Πως τα πατε με τα Puzzles;

Πω τι μου θυμισες…
Δεν έχει Μουστάκα στην Θεσσαλονίκη ρε μλκ…
Μονο στην Αθηνα εχει και καθε φορα που το εβαζε διαφημιση στο KTV σπαζομουν γιατι υπηρχε μονο Αθηνα
:cry:

εκτός το οτι δεν έχει η Θεσσαλονίκη .Είπα οτι επειδή έχω άσχημη εμπειρία απο τέτοια μαγαζία θέλω κάτι που να ξέρει καποιος και να ειναι σίγουρος.

Δεν ξέρει κανείς ?8O

Μαγαζι στη Θεσσαλονικη που να εχει μονο παζλ η αληθεια ειναι οτι δεν εχω δει, αλλα υπαρχει ενα μαγαζακι ολο κατω Ναυαρινου απο τα αριστερα οπως κατεβαινεις που πουλαει γενικοτερα μικρα παιχνιδακια και πολλα μαλιστα με τον μικρο πριγκιπα και εχει κτ ωραια παζλ! Βεβαια, προειδοποιω ειναι πανακριβο! Αλλιως μετα ψαξε σε κανα βιβλιοπωλειο!:slight_smile:

Εγω εχω ενα 2.500 κομματια το οποιο το τελειωσα μεσα σε 3 μερες (ναι ξερω καηκα αλλα εχω τρελα) και το οποιο το χω εδω και 5 μηνες κατω απο τον καναπε γτ δεν χωραει καπου αλλου μες το σπιτι και χει μαζεψει την σκονη του αιωνα! Πηγα ΙΚΕΑ και Praktiker να παρω κορνιζα αλλα μου λενε σε τοσο μεγαλες διαστασεις (60 επι 80) δεν εχουν! Μηπως ξερει κανεις που αλλου μπορω να το παω στη Θεσσαλονικη? Αλλιως μετα τι να κανω? Να το παω σε μαραγκο?

Είναι ένα μικρό μαγαζάκι στη Μητροπόλεως στην πολλή αρχή (η στο πολύ τέλος? :-k), θα σου περιγράψω ακριβώς πως θα φτάσεις. Θα κατέβεις την εθνικής αμύνης, θα περάσεις κ την Τσιμισκή κ θα στρίψεις δεξιά στη Μητροπόλεως όταν δεις το μεξικάνικο. Προχωράς λίγο, αν πας πρωί αποφεύγεις τις ουρές αυτών που πληρώνουν τη ΔΕΗ, αν πας ξημερώματα κάνεις στάση για μπουγάτσα στο Γιάννη. Απογευματάκι μπαίνεις στο ροκ δισκάδικο που-δε-θυμάμαι-το-όνομά-του και τσιμπάς εισιτηριάκι για όποια συναυλία παίζει. Κάπου σ’αυτό το δρόμο είνια και το παζλάδικο, θα το βρεις δεν παίζει. Προσωπική εμπειρία δεν έχω αλλά ίσως βρεις αυτό που ψάχνεις.

Αν εχεις αγορασει ποτε εισιτηριο για λαηβ αυτο που θελει να πει ο Adaris ειναι οτι το συγκεκριμενο μαγαζι ειναι διπλα στο Ticket House η αλλιως στον Joe.:stuck_out_tongue: Αν παλι δεν το ξερεις,ακολουθα τις αναλυτικες κατα τ αλλα οδηγιες του Adaris.:stuck_out_tongue:

Οκ αυριο πρωι πιστευω οτι θα προλαβω να παω.:slight_smile:

Αυτό φτιάχνω αυτή την περίοδο. Βασικά, το πήραμε με την αδερφή μου δώρο στη μητέρα μας για την Πρωτοχρονιά. Φτιάχνει και αυτή βέβαια, βοηθάω όμως και εγώ. Φαγητό δεν έχουμε στο σπίτι τις τελευταίες μέρες, αλλά είναι θέμα λίγων ημερών να το ολοκληρώσουμε και να επανέλθουμε στους φυσιολογικούς μας ρυθμούς :lol:

Καλο χομπι αλλα θελει χρονο (γτ προτιμαμε με 1000+ κομματια εννοειται)

εχω βαλει στο ματι αυτο

Εγώ το ξαναθυμήθηκα πέρσι μετά τα παιδικά μου χρόνια και είπα να το πάω αναλογικά. Όταν ήμουν 5 -> 250 κομμάτια
τώρα που είμαι (νίρινίνι) -> πόσα?!

