Ποιο ειναι το αγαπημενο σας τραγουδι των queen

Liar, Great King Rat, White Man, The Prophet’s Song and list goes on and on and on and on …

Fat Bottomed Girls κοματάρα !!!

ακόμα princes of the universe i want it all κ.λ.π. κ.λ.π. κ.λ.π. :wink::wink:

Απο τα παραπανω κανενα αλλα γενικα δεν αλλαζω με τιποτα στο κοσμο τη πρωτη φορα που ακουσα rock μουσικη πριν πολλα χρονια με το παρακατω.

:bow2::bow2::bow2::bow2::bow2::bow2:

I Want To Break Free !

[QUOTE=GRACCHUS BABEUF;468722]Συντάσσομαι κι εγώ με την επιλογή του μεγιστου και αρχηγού hopeto! :ok:

Εγώ είμαι αυτός:D:p8)

Απιστευτα δυσκολο να διαλεξεις ενα…αν επρεπε να πω ενα, θα ελεγα το ανεπαναληπτο show must go on, το οποιο ειναι κατα την ταπεινη μου αποψη το κορυφαιο τραγουδι ολων των εποχων!!!Απο εκει και περα, χωρια τα γνωστα τους τα οποια ειναι θεικα, υπαρχουν καποια αγνωστα τα οποια δεν τα ξερει ο πολυς κοσμος και μπορουν ανετα να μπουν στη λιστα με τα κορυφαια τους

π.χ.oggre battle, the march of the black queen, bring back that leroy brown(ο ορισμος της jazz, στα προτυπα της δεκαετιας του 50, θεικο ετσι απλα),brighton rock(brian may ΘΕΟΣ,θεικα και τα ντραμς), tenement funster και i am in love with my car(roger taylor στα φωνητικα), 39 και she makes me(brian may στα φωνητικα), dragon attack, prophet’s song, machines-back to humans, sheer heart attack και πολλα πολλα πολλα αλλα!!!οποιος ακουσει ολα τα παραπανω ειναι δεδομενο οτι θα φαει το κολλημα που εχω φαει εγω!!!:):):slight_smile:

Τhe prophet’s song και εύκολα :!:

Γεια σου ρε συνονόματε! :bow:

ΑΠIΣΤΕΥΤΟΣ frontman ο πούστης…

(oops! μου ξέφυγε αυτό το τελευταίο!) :-s

:lol:

A και BRANDON; Είσαι πολύ μεγάλος αγόρι μου!

March of the Black Queen, ααααχ… =P~

[QUOTE=GRACCHUS BABEUF;469423]Γεια σου ρε συνονόματε! :bow:

ΑΠIΣΤΕΥΤΟΣ frontman ο πούστης…

πραγματι δεν υπηρχε μεγαλυτερος.η αληθεια ειναι οτι μερκιουρι ηταν ενας και δεν θα υπαρξει αλλος ουτε ο ροτζερς αν και μπραβο για τα κοτσια που εχει να παρει τη θεση και αναπουεκτα να συγκριθει μαζι Του

Παρτε το και σε μια πολυ καλη εκτελεση απο Queen με guests τους Roger Daltrey,Tonny Iommi

Love of my life

πειραζει αμα πω…ΟΛΑ??? :lol::smiley:

SHOW MUST GO ON ειδικα αν σκεφτεις το παρασκηνιο αυτου του κομματιου(παντως αυτη η μελωδια στο πιανο της μποεμικης ραψωδιας με ανατριχιαζει)-επισης love of my life γλυκυτατο κομματι

υπαρχει κομματι των queen που να το λενε wishing well?:-k

δεν μπορω να μη συμπληρωσω στα παραπανω τον υμνο που ακουει στο ονομα mother love
μιλαμε για το τελευταιο τραγουδι που τραγουδησε ο φρεντι…ακομα και στο τελος τεραστιος:bow:

Το καλύτερο κομμάτι που έχουν γράψει οι Queen είναι κατ’ εμέ στον δεύτερό τους δίσκο (Queen II) και ακούει στον τίτλο “The March of the Black Queen”. Όσοι δεν το έχετε ακούσει και σας αρέσουν οι Queen, σπεύσατε!

:D:D:D:D:D

i want it all και show must go on :smiley:

+1 το κομματι τα σπαει!!ολα ομως ειναι φοβερα γιατι εχουν αυτη τη διαφορετικοτητα:)

Ναι, αυτό το κομμάτι είναι θεϊκό.
Παρακαλώ να αναβαθμιστεί το poll, γιατί οι επιλογές που υπάρχουν έχουν κάποια συσχέτιση μεταξύ τους. Φαίνεται και από τα, έως τώρα, αποτελέσματα.