Punk

Παιδιά πείτα συγκ΄ροτήματα punk-hard rock

Punk-hard rock? :? :?

Τελοσπάντων,punk συγκροτήματα είναι οι Crass,The Clash,Sex Pistols,The Ramones,Dead Kennedys,Rancid,Buzzcocks,The Damned,Bad Religion,Sham 69,Generation X,Poison Idea,Subhumans,Black Flag,Fear,NOFX,Minor Threat,The Exploited,Conflict,Zounds,The Vibrators ,Misfits,Richard Hell & the Voidoids κ.α.

Ξέχασες το πρώτα στάδια των Offsping :lol:
Πάντως για αυτό που ζήτησες, punk-hard rock, αντιπροσωπευτικότεροι πρέπει να είναι οι Bad religion! Τους ξέρεις?

Sum 41 θα τους βάζαμε punk??? Μάλλον ναι…

Χεχε ναι,έχεις δίκιο,και μ’αρέσουν πολύ τα πρώτα των Offspring.

Βασικά τον όρο punk-hard rock δεν τον έχω ξανακούσει,αλλά μπορεί να εννοεί λιγότερο punk και περισσότερο rock,αν στέκει αυτό,δηλαδή λιγότερο Crass και περισσότερο Bad Religion,AFI(το τελευταίο τους είναι λιγότερο punk-ίζον,πολύ καλό nevertheless) κτλ,πιο,εμ,ορθόδοξη μουσική δηλαδή :stuck_out_tongue:

PS: Sum 41,Blink 182 κτλ είναι μάλλον προς πιο pop-punk καταστάσεις,γι΄αυτό δεν τους έβαλα.

Για Blink182 δε το συζητάω…Είναι μάλιστα ένα είδος Pop-σάτυρα-punkίζον rock :lol:
Όμως sum41 δεν είμαι σίγουρος! Ξέρει κανείς που ακριβώς κατατάσονται?

Παιδιά λέω punk-hard rock και εννοώ όπως κάποια τραγούδια των Guns
like the Garden of eden 8O :? :roll: :idea: :oops:

Δηλαδη rock με punk στοιχεια??? Ε τοτε ακουσε Motorhead… 8)

Swthikes then,smilie-freak.Apo tote pou vghke to punk kai meta arxise na ephreazei kai na ‘daneizei’ ta stoixeia tou se polla “eidh” ths rock: Grundge,grindcore kai den kserw ki egw ti allo.

Oros “punk-hard rock” den uparxei,alla mporeis na vreis,opws katalavaineis,ena swro kommatia pou einai ephreasmena apo to punk,in one way or another,apo ta telh tou '70s k meta.

Για δώσε και άλλα τραγούδια…Μόνο με ένα δε μπορώ να προτείνω κάτι σχετικό…

Τι λες Mazestix;Να δώσω και άλλα τραγούδια;

Άργησα λίγο να απαντήσω?

Τεσπά,έλεγα να πεις και άλλα τραγούδια αυτού του στυλ που σαρέσουν για να σου προτείνω να κατεβάσεις τπτ

Σε 1 ώρα απαντάω γιατί θα ξαναμπώ από ένα Internet Cafe

BAD RELIGION - NO SUBSTANCE :respect:

Από όσους έχουν απαντήσει σ’ αυτό το θέμα, δεν πρόλαβα κανέναν! #-o

Μλκ ο ορισμος του σπαμ…
Διαβαστε λιγο τα ποστς 10-11-12. Δεν ξερω γιατι αλλα μου φανηκε ως ο πιο τραγικος διαλογος εβερ.:stuck_out_tongue:

εγω τους ειχα προλαβει ολους :bleh: :bleh:

apo ksena den ksero sxedon tipota. apo ellhniko punk omos nakouseis Genia tou Xaous kai Nekrous Mpakogiannides (vasika oi teleytaioi einai perissotero ths plakas punk kai metal/death metal).

Oι Distillers θεωρούνται κι αυτοί punk?:-k

Nαι ρε εννοείται …Πάντως γουστάρω την περίοδο που σκάγανε μύτη οι Black Flag,οι Anti-Nowhere League,oι Crass ,oι Casulaties,οι Circle Jerks κλπ κλπ …