Queensryche στο terravibe 14/06/06

Το βρίσκω ΠΟΛΥ ενδιαφέρων, ιδιαίτερα αν το soundtrack έχει διαφορετική ενορχήστρωση, όπως πχ στην ταινία The Wall των μεγάλων Pink Floyd (παρεπιπτώντως, ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ταινία, μαγική συνήπαρξη εικόνας και ήχου, οπτικο-ακουστική μαγεία), που τα κομμάτια είχαν μια ενδιαφέρουσα διαφορετικότητα, όπως και bonus tracks![/quote]

Δεν ξέρω αν θα κάνουν κάτι τόσο καλό αλλά ξέρω πως το ήθελα εδώ και χρόνια?επιτέλους?.να πάρουν μπρος και οι κινηματογραφικές εταιρίες στο αμερικα?. Πολλοί ροκ και μεταλ δίσκοι έχουν μεγάλο βάθος στις ιστορίες τους . και πιο ειδικά οι concept δίσκοι?θα ήθελα πολλούς δίσκους να δω στην μεγάλη οθόνη και νούμερο 1, στη λίστα μου ήταν το operation?.

Ελπίζω τουλάχιστον να έχει αρκετό κόσμο και να μη φαινεται τελείως άδειο το terra vibe. Όπως και να χει πάντως εμείς θα γουστάρουμε τρελά!!!

Θα ειμαστε ολοι εκει :smiley: :smiley:

Mηπως να πηγαινα? :roll:
Η αληθεια ειναι οτι την προηγουμενη φορα δεν τους ειχα δει…
Ειδικα αν παιξουν ολο το ‘‘Οperation Mindcrime’’ :roll:

Εγώ πάντως το αγόρασα το εισιτηριάκι μου. Είναι και σχετικά φτηνό (30 Ευρά). Μια χαρά θα περάσουμε!!

Αν ψησω κανα γνωστο, πιθανοτατα να παω…
[size=1]αν και το βλεπω χλωμο[/size]

Δεν ξέρω αν πρόκειται για ράδιο-αρβύλα ή είναι πραγματικό γεγονός, αλλά διάβασα στο Electric Requiem Forum ότι μεταφέρθηκε ο χώρος διεξαγωγής της συναυλίας, από την Μαλακάσα στο Gagarin !?!?!?!?!?!?!

Προσοχή δεν έχω καταφέρει ακόμα να το επιβεβαιώσω από κάποια επίσημη ιστοσελίδα. Απλά μεταφέρω αυτά που διάβασα από άλλη σελίδα.

Στο http://www.queensryche.com/tour/index.html έχουν τον χώρο της Αθήνας TBA. Αλλά δε ξέρω αν ήταν έτσι από την αρχή, ή το άλλαξαν σήμερα.

Αν αληθεύει, ούτε κει η προπώληση πέτυχε και κάνουν ό,τι μπορούν να μαζέψουν τα ασημάζευτα.

Η προπώληση και εδώ πάει χάλια. Όσοι θέλετε να πάτε και ΝΑ ΓΙΝΕΙ η συναυλία, ΑΓΟΡΑΣΤΕ ΑΜΕΣΑ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ. Ο cozy πήρε προχθές και είχε το νούμερο 800 κάτι. Όχι η Μαλακάσα, ούτε το gagarin δεν γεμίζει…

Αμ εδώ είναι το πρόβλημα το διακινδυνεύεις να πάς? Και μετά να σου πούν ξαναπήγαινε να εξαργυρώσεις το εισιτήριο. Ήδη είμαι να εξαργυρώνω το xfest και rolling stones.

ο αρι8μος του εισητηριου δεν ειναι αποδει3η του ποσα εχουν πουλη8ει ουτε καν ενδει3η…αλλα οντος μπορει να εχουν πουληθει λιγα

gagarin λοιπόν.

με προλαβες…

Skata sta moutra mas loipon an den boroume na styrixoume synayliaka ena toso terastio group pou sta live ta spaei asxhma. :evil:

Εδώ διαφωνώ. Να στηρίξεις συναυλιακά ένα γκρουπ που τα τελευταιά 3 χρόνια έχει έρθει δυο φορές? Γιατί. Εγώ που τους έχω δει και τις 2 φορές δεν έχω κανένα σκοπο να πάω να τα ξανασκάσω για να τους δω. Θα συμφωνούσα μαζί σου αν μιλάγαμε για ένα γκρουπ που δεν έχει ξανάρθει ή ήρθε πριν πολύ καιρό.

Όπως και να χει, ντροπή-ξεντροπή, θα’ναι μεγάλη εμπειρία να τους δούμε σε τόσο μικρό χώρο! Τώρα ψήθηκα ακόμα περισσότερο!! :smiley:

Εδώ διαφωνώ. Να στηρίξεις συναυλιακά ένα γκρουπ που τα τελευταιά 3 χρόνια έχει έρθει δυο φορές? Γιατί. Εγώ που τους έχω δει και τις 2 φορές δεν έχω κανένα σκοπο να πάω να τα ξανασκάσω για να τους δω. Θα συμφωνούσα μαζί σου αν μιλάγαμε για ένα γκρουπ που δεν έχει ξανάρθει ή ήρθε πριν πολύ καιρό.[/quote]Nomiza oti irthane 1 fora… :roll: Wstoso an pragmati einai etsi tote mallon exeis dikio,paroti to Gagarin pisteyw einai poly mikro gia tous 'Ryche…

Εδώ διαφωνώ. Να στηρίξεις συναυλιακά ένα γκρουπ που τα τελευταιά 3 χρόνια έχει έρθει δυο φορές? Γιατί. Εγώ που τους έχω δει και τις 2 φορές δεν έχω κανένα σκοπο να πάω να τα ξανασκάσω για να τους δω. Θα συμφωνούσα μαζί σου αν μιλάγαμε για ένα γκρουπ που δεν έχει ξανάρθει ή ήρθε πριν πολύ καιρό.[/quote]Nomiza oti irthane 1 fora… :roll: Wstoso an pragmati einai etsi tote mallon exeis dikio,paroti to Gagarin pisteyw einai poly mikro gia tous 'Ryche…[/quote]

Η συναυλιακή μου εμπειρία λέει ότι οι κλειστοί και μεσαίου μεγέθους χώροι είναι οι καλύτεροι για συναυλίες. Τις αισθάνεσαι καλύτερα.

Ayto einai ligo poly alitheia,wstoso ti xwrhtikothta exei to Gagarin??
Nomizw oti syggatalegetai sta mikrou megethous venues…

Μικρού? Μάλλον δεν έχεις πάει ποτέ Underworld & An γι αυτό το λες. :wink:

Αν η προπώληση των εισητηρίων είναι για ένα χώρο σαν το Gagarin τότε καλά έκαναν και το πήγαν εκεί το Live, άλλοι θα το ακύρωαν εντελώς.

Αν τόσο κόσμο έχουν πια οι RYCHE στην Ελλάδα, αυτό πολλά μπορεί να σημαίνει και ίσως οι ίδιοι πληρώνουν την σχεδόν μια ανούσια δεκαετία που άφησαν να φύγει με μετριότατα άλμπουμς.

Το ότι έχουν έρθει δυο φορές στην Ελλάδα, αυτό σημαίνει ότι τους βαρεθήκαμε; και δεν υπάρχει ανάγκη να τους ξαναδούμε; Αν ο κόσμος το βλέπει έτσι το θέμα, τότε οι διοργανωτές συναυλιών θα πρέπει να προβληματισούν πολύ έντονα.