμεσα σε fripp κ lifeson αλλα τελικα lifeson λογω συνθεσεων :slight_smile:

Latimer για καθαρα συναισθηματικους λογους!
με εβαλε σε αυτα τα μονοπατια του Prog! ασε που το frazing του ειναι απλα θεικο!
συνδιαζει τελεια blues με dorian κ παιζει κ γαματο φλαουτο!

μετα ερχετε η μεγαλυ μου αγαπη Jan Αkkerman robert Fripp k Φυσικα steve Ηοwe
παροτι οι Eloy με τρελενουν σαν ξεχωρηστη μοναδα ο Frank δεν μου λεει κατι!
για gilmour δεν μιλαω!:stuck_out_tongue:

o Hugh Banton και ο Robert Fripp.

gilmour,latimer,barre,akkerman

Fripp,γιατι ειναι η προοδος προσωποποιημενη.Ιδεες τερμα μπροστα απο την εποχη του,δικος του ηχος και phrasing,ενορχηστρωσεις για σεμιναριο κτλ κτλ…:smiley:

Fripp.Τους βλεπει ολους τους αλλους με κυαλια(ετσι γραφεται αυτη η μ*****α?)

προσωπικα μιλωντας,δεν ξερω ποιος ειναι ο πιο τεχνικος
αλλα σαν αυτο που λαμβανω ακουγωντας τους διαλεγω
fripp χαλαρα
και μονο που τον βλεπεις καταλαβαινεις οτι κατι δεν παει καλα
ακριβως αυτη την αισθηση παιρνεις και οταν τον ακους!!!

Ειμαι μεταξυ Fripp για τις ενορχηστρωσεις και την προοδευτικοτητα και σε Howe για την μελωδια και το παιξιμο του. Επειδη ομως ο δευτερος ειναι μεσα στους 3-4 αγαπημενους μου κι επειδη πρεπει να επελθει μια καποια ισορροπια στο τοπικ, θα τον στηριξω.

ΥΓ: Οι Ρας ειναι στις αγαπημενες μου μπαντες, αλλα ποτε δεν συμπαθησα το παιξιμο του Λαϊφσον. :expressionless:

Χμμμ, θα πω Lifeson με Fripp δεύτερο

Alex Lifeson…

Όλοι είναι φυσιογνωμίες…Αλλά σαν personal favourites είμαι μεταξύ Λατιμερ κ Χακεττ…Ψηφίζω Χάκεττ,λόγω αξιόλογων προσωπικών δίσκων κ επειδή ποτέ δεν ξεπουλήθηκε ή μπήκε στον πειρασμό να ακολουθήσει τους bandmates του,σε ότι φριχτό κάνανε απο το 77 κ μετά…

Εννοειται τον παρανοικο Fripp

Ο Hackett και ο Latimer.δεν μπορω να διαλέξω αλλά ψηφίζω Hackett λογω λίγων ψήφων.