Pubs στην Αθήνα

Άντε γίνετε επιτέλους χρήσιμοι σε κάτι! Μιλάμε για τίποτα σε φάση James Joyce (Μοναστηράκι) ή ακόμα καλύτερα Silly Wizards (Αγ. Παρασκευή). Έρωτας το τελευταίο.

Πείτε λοιπόν. :slight_smile:

Λοιπόν Molly Malones στη Γλυφάδα, πολύ ωραία μέσα,ωραίος χώρος, λίγο ακριβή και δεν έχει και μεγάλη ποικιλία σε μπύρες…

James Joyce μέχρι στιγμής η καλύτερη pub που έχω πάει, πολύ καλές τιμές, πάλι δεν έχει ποικιλία σε μπύρες, αλλά έχει ωραίο φαγητό, πολύ και φτηνό. Ειδικά κάτι ποικιλίες, έχουν πολύ πράγμα πάνω.

Mike’s Irish Pub στους Αμπελόκηπους. ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ, σου έχει και είσοδο 12? με ποτό βέβαια, αλλά τι να το κάνεις???Πας στη Joyce και με 12 ευρώ πίνεις 2 μπύρες 500ml η κάθε μία. Μέσα βέβαια είναι ωραίος χώρος, δεν λέω, θυμίζει πιο πολύ pub, αλλά μια φορά πήγα και τελευταία.

Επίσης έχει ανοίξει μια και στον Πειραιά, νομίζω, αλλά δεν έχω πάει ακόμα. Σύντομα όπως8)


Now playing: Insomnium - Dying Chant
via FoxyTunes

Πολύ οικονομικό! :thumbup:

:lol:

Πάω συχνά εκεί. Πολύ ωραίο μέρος γενικά! Αρκετά είδη μπύρας, όμορφες μουσικές(μπορεί να το πετύχετε να παίζει και ποστ ροκ (φανμπόης)) και ωραίες ποικιλίες(μυρίζει όλο το μαγαζί ψητό κρεατικό=P~). Δουλεύει και ένας φίλος εκεί οπότε κερνάει και κάτι καθε φορά.

Κατά τα αλλά, Red Lion ανάμεσα σε Caravel και Hilton. Ωραίο μαγαζί και αυτό αλλά το αρνητικό είναι οτι είναι κάπως μικρό. Μπορείτε να συνδυάσετε την έξοδο εκεί με το γνωστό ‘‘βρώμικο’’ που βρίσκεται στη Μιχαλακοπούλου ή με το

GRAND RITORNO8)
Μη πει κανείς δε ξέρει τι είναι τον έσκισα

Αλλή μια κοντά στην πλατεία Αργυρουπόλεως(δε θυμάμαι όνομα). Παρά πολύ καλό μαγαζί και αυτό με τρομερές ποικιλίες.

Γενικά μ’αρέσουν οι μπυραρίες. Έχουν ωραία ατμόσφαιρα!:slight_smile:

μπράβο το είπες και χάρηκες. Δεν βλέπω να έβαλα τη λέξη οικονομικό δίπλα ξέρω γω.
2 pub συγκρίνω, ΜΟΝΟ αυτές με καμιά άλλη.

Αν μιλάμε για οικονομικά, supermarket, ότι καλύτερο θα βρεις εκεί:)

εγω παντως με το red lion στη γειτονια μου, δεν εχω κανενα παραπονο :slight_smile:

“Ζυθος” στο Χαλανδρι.

Τσεκαρε χωρο,καταλογο,τιμες:

http://www.zythos.gr/site.asp

Απλα κι αυτη ειναι Μπιρ Ακαντεμι στυλ,δηλαδη εστιατορειο-μπυραρια…εχει ομως ωραιο μουσικουλα και περιβαλλον.

(Ηταν και μια γαματη(πιο “τρυπα” φαση ομως και αμιγως pub)εδω διπλα στη πλ. Αναληψεως(Βριλησσια) αλλα εκλεισε:()

Για να αγορασεις απλως,Beer Factory(Δουκισσης) που χει τα παντα ολα.

ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙΣ!

+1 για Ζυθο

Δεν ξερω και πολλες-εχετε αναφερει αυτες που γνωριζω εγω δλδ-,μιας και δεν ειμαι αθηναιος,αλλα αν πιανεται,το le roi στο Χαλανδρι ειναι ενα ωραιο στεκι-ψιλοπαμπ…

Πριν λίγα χρόνια, είχα βρεθεί στου Mike’s…Δεν θυμάμαι τίποτα άλλο από εκείνη την βραδιά:!:

:lol::lol:

To mike’s γαμαει,αλλα πανακριβο γαμωτο…εχω δει και πολλα καλα λαιβ εκει…

Να πω και εγω απ’τα μερη μου… Arch στο περιστερι. Ωραιο κλιμα για pub, ωραιες και πολλες μπυρες αλλα τωρα τελευταια εχει χαλασει λιγο τη μουσικη και παιζει οτι να’ναι (σε ροκ πλαισια παντα αλλα καμια φορα αν τους τη βαρεσει παιζει και να βαλουν κανα disco/funk)

θυμάμαι ότι παίζανε κάτι τύποι λαηβ όντως… για το πανάκριβο δεν ξέρω μιας και πήγα με μαθήτρια να με κεράσει για το ότι είχε περάσει το μάθημα της και άσε που βρήκα και έκει έτερη μαθήτρια που δούλευε στο μπαρ οπότε τα κερασμένα ήταν εις διπλούν χαχαχαχα

12 ΕΥΡΩ ΕΙΣΟΔΟ οι σκατοκλεφτες!

ρε μαγκες…τωρα μιλατε για PUBS ή για μπυραριες?

Pub στην Αργυρούπολη?? :-k
Αν εννοείς το Ερωτηματικό που είναι στην πλατεία της Αγίας Τριάδας είναι μπυραρία όχι pub όπως πχ η James Joyce που αναφέρθηκε.

Ο Panagiotis πήγε με 1 μαθήτριά του σε παμπ, βρήκε άλλη μία, τον μέθυσαν, και δεν θυμάται τίποτα από εκείνη τη βραδυά. Well played!

Ον τόπικ, James Joyce καρδούλες καρδούλες

Τελικα ξερουν πολλοι για το James Joice…ετσι εξηγειται γιατι πλεον δε βρισκω τραπεζι :-k Να φυγερε κυριοι…να πατε αλλου (πλακιτσα)
Παντως αυτη ειναι γνησια παμπ και πααρα πολυ καλη σε ολα της(ατμοσφαιρα,φαγια,τιμες,εξυπηρετηση…) :smiley: