Καλυτερος progressive rock κιθαριστας

Τα ορια μεταξυ αυτων των ιδιωματων ειναι πολλες φορες δυσδιακριτα,αλλα επειδη ο συγκεκριμενος εγινε γνωστος μεσα απο prog rock μπαντες πριν αποκηρυξει οπως λες αυτο του το παρελθον,προτιμω να τον θεωρω εναν απιστευτο prog rock κιθαριστα.Ξες,απο πεισμα!:p!Και τον Meola οσο Piazzola και ακουστικα και να παιξει,παντα θα τον εχω εικονισμα για τις χρυσες "ηλεκτρικες"μερες των RTF και των πρωτων προσωπικων του.

εμενα παιδια μου αρεσε πολυ ο steeve hillage.πιστευω πως αδικα δεν βρισκεται στη λιστα!!

Έλα ρε Allman, που είσαι;
Nα μπαίνεις να γράφεις στο φόρουμ, σε θέλουμε στην παρέα! 8)

Χαχα, ξύνεις πληγές τώρα! Γιατί και εγώ τον Di Meola τον λατρεύω ό,τι και να έχει παίξει και από το '93 τον είχα δεί μισή ντουζίνα φορές ακουστικά μέχρι το 2006 που έσκασε στη “Σφεντόνα” με την PRS και άρχισε να παίζει Egyptian Danza και Senor Mouse! Τον συνάντησα μετά τη συναυλία και του επσήμανα πόσο μου άρεσε που τον ξανακούσαμε να παίζει όχι απλά ηλεκτρική αλλά τα συγκεκριμένα κομμάτια και χαμογέλασε λέγοντας μου πως ίσως στα επόμενα χρόνια να ακούσω περισσότερα πράγματα που θα μου αρέσουν τόσο.
Δεν μπορούσα εκείνη τη στιγμή να φανταστώ πως δύο χρόνια αργότερα θα βρισκόμουν να βλέπω αυτό (σόρρυ για τον κακό ήχο, είναι γυρισμένο με το κινητό μου):

http://www.youtube.com/watch?v=WVQM1ZC5UrQ

Eξαιρετικό το ακουστικό υλικό και ο Piazzola αλλά από τη συγκεκριμένη συναυλία βγήκα με… συμπτώματα πριαπισμού! :lol::stuck_out_tongue:

Δύσκολη απόφαση, αλλά… ο Steve o Hackett!

Gilmour. θελει και ερωτημα?:stuck_out_tongue:

Ναι φίλε μου. Θέλει και ερώτημα.:stuck_out_tongue: