Pubs στην Αθήνα

To James Joyce εχει πολύ καλο φαγητο και γενικώς καλες τιμές…ειναι η καλυτερη επιλογη στο θεμα pub…

Johnny Joyce στο Μοναστηράκι.

ενδιαφερον!
μπορει να ριξουμε καποια στιγμη καμια επισκεψη με την παρεα
thanks! :smiley:

Πολύ καλές τιμές, ωραία ατμόσφαιρα. Πρόσφατα την ανακάλυψα κι εγω!

ποιος Johnny #-o#-o Θα τρέμουν τα κόκαλά του :lol: James λέγεται ο άνθρωπος και είναι ιρλανδός συγγραφέας, ο οποίος έχει γράψει μεταξύ άλλων τους Δουβλινέζους (Dubliners). Στο Μπιλμπάο της Ισπανίας είχε μια ωραία pub με το όνομα Dubliners (τρελό στέκι των erasmus φοιτητών).

Ε αυτο!

:lol: ωραιος ο Johnny…κι εγω δε θυμομουν τι ακριβως ηταν(ντροπη μου) :-s Ωστε ειναι ο περιεργος τυπος με το καπελακι ε; :stuck_out_tongue: Αντε να γινω καλα να παω στη παμπ να τιμησω και γλυκακι (γιατι ολα τ’αλλα τα χω ηδη τιμησει δεοντως:D)

εντιτ:εγω στις αρχες το λεγα Janis Joyce…

Και τον “Οδυσσέα” (Ulysses), το σημαντικότερο ίσως μυθιστόρημα του 20ου αιώνα. (μπορείτε να βγάλετε το ίσως)

Είμαι εκτός, συνεχίστε.

Oχι ενταξει,να μαθαινουμε και κατι :slight_smile: Πρεπει να το διαβασω καποια στιγμη Αλεξ.
Ον τοπικ:Μεσα στον τελευταιο μηνα εχω πετυχει 2 φορες και live μουσικη.Μαλλον αλλος ηταν τη πρωτη φορα και αλλος την δευτερη.Την πρωτη φορα ενας τυπος με κιθαριτσα επαιξε Lennon,Oasis κλπ (καλα εγω στη κοσμαρα μου…νομιζα οτι ηταν το ραδιο και μετα χειροκροταγαν κι εγω :-s ουγκ…ε;) και την δευτερη φορα,τη περασμενη Πεμπτη,ηταν ενας Ιρλανδος και επαιζε διαφορα παραδοσιακα ιρλανδεζικα,τελειααα! \:D/:dance::hippy: Α!Α!και παλιοτερα(πριν κανα χρονο)ειχα πετυχει ενα αραπακι με ραστα τυπου Μarley που μαλλον θα παιζε ρεγκε :stuck_out_tongue: αλλα δε καθισα γιατι ηταν τιγκα :frowning:

έχει κάποιο διαφορετικό γλυκό; δεν το έχω προσέξει

Δεν έχω διαβάσει κανένα από τα δυο (Οδυσσέα και Δουβλινέζους), αλλά πρέπει να μορφωθούμε κάποια στιγμή

αυτό ακούγεται καλό :slight_smile:

αχ κολαζομαι παλι deadmemories.Σλουρπ σλουρπ! :smiley: Λοιπον,εχει νομιζω τσιζκεηκ,μηλοπιτα (σε αυτους ειναι λιγο διαφορετικα) αλλα αυτο που θελω να δοκιμασω εγω ειναι ενα σοκολατογλυκακι σε στυλ μπραουνιζ με παγωτο…καπως ‘‘φονταν σοκολατας…’’ κατι τετοιο.Φαινοταν πολυ ελκυστικο στο καταλογο :stuck_out_tongue:

Και ναι,ωραια φαση με τον Ιρλανδο :smiley:

Diver Καλλιθεα εχει παει κανεις?Τι λεει?

Silly Wizards pub στην Αγ. Παρασκευή. Τρελό στέκι εδώ κ πολύ καιρό, ωραία διακόσμηση, μαζεύει αρκετό κόσμο κ παιζει κ ωραία μουσική κατά κανόνα. Α ναι, και μεγάλη ποικιλία σε μπύρες και καλό φαγητό (άν παραγγείλεις).

Όπως είπα έχει ήδη πολύ κόσμο ε! Μην αρχίσετε κ μου μαζεύεστε… :stuck_out_tongue:

molly mallones για flatliners και εμετους

Πήγα προσφάτως…εχει πολλές ετικέτες μπύρας,ωραία διακόσμηση και καλές τιμές…+οτι εχει νοστιμα πιάτα

Molly Malones στη Γλυφαδα.Πηγαινω πολυ συχνα!!! Τα σπαει,ιδιαιτερα οταν εχει και λαιβ μουσικη.Μερικες φορες εχει και παραδοσιακη Ιρλανδεζικη μουσικη.

Ο ορισμός της pub για εμένα βρίσκεται στο Χαλάνδρι και συγκεκριμένα στο Local. Self service, ανοιχτή τηλεόραση ΠΑΝΤΑ με αγώνες, Darts, συνήθως ιρλανδική/punk μουσική και πολύ ωραία ατμόσφαιρα. Το μόνο μείον είναι ότι απαγορεύεται το κάπνισμα.

[SPOILER][/SPOILER]

Support your local pub!

Αυτό είναι στα θετικά, μπερδεύτηκες!

Ψηφίζω James Joyce κλασσικά και φυσικά Beer Academy. Και για τις μπύρες αλλά και για τις ποικιλίες.8)

Όπως το βλέπει κανείς…! :wink:

Είπαμε να πάμε Κυριακή βράδυ κατα τις 10 και είχε μόνο ένα άτομο που καθόταν στο μπαρ και φύγαμε,γενικά πάντως φάνηκε ωραίο μαγαζάκι και θα ήθελα να ξαναπάω,αλλά να μην είμαστε και μόνοι μας!! :stuck_out_tongue:
Τι μέρες και ώρες συνήθως μαζεύει κόσμο?