Psychotic Waltz, Royal Hunt -28/4/2012 @Fuzz Athens, 29/4/2012 @block33 Thessaloniki

hokam τούτοι 'δω είναι!

Εχω μπερδευτει το φελεκι μου μεσα. Αθηνα θα εχει Mystic force η royal hunt η και τα 2. Να αρχισω να κλαιω απο τωρα αν ειναι.

Royal Hunt. Αλλα θα παμε και Mystic Force. Μην ειστε καληνυχτακιδες, ακουστε λιγη ποιοτικη μουσικη. Οι περισσοτεροι θα ελεγαν να ξεκινησετε με το Eternal Quest αλλα εγω θα διαλεξω το A Step Beyond γιατι ειναι απλα γαματο.

Παίζουν κάποιον δίσκο ολόκληρο οι hunt ή οι mystic force ή λάθος θυμάμαι?

Δεν ξερω, εγω στο ετσι το ειπα για το Paradox. Αλλα στις συναυλιες του Κατινακη παιζουν ολα τα γκρουπ σε κανονικες διαρκειες που σημαινει πως τους Royal Hunt θα τους δουμε, δε θα ερθουν να πουν εε γεια σας 5 κομματια και αντιο.

Πες τα ρε Angmar. Βασικά ότι και να ακούσεις απο Mystic Force (ακόμα και τα demo, τι να λέμε…awakened by the dawn, take command…ύμνοι) είναι κορυφαίο για το είδος και πολυσύνθετο!

Πρέπει να υπάρχουμε και μεις οι αποιοτικοί,να σπάει η μονοτονία βρε. :stuck_out_tongue:

Αφου ξερεις οτι μ αρεσει να γινομαι γλαφυρος. ;p Σοβαρα το A Step Beyond θα αρεσει μεχρι και σε σενα που δεν εισαι τοσο αυτου του ηχου, εχει επιρροη απο Fates Warning, wink wink

Συμφωνω παντως οτι ολες οι κυκλοφοριες τους ειναι καλες, απλα το συγκεκριμενο ισως ειναι το πιο προσβασιμο για πρωτη γευση. Κατα τη γνωμη μου παντα.

Όλοι είμαστε λίγο πολύ μωρέ.Μεταξύ κατεργαρέων…:wink:

Τους έριξα μια πρόχειρη αυτιά πάντως,καλοί είναι.Συνήθως το prog-power είναι κατα 90% power,απλά με καλό rhythm section…:stuck_out_tongue: (η γλαφυρότητα ξαναχτυπά…!),οπότε είμαι επιφυλακτικός,μη μαγαριστεί η αμεταλλική τρουϊλα μου…8)

τους Mystic δεν τους εχω ψαξει πολυ…μερικα κομματια σκορπια απο εδω και εκει αλλα ειναι σιγουρα καλη προσθηκη…

Τρελό rythm section οι Mystic Force. Κυρίως drummer! Underground θηρίο. Γενικά όμως πιστεύω έχουν χαρακτηριστικό ήχο. Και τον κιθαρίστα πχ τον ξεχωρίζω από χιλιόμετρα. Και στα riff και στα σολο. Και ένα τρομερό concept album Man vs Machine πολύ πριν τους Symphony X πχ:p το οποίο γενικά δεν έχει να ζηλέψει τίποτα.

Εγω ρε μαγκες ξεκινησα χρονολογικα, με το ντεμπουτο τους, το “Shipwrecked With The Wicked”, καυλωσα τη ζωαρα μου αλλα δεν θα το προτεινα σαν πρωτη επαφη με τη μπαντα σε καποιον απο εδω. Τα “Eternal Quest” & “A Step Beyond” ειναι προτιμοτερα.

Πρωτη φορα βιαζομαι να φυγουν γρηγορα οι (ξεκουραστες για μενα) γιορτες του Πασχα…

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΛΛΟ!!!

ΝΑΙΙΙ!!!

Μου δωσε το ΟΚ ο γιατρος μετα την εγχειριση να ερθω στη συναυλια!!!

Η χαρα μου δε περιγραφεται! :stuck_out_tongue: :smiley:

τσιμπησα και εγω εισητηριακι εχθες :smiley:

ΡΕ συ,ψεμα ειπες στον γιατρο?Τι συναυλια αναφερεις παραπανω?Επρεπε να τον ρωτησεις αν επιτρεπονται οι εγκεφαλικοι οργασμοι.Αν επιτρεπεται τελοσπαντων να χυσει μελι μαζι με νοτες μεσα στο αυτι σου.Μιλαμε για το απολυτο BRAINBANGING.Και ακινητοι να καθομαστε (λεμε τωρα),εσωτερικα του κρανιου θα γινεται πανδαιμονιο.Θα κανουν Moshing τα εγκεφαλικα κυτταρα:lol:

Έχει ακόμα εισιτήρια;;;

εχει…και θα εχει ως τη μερα του live :slight_smile:

Xαχαχα, η αληθεια ειναι οτι απεκρυψα αυτες τις λεπτομερειες :lol:
Αλλα, περα απ την πλακα επεμεινα πολυ, και τον ειδα σιγουρο αρα :yahoo::yahoo:

Ασε που τα χα βαψει και μαυρα, νομιζα οτι δε θα μπορεσω να παω. Ασε να χαρω λιγο! :stuck_out_tongue:

1 εβδομαδα ακομα λεμεεεε :D:D:D:D