Queen + Paul Rodgers: 2008 European Tour

Οπως ανακοινωσαν, θα προστεθει μια συναυλια στις 19/9… μετα απο αυτες στη Μοσχα δηλαδη…
Και οπως λενε θα ειναι σε χωρα που δεν εχουν επισκεφτει ποτε ξανα…:papas: :papas:

Μακάρι, αν και παίζει να είναι Ουκρανία…

Δεν θα το αντέξω…
Αρχίστε τις προσευχές… :papas: :papas: :papas:

μακαρι.εγω δε νομιζω να ειναι ουκρανια καθως το βιοτικο τους επιπεδο ειναι πολυ πολυ χαμηλο.

Μακαρι να ερθουν απο τα μερη μας. Δεν ειμαι φαν των “μπασταρδων” σχηματων (ποσο μαλλον αν εχει προηγηθει στο συγκεκριμενο συγκροτημα η μεγιστη μορφη που λεγεται Freddie Mercury), αλλα οι Queen + Paul Rodgers απ’οτι παρατηρησα και ως προς το promotion που κανουν σαν μπαντα, αλλα και απο το youtube βλεποντας διαφορα βιντεακια τους οτι αυτο που κανουν το κανουν με απολυτο σεβασμο στο παρελθον των Queen (κατι που νομιζω δεν εκαναν οι Doors). Eιδικα ο Paul Rodgers δεν προσπαθει να μιμηθει τον Mercury (κατι που θα ηταν ανεφικτο) αλλα με τον δικο του ιδιαιτερο τροπο αποδιδει πολλα απο τα αγαπημενα τραγουδια των Queen. Λειπει και o Deacon βεβαια, αλλα οπως και να 'χει το σχημα Queen + Paul Rodgers Live ειναι οτι πιο κοντινο μπορουμε να εχουμε αυτην την στιγμη για μια Queen live experience. Καλως η κακως, η ιστορια θα το δειξει… Αν ερθουν παντως, εγω θα παω στην συναυλια με την ψυχολογια να δω μια μπαντα που θα παιξει τραγουδια των Queen και οχι τους ιδιους τους Queen.

ΥΓ Live At Wembley '86… απο τα καλυτερα μουσικα DVD

Εγω παντως τους ειδα 3 φορες στην προηγουμενη Tour με τον Rodgers και ηταν πολυ καλοι!!!Ο τυπος εχει την δικη του ιστορια στην μουσικη και δεν προσπαθει ΚΑΘΟΛΟΥ να μιμηθει τον Freddie.Μακαρι να ερθουν εδω και να τους δουμε ,αν και εγω εκλεισα τα εισιτηρια απο τωρα για Παρισι στο Bercy στις 24/9.

αχ βρε,έτσι χαλαρά,τι απλό8O

Δεν ειναι και πολυ δυσκολο ουτε ακριβα,αρκει να ξερεις απο νωρις τις ημερομηνιες και τις πολεις που θα γινουν οι συναυλιες.Εγω εκλεισα για Παρισι και το αεροπορικο πηγαινε-ελα βγηκε 110 ευρω με Εasy Jet και για Μιλανο που μαλλον και εκει θα παω ειναι 70 ευρω.

Δεν ειναι Ελλαδα τελικα απ’οτι φαινεται…:frowning:
Φυγαμε για Ρωμη λοιπον… :stuck_out_tongue:

Υπαρχουν καποιες μικρες ελπιδες παντως για Αθηνα ή Θεσ/κη στις 19/9/08.Μεσα στην βδομαδα λογικα θα ξερουμε…

Μακάριιι! Εμείς θα είμαστε Βουδαπέστη πάντως όπως και να 'χει :smiley:

Χμ, πολύ ωραίο ακούγεται αυτό… :slight_smile: Έχεις κάποιες πηγές ή το υποθέτεις απ’ τις ημερομηνίες;

Πριν λιγες μερες ρωτησα παντως μια πηγη και ελαβα αυτο ως απαντηση:
“No, the 19-SEP 08 concert will not be in Greece…” :frowning:

Βεβαια κραταω ακομα ελπιδες. Στο επισημο φορουμ λεγεται αρκετα οτι θα προστεθουν παραπανω απο μία ημερομηνιες. Κριμα παντως να μην ερθουν γιατι λογικα θα πηγαινε αρκετος κοσμος, για τη Βουδαπεστη πχ ελεγαν οτι η προπωληση ειναι για τα μπαζα :stuck_out_tongue:

Εσυ ρωτησες τον Thomas Zeidler?Την ειδα την απαντηση που σου εδωσε.Τοτε ειναι σιγουρο οτι δεν θα ερθουν γιατι αυτος εχει τρελες ακρες μεσα στους QUEEN.
Παντως εμενα το εισιτηριο για την συναυλια στο Παρισι εφτασε χθες και πρεπει να κανω υπομονη 5 μηνες ακομα…

:oops: :stuck_out_tongue:

Μακάριιι! Εμείς θα είμαστε Βουδαπέστη πάντως όπως και να 'χει :smiley:

Για Βουδαπεστη μαζι με τα εξοδα αποστολης θυμασαι ποσο κανει το εισιτηριο?

Χμ, δε θυμάμαι τώρα ακριβώς γιατί δεν τα έκλεισα εγώ. Γύρω στα 60 Ε. Πάντως τα πήραμε μέσω της προπώλησης για το fan-club, που ίσως να διαφέρουν από την κανονική τιμή. Θα το τσεκάρω και θα ενημερώσω. Πάντως και από τον Zeidler (όλοι τον διαβάζουμε :stuck_out_tongue: ) και από το queenonline.com μπορείς να βρεις το λινκ για την εκεί συναυλία (με τιμές κτλ) 8)

Thanks παρα πολυ :slight_smile:

εκλεισα και εγω για μιλανο και ειμαι κατενθουσιασμενος.ναι ρε θα δω την αγαπημενη μου μπαντα λαιβ(εστω και απομιση):bounce: :bounce: :vibrate: :vibrate: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Και εγω εχω παρει εισιτηρια για Μιλανο, και εκτος απροοπτου θα το κανω το ταξιδι. Να ναι καλα καποιο παιδι απο εδω μεσα:wink: που οταν του ειπα πως σκεφτομαι να παω Coldplay στις 30/9 στο Μιλανο, μου ειπε πως 2 μερες πριν εχει και Queen+Paul Rodgers στην ιδια πολη.

Αν εχει κλεισει αλλος απο δω για Παρισι στις 24/9 να το πει μπας και βρεθουμε εκει να ημαστε ολοι μαζι.Εμεις θα ημαστε 3 ατομα.