Queen + Paul Rodgers: 2008 European Tour

Tue 16 Sept Moscow SCO Olympic Arena
Wed 17 Sept Moscow SCO Olympic Arena
Sat 20 Sept Gdansk Shipyard!
Sun 21 Sept Berlin Velodrom
Tue 23 Sept Antwerp Sportspaleis
Wed 24 Sept Paris Bercy
Fri 26 Sept Rome Palalottomatica
Sun 28 Sept Verona Arena
Mon 29 Sept Zurich Hallenstadion
Wed 1 Oct Munich Olympiahalle
Thu 2 Oct Mannheim SAP Arena
Sat 4 Oct Hannover TUI Arena
Sun 5 Oct Hamburg Color Line Arena
Tue 7 Oct Rotterdam Ahoy
Fri 10 Oct Nottingham Arena
Sat 11 Oct Glasgow SE&CC
Mon 13 Oct London O2
Tue 14 Oct Cardiff Arena
Thu 16 Oct Birmingham NIA
Sat 18 Oct Liverpool Arena
Wed 22 Oct Barcelona Palais St Jordi
Fri 24 Oct Murcia Estadio Municipal
Sat 25 Oct Madrid Palacio de Deportes
Tue 28 Oct Budapest Superarena
Wed 29 Oct Belgrade Arena
Fri 31 Oct Prague O2 Arena
Sat 1 Nov Vienna Stadhalle

Ελλάδα γιοκ, οπότε ετοιμάζουμε βαλίτσες για μέσα προς τέλη Οκτώβρη. Όποιος ενδιαφέρεται να δηλώσει συμμετοχή. :wink:

Εγω μαλλον για Ρωμη το κοβω. Για τιμες ξερουμε κατι ακομη?:wink:

Τίποτα ακόμη. Από 5/4 θα είναι διαθέσιμα τα εισιτήρια πάντως.

Εγω την προηγουμενη φορα πηγα Ρωμη… Τωρα σκεφτομαι για καποια αλλη πολη… (να κανουμε και τουρισμο ταυτοχρονα!)

Εχει κανεις καμια ιδεα πως παμε Βελιγραδι… κι απο που θα βρω εισητηρια…? θα υπαρχουν online?

Βελιγράδι με τραίνο, αυτοκίνητο κλπ είναι πάρα πολλές ώρες. Με αεροπλάνο κοστίζει περίπου 250 Ευρώ, όσο δηλαδή να πας και σε άλλες Ευρωπαϊκές πόλεις.
Εισιτήρια για Βελιγράδι θα βρεις εδώ: http://www.tickets.co.yu/?LangID=1
Πάντως αν ενδιαφέρεσαι, εμείς λέμε για Βιέννη ή Μαδρίτη…

Πάλι τίποτα εμείς :frowning:

Δεν μπορώ να το καταλάβω. Εφ’ όσον φτάνουν ουσιαστικά στην πόρτα μας, γιατί ΚΑΝΕΙΣ διοργανωτής δεν ενδιαφέρεται να τους κλείσει και για εδώ;

Δεν θα μάζευαν κόσμο οι μισοί Queen και ο Paul Rodgers;;;; Μη τρελαθώ…

Δεν είχαμε ποτέ την τύχη να δούμε τους Queen, τουλάχιστον να τους βλέπαμε στη σημερινή τους μορφή θα ήταν κάτι :frowning:

Aυτό της Μαδρίτης ακούγεται ενδιαφέρον, συνδυαζεται και με τετραήμερο με τη Δευτέρα γέφυρά της 28ής…

Για εισιτηρια ελεγε στο site του Brian May οτι για την αγγλικη τουρ ειναι ειτε 39,50 ειτε 49,40 λιρες αναλογα με το μερος που θα γινεται η συναυλια…Κριμα που δεν ερχονται Ελλαδα…

http://www.brianmay.com/whatsnew.html

Εγώ πάντως έστειλα e-mail στον Brian May και σας ενθαρρύνω να κάνετε το ίδιο :stuck_out_tongue:

To e-mail:
[SIZE=“4”]brians.soapbox@clara.co.uk[/SIZE]

Το ξέρω πως δεν οργανώνουν οι ίδιοι το πρόγραμμα, αλλά δεν χάνουμε και τίποτα…

Α ρε May… Ακόμη το 'χω απωθημένο που το '93 δεν τον είχα δει στους Guns…

Παντως για οποιον ενδιαφερεται η συναυλια στο Gdansk ειναι free :smiley:

Η συναυλία στην Πολωνία πάει για ακύρωση…
ΦΕΡΤΕ ΤΟΥΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΜΕΡΑ ! ! ! !

Κάτι πρέπει να κάνουμε… Κάτι πρέπει να κάνουμε…!!!

