Pubs στην Αθήνα

Red Lion στο Παγκράτι, λίγο κάτω από το ξενοδοχείο Caravel.
Νταξ η καλύτερη pub που έχω πάει στην Αθήνα. Ο ιδιοκτήτης πολύ φιλικός άνθρωπος με πολλά χρόνια έξω, έχει κάνει θαυμάσια δουλειά. Πολύ καλές τιμές. Αξίζει πραγματικά.

ελα ρε κοπελια…σε χαλαει disco;Πλακα εχει :stuck_out_tongue: Εγω διπλα μενω κ δεν εχω παει ποτε εκει :-s αν και ακουω και απο αλλους (νομιζω και ο Alucard μου χει πει) οτι ειναι ωραια.Στον πεζοδρομο; :-k που;

:thumbup::thumbup::thumbup: εγω εκει κοντα μενω. Ωραιο μαγαζακι, ειδικα το καλοκαιρι.

Δυστυχώς το ανακαλύψαμε μόλις πριν λίγο καιρό. Έτσι όπως είναι μέσα στο δρόμο, δεν φαίνεται από τον κεντρικό και ποτέ πχ δεν το είχα δει από το 224 που παίρνω. Μια ταμπέλα να έβγαζε κάπου καλά θα ήταν.

Mosquito στην Ν.Σμυρνη παιδια!

καλη φαση, ωραια ατμοσφαιρα και καλη μπυρα :smiley:
ολα αυτα λιγα βηματα πιο περα απο την πλατεια της Ν.Σμυρνης.
Rock μουσικη κυριως αλλα αν θες ριχνεις και καμια παραγγελια για κατι πιο χεβι.

To Red Lion που αναφέρθηκε δεν μου άρεσε καθόλου εμένα…

:-s γιατί καλέ? Ωραίο ήταν μέσα, μου θύμισε pub, απλή διακόσμηση, καλές τιμές και ωραία ατμόσφαιρα. Νταξ γούστα θα μου πεις…

Βασικά με τα εμβλήματα της Αγγλίας, με το που μπήκα, είπα πως του Thorgal δεν θα αρέσει:lol:

Ωραίο το Mosquito, αλλά δεν είναι παμπ. Έχω καιρό να πάω, αλλά έβαζε καλή μουσική :slight_smile:

:lol::lol: αν πάει, να του θυμήσεις να πάρει μαζί του και τη σημαία της Σκωτίας, για να τα καλύψει

για να καταλαβω ρε παιδια, δεν ποσταρετε εναν ορισμο του τι ειναι pub?
νομιζω εχω μπερδευτει… :?

To Red Lion πραγματικά καταριέμαι που δε το ανακάλυψα νωρίτερα…τόσο κοντά στο σπίτι μου κ τώρα το βρήκα :stuck_out_tongue: γαμάτη ατμόσφαιρα και ο ιδιοκτήτης όλα τα λεφτά :smiley:

η καλυτερη pub ειναι η Highway pub:p μπορει η μοναδικη μπυρα που εχει μεσα να ειναι κουτακι DIA για να φτιαχνει υποβρυχια αλλα η ταμπελα απο νεον εξω γραφει εμφανως PUB!!! και φυσικα εμεις προσκυναμε γιατι ειναι και lord of the drinks :lol::lol: οσοι καταλαβαν, καταλαβαν!!! τι να εξηγω τωρα :lol::lol::stuck_out_tongue:

Kατάλαβα! :smiley: Έχει δίκιο ο παίχτης!
Αν δε παινέψεις το γείτονα, θα πέσει να σε πλακώσει:p

Παγκρατι μενεις ?

Ωραιο το mosquito (αν και εχει προγραμμα κασετα) αλλα ειναι barακι και οχι pub…

και επαναλαμβανω…

Ok δεν ειδα το προηγουμενο post σου…για μενα η pub (οπως εχω δει την κλασικη μορφη της στην Αγγλία) ειναι σαν bar μονο που σερβιρει και κανονικο φαγητο,παιζει χαμηλοφωνα μουσική και εχει παντα μια τηλεοραση ανοιχτή…

Φαγητό μέχρι κάποια ώρα όχι όποτε να ναι. Και οι παμπ στην Αγγλία είναι self service.

Όχι όλες.

ευχαριστω, και νομιζω εχω ξεκινησει και πιανω την εικονα…

αλλα να σας πω την αληθεια δεν εχω δει πουθενα κανα τετοιο μαγαζι εδω στην Αθηνα… :-k

ξερετε κανα κοντα σε Ν.Σμυρνη? η και σε κανα κεντρο Αθηνα?

στη Νέα Σμύρνη δεν ξέρω κάποια. Εγώ έχω πάει στη Molly Malone’s στη Γλυφάδα
http://www.mollymalones.gr/

και στη James Joyce στο Μοναστηράκι
http://www.jjoyceirishpubathens.com/james%20joyce.htm#

και οι δυο είναι ιρλανδικές pub και στις δυο οι σερβιτόροι μιλάνε αγγλικά