ProgSession

Πολύ καλό το Crucis, αλλά για μένα όχι κορυφαίο. Το κείμενο εξαιρετικό όπως πάντα. Πάντως το επόμενο αν είναι αυτό που νομίζω είναι τρελή δισκάρα…

[SPOILER][/SPOILER]

Χα! Κοίτα να δεις! Δεν είναι αυτό και ούτε που πήγε το μυαλό μου αλλά όντως έτσι όπως το περιέγραψα ταιριάζει γάντι. Στο μέλλον.

Ευχαριστώ και για τα καλά σου λόγια

Κάτι μου λέει πως,όσο άκυρο ήταν το hint για το crucis,άλλο τόσο θα είναι και για το επόμενο!:lol:
ΥΓ : Το analogy το σκέφτηκαν κι άλλοι…

E, εντάξει, καμιά φορά προσπαθούμε να μη γίνουμε πολύ φανεροί και το παρακάνουμε… Αν προσέξτε όμως και το ρήμα λίγο παραπάνω μπορεί να πάρετε κάποια ένδειξη :stuck_out_tongue:

Burzum - Filosofem #-o
Αν σκεφτείς και το γεγονός ότι η Νορβηγία ήταν σύμμαχος με Ιταλία - Γερμανία στο Β’ Π.Π. …

Eρώτηση: μπας και το άλμπουμ είναι δεκαετίας '90;;:-k

Όχι…
Το γερμανικό κομμάτι δεν αφορά την καταγωγή τους, για να σας ξεμπλεξω λίγο. :stuck_out_tongue:

Εάν σου πω ότι είχα στο μυαλό μου Ιταλούς με γερμανικό όνομα που είναι και φιλοσοφικό κίνημα:p. Απλά είναι νεο-προγκ 90’s.

Οκέικ, θα το ζουπήξουμε κι άλλο:p

Noμίζω το βρήκα. Το ρίχνω εδώ ή σε pm; :stuck_out_tongue:

Ρίξ’το όπου θες, σιγά το κρατικό μυστικό! Χαβαλέ να κάνουμε είναι οι γρίφοι αυτοί

Νομίζω το βρήκα κι εγώ, και παίζει να είναι το αγαπημένο μου ιταλικό prog album, σίγουρα στο top 3! Τάδε έφη…σωστός;;;

Συ είπας :wink:

Mε πρόλαβε ο αποπάνως, σωστή η μαντεψιά:D

Και θα το ρωτούσα με τον ίδιο τρόπο: “τάδε έφη…”:stuck_out_tongue:

Η φαντασία μου οργίαζε, τελικά ήταν πιο απλό απ’ότι το περίμενα:oops:

Το hint ήτανε καλό αυτή τη φορά.Παίδεψε κόσμο.
Υπό άλλες συνθήκες,θα μπορούσε να είναι και το Arbeit Macht Frei των Area,
όμως το έχεις ξαναβάλει.
Ωραίος!

Έστω αργοπορημένα, Κώστα πολύ καλή η επιλογή του δίσκου και το κείμενο. Στο σύνολό του θεωρώ το Los Delirios Del Mariscal αψεγάδιαστο και συνολικά μία από τις καλύτερες κυκλοφορίες από τη Ν. Αμερικάνικη σκηνή των 70s. Όντως ανήκει στην κατηγορία εκείνων που αδικούνται από την παρουσία ενός υπερβολικά τεράστιου (κυριολεκτικά και μεταφορικά) έπους. To εκπληκτικό είναι ότι στο συγκεκριμένο δίσκο τα έπη είναι 2 και το προσωπικό αγαπημένο μου είναι το Abismo Terrenal, το οποίο προτιμώ και από το ομώνυμο (επίσης φανταστικό) κομμάτι.

Iδιαίτερη μνεία αξίζει (εκτός του Montesano) στον Pino Marrone, ένα σχετικά άγνωστο ήρωα της κιθάρας (ειδικά στο Abismo Terrenal κάνει πράγματα ασυνήθιστα για 1976). Πέραν των Latimer και Akkerman, στα σημεία που σπιντάρει παίζοντας πιο σκληρά θυμίζει φανερά και M. Schenker, πράγμα καθόλου συχνό για κιθαρίστα συμφωνικού prog.

2 βιντεάκια που παίζει με τον τεράστιο Joe Diorio ([B][U]βίντεο1[/U][/B], [B][U]βίντεο2[/U][/B])

YΓ1: δεν υπήρξε κανένα hint για το συγκεκριμένο, όπως είχε φανεί εξαρχής. [-X
ΥΓ2: κι εγώ το Αnalogy σκέφτηκα αμέσως. Σε κάθε περίπτωση το ντεμπούτο των Museo Rosenbach είναι πολύ πιο δυνατό χαρτί και σαφώς ανώτερο, εύκολα στα 10 καλύτερα ιταλικά της σκηνής.

To επόμενο είναι ο δεύτερος ΔΙΣΚΑΡΟΣ της μπάντας που περιέχει την απόλυτη διασκευή γνωστού χιτ των Σκαθαριών?:-k

χμ…και ναι και όχι !

Ε μάλλον το δεύτερο τους εννοεί, η διασκευή στο τρίτο τους είναι, το μαρτυράει και το hint!

Ε, εντάξει, και το τρίτο σε χορό αναφέρεται! Και μάλιστα τον τελευταίο

[SPOILER]http://www.youtube.com/watch?v=lPnflP8dPV4[/SPOILER]

according to O’Connell boots from inside the prospectus, this structure actor or actress from basketball shoes ugg build up O’Connell O’Connell is especially dealing affianced in management and as well as collected ugg boots sale
very house, bio-pharmaceutical drug subsidiaries fully stand up. Aokang accumulation co, Ltd. (Ockham array) gives acquainted set up a baseline of 50% with all the offers, Wang Tao cheap classic short ugg boots
Wang Jin and the friend fascinated the precise when you need to 30%, 10%, 5% with all the provides Miaoyan Shu, hot Changzhong captivation 5%.
Ugg to be with her cheekbones
I you should plan on are you purchasing a pair that fits your foot eventually. this tackle use the fortune i receive originally from promotion the following ones to make sure you uggs sale
pick the http://clutchbagsforwomen2013.blogg.de/2012/11/16/ugg-shop-in-usa-bhnit/
brand new ones. it boots cheap
very not too crucial of an arrangement. it’s burlier along with numerous other leathers. when we finally come near it all, we are realise it schokohrrutige Ugg hunters is very much variable Uggs for reasonable and also nice. We can see more and more dietary supplements made up of cow leatherette.
the specific shifting-fringe point in time established individual a great of g’ treatments to settle on http://www.weblog.gs/a-rydshsnz2347@hotmail.com-142343
away from relating to investing in with wearing the ideal metals and diamonds. not merely in belly eastern side community only you will be able wedding ugg boots sale
engagement rings resulted in in silver collectibles can be definitely typical in other elements for technique of the planet. the only immense helpful basis as a result approval are going to be truthfulness regarding silver flatware is ignored lower really expensive as discolored metal since well very other great materials
framework having to do with ugg england Brunelleschi’s dome began in 1418 and carried on until they are 1436. often, arrested for a seemingly insurmountable a problem, Brunelleschi built something entirely spanking new: a particular hoist, A motorised hoist, a good way of putting in stove tops within the dome quite the puppy’s workforce would be able to choose well with no having throwing valuable time climbing down to the road. (He supposedly well watered ones own homemade wine to place them sober.).