Must… think… something… :anyone: :please:

Κοιτάξτε τι έγραψε ο May στο site του… Μάλλον να το ξεχάσουμε; :frowning:


OK - I may as well get it over with now … I sincerely apologise to:

Argentina
Australia
The Baltics
Belfast
Canada
Chile
Croatia
Denmark
Doncaster
Dublin
Finland
Greece
Indonesia
Ipswich
Japan
Manchester
Newcastle
New Zealand
North America - various States
Norway
Portugal
Romania
Sardinia
Sheffield
Singapore
Sweden
Turkey
Ukraine

and the Staines Massif …

and anyone else who feels neglected … for not Queen + PR NOT announcing a tour date near enough to your arm-chairs. You know … I didn’t realise we would be upsetting so many people … maybe it’s best if we forget the whole thing … ! :wink:

Soon !!

love
Bri

Ε;;;Τι άκυρο comment είναι αυτό;"Not announcing a tour date near enought to your arm-chairs;;;Συγνώμη ρε φίλε δεν ήξερα ότι το να σου ζητήσω να έρθεις στη χώρα/πόλη μου και να σε χρυσοπληρώσω για να σε δω σου ήταν τόσο αβάσταχτο…Φυσικά,είναι λογικό να θεωρείς γελοίο από τους φαν σου να θέλουν να σε δουν στη χώρα τους και το να μη θέλουν να δώσουν πόσα χρήματα να πάνε να σε δουν έξω απ’αυτήν…εξάλλου όλος ο κόσμος βγάζει ένα ή ενάμιση εκατομμύριο ευρώ όπως εσύ και η μπάντα σου σε ένα βράδυ…Πωωωω,ξενέρωσα τώρα…κρίμα γιατί φαινόταν συμπαθητικός…Ξανά…τα φαινόμενα απατούν…:? :? :? :?

Δεν νομίζω ότι το εννοούσε έτσι… :stuck_out_tongue:

Όχι έτσι το εννοούσε αλλιώς δε θα πετούσε αυτό για τις πολυθρόνες μας(εννοώ πως αλλιώς εκτός από ειρωνικό μπορείς να εκλάβεις ένα μνμ που λέει:συγνώμη που τσαντίστηκες που δεν θα παίξω όσο κοντά στην πολυθρόνα σου όπως θα ήθελες)…Δες και πως απάντησε σε άλλα γράμματα από φανς της Ιρλανδίας…Εντάξει,καταλαβαίνω ότι μπορεί μερικά γράμματα να ήταν σε επιθετικό ύφος και να τον ενόλησαν αλλά και πάλι…αντί να κάνει το σταυρό του που τόσος κόσμος θέλει να δει τους μισούς Queen(γιατί χωρίς τον Deacon και ακόμα περισσότερο χωρίς το πραγματικό ταλέντο του γκρουπ τον Freddie μόνο Queen δε τους λες) και με έναν τραγουδιστή ο οποίος δεν είναι κακός αλλά μια φορά Freddie δεν είναι…τι να πω,νομίζω ότι μερικοί μερικοί stars πρέπει να φάνε γερό κράξιμο και μπουκοτάζ από τους φαν για να καταλάβουν ότι δε μας κάνουν χάρη όταν παίζουν αλλά ότι ουσιαστικά εκείνη την ώρα ΕΜΕΙΣ τους πληρώνουμε και ότι αν δεν υπήρχαμε ΕΜΕΙΣ οι φαν,αυτοί δε θα ήταν ΤΙΠΟΤΑ!!!

Δεν τον ξέρω βέβαια προσωπικά τον May, αλλά από την μέχρι τώρα πορεία του (συνεντεύξεις, live και γενικότερα) δεν μου έχει δώσει ποτέ την εντύπωση σνομπ ή μπλαζέ τύπου που θα έκανε το σχόλιο για τις πολυθρόνες με τέτοιο ύφος… Ίσως αλλιώς ήθελε να το πει και αλλιώς του βγήκε. Αν παρακολουθείς το site του γενικά έχει ένα δικό του ύφος και χιούμορ που εύκολα παρεξηγιέται, και σε άλλες στιγμές…

Τέλος πάντων, ποιος ξέρει… Σημασία έχει ότι πάλι θα μείνουμε απ’ έξω :frowning:

Συμφωνώ μαζί σου ότι δεν δίνει αυτήν την εντύπωση(άμα δεις στο πρώτο μου πόστ αυτό λέω ότι τον συμπαθούσα).Αν το εννοούσε έτσι η αλλιώς δε ξερω πάντως σε όποιον το έδειξα το εξέλαβε όπως και εγώ…όπως και να έχει αφού είναι γραπτός λόγος θα έπρεπε να είναι πιο προσεκτικός ακριβώς επειδή είναι εύκολο κάποιος να παρεξηγηθεί…τέσπα,όπως λεσ και εσύ αλλού είναι το ζουμί…αν και μετά από αυτό αμφιβάλλω αν θα πήγαινα και να ερχόντουσαν :wink:

Έχεις δίκιο γι’ αυτό που λες για τον γραπτό λόγο…

Αν και θα έπρεπε να κάνει πολλές στραβές ειδικά ο Brian May για να πω ότι δεν θα πήγαινα να τον δω και να τον ακούσω :stuck_out_tongue:

Βασικα o May απο τοτε που απαντησε σε μαιλ μου τον ειδα με αλλο ματι :stuck_out_tongue:

Τιμες για εισιτηρια που εχω βρει ως τωρα:

PARIS: 70, 60, 50 Euros
SPAIN: 46 Euros
BUDAPEST: 66, 56,45,34 Euros
Berlin: Standing 66 Euro, Seating: 59, 66, 75
Munich: Standing 67 Euro, Seating: 62, 67, 81
Mannheim: Standing 61 Euro, Seating: 50, 68, 75, 82
Hannover: Standing 67 Euro, Seating: 55, 78
Hamburg: Standing 65 Euro, Seating: 58, 78

:-k