Ποιο ειναι το αγαπημενο σας τραγουδι των queen

προσωπικα αν και δεν εχω καταληξει πληρως bohemian rhapsody

Ι’m in love with my caaaaaar…

Από κοντά:

  • Bohemian Rhapsody
  • I Want To Break Free
  • The Show Must Go On

‘‘Innuendo’’ μάλλον. Ίσως και ‘‘You don’t fool me’’. Πρέπει να ‘μαι απ’ τους λίγους που δεν τους αρέσει το ‘‘Bohemian rhapsody’’.

Από πολύ μικρός είχα φάει απίστευτο κόλλημα με το Another One Bites The Dust , οπότε ψηφίζω αυτό και ας μην είναι το καλύτερό τους.:slight_smile:
Στο poll όλα είναι κομματάρες.

The show must go on γιατί πάντα κλαίω και Bohemian Rhapsody. Μετά όλα τ’ άλλα :stuck_out_tongue:

:-k Ίσως The prophet’s song…

τα we will rock you, The show must go on (από τις επιλογες του πολλ) συν το I want it all και το wishing well:)

Εύκολη ερώτηση, καθώς το έχω ξαναπεί. Αγαπημένο μου είναι ασφαλώς το ανυπέρβλητο 39 (στο οποίο original τραγουδάει ο Brian May παρακαλώ). Ύμνος, απο τους ελάχιστους…

Ακολουθούν οι εξίσου κομματάρες Innuendo, Another One Bites The Dust, Fat Bottomed Girls (τι να πω γι’ αυτή την κομματάρα), Bohemian Rhapsody, και The Show Must Go On…

Τι μπάντα θεε…

killer queen,don’t stop me now,seven seas of rhye, η τριαδα που μου αρεσει περισσοτερο…

the show must go on…απ τα πρωτα rock τραγουδια που με πορωσαν…:wink::wink:

Συντάσσομαι κι εγώ με την επιλογή του μεγιστου και αρχηγού hopeto! :ok:

Όλα τα λεφτά μου στον υπέρτατο ύμνο που δεν παρατίθεται για υπερψήφιση :x και λέγεται “The Prophet’s Song”…

Παρεπιπτόντως, μήπως νιώθει κανεις άλλος ότι η ατμόσφαιρα του “The Prophet’s Song” πλανάται σαν παγανιστικό φάντασμα πάνω από το μνημείο του επικού ήχου ονόματι “Twilight Of The Gods”;

I want to break free

Princes Of The Universe! Έπος! Μετά Bohemian Rhapsody και η ανατριχίλα που λέγεται The Show Must Go On.

Το innuendo είναι μάλλον το αγαπημένο μου, αλλα δεν μπορώ να μη δώσω ψηφο στο Show must go on γιατι δεν νομίζω ότι μπορεί να υπάρξει ιδανικότερος επίλογος στην ιστορία μιας τέτοιου μεγέθους μπάντας.
Επίσης καταπληκτικά και τα Under pressure, Killer Queen, Who wants to live forever και… και… και…
Δεν τελειώνει ο κατάλογος…

ψηφισα bohemian rhapsody αλλα τρελαινομαι για παρα πολλα αλλα ανατριχιαζω με τα bijou the show must go on these are the days of our lives:bow2::bow::stereo:

“The show must go on” για πολλους λόγους.Το συναίσθημα που βγάζει αυτο το τραγούδι είναι άλλο πράμα…

Άλλο!
Princess of the universeee :bow:

Πωω είναι τόσα πολλά τα αγαπημένα μου που δεν ξέρω ποιο να διαλέξω… Θα’λεγα το Liar μάλλον.

ΘΕΟΙΙΙΙ!

Kαι για να γελάσουμε λίγο…

Ύμνος, δε το συζητάμε. Μόνο που το κάνες “πριγκίπισσα του σύμπαντος” αντί για “πρίγκιπες του σύμπαντος” (princes of the universe) που είναι και το σωστό. :stuck_out_tongue:

Princes Of The Universe, πσσσσ… :bow2: