Protest The Hero-Fortress

Αν δεν απατωμαι δεν εχει γινει καποια αναφορα στο συγκεκριμενο αλμπουμ καθως και στην μπαντα!αν παλι εχει ηδη γινει συγχωρηστε με!νομιζω πως προκειται για μια μπαντα που πρεπει ολοι να ασχολειθουμε με τα καμωματα της!πραγματικα δεν εχω λογια για να περιγραψω αυτον τον ογκολιθο που εσκασε!στα θετικα και το γεγονος πως ολα τα μελη ειναι μικρης ηλικιασ:D

http://www.myspace.com/protestthehero

ελα ρεεεεεε
αυτοι ειναι καλοι
τους περιμενα πιο κοινοτυπους
βασικα μου εκανε πολυ θετικη εντυπωση οτι εχουν κανονικα φωνητικα!
ευγε

Ακουγονται απιστευτοι θεουληδες. Will check & θα επανελθω.

Μαλιστα. :expressionless: :expressionless: :expressionless:

Μπορω να πω οτι εξεπλαγην. :expressionless:

Φανταστικο συγκροτημα με πολυ ωραιες ιδεες, σε μερικους (η αρκετους) μπορει να μην αρεσουν τα φωνητικα.

Δειτε οπωσδηποτε το blindfolds aside απο τον προηγουμενο δισκο. Το fortress δεν εχω προλαβει να το ακουσω ακομα.

Επισης τσεκαρετε και τους The Human Abstract και πιο συγκεκριμενα το Crossing The Rubicon. Φανταστικα riffs και drums και παρα πολυ ωραιο βιντεο κλικ.

Το “Fortress” παντως με αφησε λιγο μλκ. Δε το περιμενα. Μπλεκουν πολλα πραματα στη μουσικη τους.

Eπ ! Τι εχουμε εδω ? Τερρορ μητινγκ ?
Τι παιζουν αυτοι ?Σαν τι μοιαζουν ?Γιατι δεν εχω χρονο να
τους ακουσω μεσω myspace.

Δε σου λεω. Ν’ ακουσεις οταν εχεις χρονο:!:

Edit:

[SPOILER]Aν οι Dream Theater το γυριζαν σε tribute μπαντα των The Dillinger Escape Plan, ισως ακουγονταν καπως ετσι.:stuck_out_tongue: Θα πρεπε βεβαια να παρουν αλλο τραγουδιστη. :stuck_out_tongue:

Ασε που ειναι και Καναδοι. Επιπλεον μπονους.[/SPOILER]

ουαου
τα παλικαρια γαμανε!!!
τα καθαρα φωνητικα του τραγουδιστη ειναι φοβερο πλεονεκτημα τους

βασικα μου θυμησαν κατι μεταξυ sikth και between the buried and me (στα πολυ τεχνικα τους!!)

ευγε

ο καναδας τελικα το κατεχει!!!

=D>

Αυτό είναι πολύ, πολύ καλό!

Όχι ρε μλκ!! Τι παίζουν οι θεούληδες? Έχω ακούσει το Bloodmeat 5-6 φορές καπάκι.
Math metal κιθάρες, με καθαρά πιασάρικα ρεφραίν και κάποια λίγα screamo φωνητικά.

Βασικά pm με τώρα όποιος έχει εχμμμ… you know

μανος ψαξε ρωσσια πλευρα.το πορταλ των μεντια!! 8)
αν δεν το βρεις πες το

ον τοπικ
γαμανε τα παληκαρια

παρτε και λιγη κουλτουρα

Εξαιρετική δουλειά. Αν και στην αρχή λιγάκι με φόβισαν πως πρόκειται για κόπια Trivium.
Αλλά τελικά θυμίζουν πιότερο Between The Buried And Me και Sikth, όπως προείπε και ο signal-05 .

Ρε σεις, είναι ΔΙΣΚΑΡΟΣ λέμε!!! Πολύ ΔΙΣΚΑΡΟΣ!!

:metal:

Παρα πολύ καλό album.
Με εχουν κερδίσει τα παλικάρια.
Ως συνήθως, περνάνε σιγά σιγά στο test of time.

για το test of time που λες
οντως ισχυει

τα 2 πρωτα κομματια κυλανε σαν νερο μεσα στο μυαλο μου
σιγα σιγα ακολουθουν και τα υπολοιπα

παρατηρησε κανεις και επιροες απο ευρωπαικο power ή ειναι η ιδεα μου??

Οι κιθαρες οντως μεταλλιζουν τρελά.

νταξ το γρηγορο σημειο στο bone marrow ειναι τρελη power-ια!!

το παλικαρι παντως εχει τρελη φωνη
και γουσταρω πολυ που τα καθαρα φωνητικα ειναι τα lead και οχι τα καφρικα οπως σε δεκαδες αλλες μπαντες
μακαρι να το συνεχισει ετσι
γιατι ειναι ακομα πιτσιρικας

Οριστε και το αντιστοιχο review…

[SIZE=“3”][FONT=“Palatino Linotype”]Protest The Hero - Fortress[/FONT][/SIZE]
http://www.rocking.gr/review1742.php

Μεγαλος δισκος παιδες. Μπραβο στα παλικαρια.

Αν και εμφανισιακά είναι λίγο καραγκιοζάκοι (σκάνε με κάτι τρύπια σώβρακα στις συναυλίες) , έχουν πιστεύω τρομερό μέλλον. Φοβερά κομμάτια με πολύ έμπνευση. Τώρα σε μερικούς ξυνίζουν τα φωνητικά αλλά εγώ πάλι θεωρώ ότι ο τύπος έχει πολύ καλή φωνή και την κάνει ότι θέλει.