Η απάντηση ήταν ΠΡΟΦΑΝΩΣ 3000. Μέσα σε ένα χρόνο έχω κάνει καμιά 6άρα πάζλ, αλλά τώρα έχω βαρεθεί ένα 6χίλιαρο που έχει μείνει στο παρα-χίλια και προσδοκά αγάπη και φροντίδα. Να δω πότε θα πάψω να το παίζω δύσκολος…(πιθανότατα όταν βαρεθεί η αδερφή μου να το κρατάει κάτω από το κρεβάτι της και με διαολοστείλει…:stuck_out_tongue:

:lol::lol:
και απο δω τα ιδια!
εχω παψει πλεον να κανω γιατι τα τελειωνω μεσα σε μια βδομαδα στην καλυτερη και προτιμω να ξοδευω αλλου τα λεφτα (ή να μην τα ξοδευω καν).

λατρεύω τα πάζλ, αλλά δυστυχώς λόγω χώρου φτιάχνω μόνο 2000 τεμαχίων και μετά τα αποθηκεύω κάτω από το κρεββάτι… :stuck_out_tongue:
άμα μου τη βαρέσει κανένα απόγευμα φτιάχνω και κανένα πεντακοσάρι γιά να περάσει η ώρα. όπως καταλάβατε η διαδικασία μου αρέσει, το αποτέλεσμα δεν με ενδιαφέρει να το αξιοποιήσω κάπως

ή θα στο πετάξει για να ησυχάσει :stuck_out_tongue:
Εμείς τα φτιάχνουμε στην τραπεζαρία για να έχουμε κίνητρο να τα τελειώσουμε :smiley:
btw αυτό που πόσταρα τις προάλλες τελείωσε 8) και εννοείται ότι τους βάζουμε κάδρο και τα κρεμάμε. Βέβαια, αυτή τη στιγμή είναι 2 που δεν έχουν ακόμα βρει στέγη σε κάποιο τοίχο, αλλά θα τα βολέψουμε σύντομα :roll:

Αν υπονοάς ότι όλοι οι υπόλοιποι δεν τα φτιάχνουμε στην τραπεζαρία αλλά κάτω από το κρεβάτι, μάλλον μας περνάς για πολύ μινιατούρες :stuck_out_tongue: άσε που δεν έχει και καλό φωτισμό εκεί κάτω…είναι πάντως πρόβλημα το καδράρειν και από οικονομικής άποψης αλλά και από πλευράς “μας τελειώσανε οι τοίχοι καρντιά μου”

αυτό που θα τερματίσω, μόλις ολοκληρωθούν οι “προϋποθέσεις” όπως αυτές διευκρινήστηκαν παραπάνω είναι ατό:

[CENTER][/CENTER]

αλλά το κόβω το 200άρι για την κορνίζα να μου έρχεται κατακούτελο (ή πισωκωλητό, όπως το θορά κανείς)…:-k

Πήρα αυτό σε χίλια κομμάτια

Δε με τρελαίνει σα σχέδιο αλλά δεν είχα και πολλές επιλογές
Η προηγούμενη εμπειρία μου ήταν ένα με τους Μίκη,Ντόναλντ,Γκούφη που έκανα σε 2-3 ώρες για το ξαδερφάκι μου:p

Έχω κάνει το μισό περίγραμμα και κάτι άλλα ψιλά…δεν έχω κάτσει και πολλές ώρες βέβαια
Υπάρχει περίπτωση να λείπει κάποιο κομμάτι(το έχω σκεφτεί πάρα πολλές φορές ως τώρα, μέχρι που το έβρισκα:lol:)?

Edit:Ναι υπάρχει…μόλις διάβασα πίσω

οταν ημουν ακομα στο γυμνασιο ειχα ενωσει ενα παζλ 1000 κομματιων με τον μιχαελ σουμαχερ πριν παει ακομα στην φερραρι.μην ζητατε εικονα γιατι το κλαιω μετα απο τοσα χρονια:)

[SPOILER]ανηκε σε φιλο γερμανο που ερχοταν καθε καλοκαιρι και μου το ειχε χαρισει:D[/SPOILER]

μ’αρεσουν δε λεω αλλα ειναι χρονοβορα και δυσκολα θα κατσω μονος μου να φτιαξω. ομως καθομαι με τη…

[SPOILER]ΓΙΑΓΙΑ ΜΟΥ![/SPOILER]
που ειναι απιστευτα καλη και φτιαχνει πολυ συχνα και τα κορνιζαρει κιολας! :lol:

Χάλασα ότι είχα φτιάξει τόσες μέρες

[SPOILER]It was totally worth it!!
:hippy:[/SPOILER]

1.000 κομμάτια είναι και το ξεκίνησα πριν 2 μέρες. Με λίγη βοήθεια από όποιον περνάει από την τραπεζαρία πιστεύω σε καμία βδομάδα να είναι έτοιμο :smiley:

^
Ωραιότατο!