Queensryche στο terravibe 14/06/06

Τωρα μιλας σαν εκδοτης περιοδικου η σαν οπαδος ???

καλή ερώτηση. Διάλεξε και πάρε. Πες αυτό που θες γιατί δεν έχει σημασία ως τι γράφω. Άλλωστε εδω μέσα πάντα προσωπική άποψη εκφράζω και όχι επαγγελματική.

Τι να πώ; Εγώ προσωπικά τους είδα μια φορά μόνο, στον Λυκαβυττό. Προσωπικά μου άρεσαν, αλλά η άποψη είναι καθαρά υποκειμενική, διότι όταν περιμένω 15 χρόνια να δω από κοντά ένα συγκρότημα με το οποίο μεγάλωσα, λάτρεψα τη μουσική του και μου διαμόρφωσε ίσως ίσως και το χαρακτήρα, τότε μόνο και μόνο στο live άκουσμα κάποιων τραγουδιών, μου σηκωνόταν η τρίχα! Σε κάποιους άλλους δεν άρεσαν, είπαν ότι δεν είχαν δύναμη. Ίσως για αυτό τώρα να μην μαζεύουν κόσμο. Επειδή δεν εντυπωσίασαν στο Λυκαβυττό, που μάζεψαν αρκετό κόσμο.

Εμένα μου αρέσει πολύ ο καινούριος τους δίσκους, και είναι μια αφορμή και αυτό, να πάω να το ακούσω ζωντανά. Σίγουρα θα το παίξουν πιο δυνατά από ότι στο άλμπουμ. Και πιστεύω θα είναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ στη σκηνή!

Κρίμα που θα μαζευτεί τόσο λίγος κόσμος. Έτσι, αποτρέπουμε και σε άλλα συγκροτήματα να μας επισκευθούν.

Γειά σου ρε Ελληναρά μάγκα που έχεις δει τους Queensryche 2 ολόκληρες φορές και τους σνομπάρεις…

Από εδώ και πέρα θα ενημερώνουμε τα καλά συγκροτήματα να έρχονται μόνο μια φορά τη δεκαετία γιατί μετά γίνονται tres banal που λένε και οι Γάλλοι.

Σε συνθήκες χοιροστάσιου λοιπόν, μετά του απαραίτητου τζακουζίου και τη πεποίθηση ότι το Rexona θα ανέβει πολύ στην εκτίμησή μας, μήνα Ιούνιο στο Gagarin ελπίζουμε να μπορέσουμε αύριο να προμηθευτούμε το απαραίτητο μαγικό χαρτάκι γιατί δεν μυρίσαμε εκγαίρως τα νύχια μας.

Και μη βιαστείτε να κρίνετε για τελευταία στιγμή, γιατί όταν δουλεύεις μέχρι τις 5 την ίδια μέρα και στι 8 το άλλο πρωι και μένεις 2-3 ώρες μακρυά, το να ανέβεις μόνος σου να δεις τη συναυλία θέλει κάποιες θυσίες…

Αλλά αν υπήρχε εξεταστική θσ ήταν μεσα στη μέση, αν γινόντουσαν όλες οι συναυλίες θα ήταν δύσκολο οικονομικά, αν ήμασταν δέκα χρόνια πίσω θα ακούγαμε όλο το Promised Land και όχι το OM:II αλλά όλα αυτά τα αν δεν συμβαίνουν οπότε μιλάμε απλά για δικαιολογίες.

Επίσης, η μόνη πραγματική δικαιολογία για να μην πάει κανείς να δει συναυλία της Didi είναι το απαράδεκτο Terra Vibe.

Νομίζω πως παίρνουμε αυτό που μας αξίζει.

Δε νομίζω πως είναι οι Ryche μπαντα επιπέδου για Gagarin. Ισως, είναι καλύτερα να αναβληθεί για κάποια άλλη στιγμή σε κάποιο καταλληλότερο χώρο.

Εντάξει, τώρα που δεν υπάρχουν πλέον τα extra κόστη για τα διόδια, θα έρθει περισσότερος κόσμος στη συναυλία… :-k

Αύριο πάω να πάρω εισητήριο. Μη τολμήσουν και τα ακυρώσουν. Θα ζητήσω να μου επιστρέψουν μέχρι και τα εισητήρια του Metro για τα πήγαινε έλα στο Ticket-House…

Μορφή! :lol: :lol: :lol:

Γκουυχ γκουυυχ ξεροβήχω εγώ τώρα… :evil: :evil: :evil: :evil:

http://www.avopolis.gr/metal/news/default.asp?ID=3109

ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!
Οι QUEENSRYCHE θα παίξουν ΚΑΝΟΝΙΚΑ αύριο (όσο κανονικά είναι μετά την αλλαγή μέρους που παίζουν…) στο Gagarin. Τους συλλάβανε για τα πλαστικά όπλα που χρησιμοποιούν στο operation επί σκηνής!!! Ξέμπλεξαν και συνεχίζουν κανονικά την περιοδεία τους. Εϊχε βγει αυτό στο site τους από την Κυριακή, αλλά τελικά όλα είναι καλά. Πρέπει να βγάλουν ένα update και ιδίως οι έλληνες διοργανωτές και να ενημερώσουν τον κόσμο πάντως… Το ίδιο και τα σάιτ που γράφουν μόνο ότι κινδυνεύουν οι εμφανίσεις των συγκροτημάτων… Αμάν πια!!! Δεν μπορεί να ακυρώνονται όλα. Κάποιες συναυλίες θα γίνουν.

Συμφωνώ απόλυτα! Αν έπαιζαν πάλι στο Λυκαβυττό, έχω την εντύπωση ότι θα ήταν ΠΟΛΥ καλύτερη η προπώληση. Το TV είναι απίστευτο χάλι, είναι μόνο για να βλέπουν συναυλίες τα ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ, και όχι άνθρωποι!

Όσο για την Ολλανδική αστυνομία… Και του χρόνου !! :smiley: :stuck_out_tongue: :!: :lol:

Λές ??? :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Αν δεν δω τον Waters στην σκήνη θα συνεχίσω να φοβάμαι…

Πολύ καλό setlist απ’οτι, μόλις, πληροφορήθηκα!!! :smiley: :smiley:

Δυστυχώς δε παίζουν ένα πολύ πολύ αγαπημένο μου αλλά δε πειράζει είναι έτσι κι αλλιώς πολλά καλά μέσα!

Όσο ζυγώνει η ώρα ανυπομονάω πάντως. Hostage ρε ναούμ. Θα ναι κανείς από δω στο λάιβ;

του λόγου μου θα είμαι πάντως…

Εδώ διαφωνώ. Να στηρίξεις συναυλιακά ένα γκρουπ που τα τελευταιά 3 χρόνια έχει έρθει δυο φορές? Γιατί. Εγώ που τους έχω δει και τις 2 φορές δεν έχω κανένα σκοπο να πάω να τα ξανασκάσω για να τους δω. Θα συμφωνούσα μαζί σου αν μιλάγαμε για ένα γκρουπ που δεν έχει ξανάρθει ή ήρθε πριν πολύ καιρό.[/quote]Nomiza oti irthane 1 fora… :roll: Wstoso an pragmati einai etsi tote mallon exeis dikio,paroti to Gagarin pisteyw einai poly mikro gia tous 'Ryche…[/quote]

Η συναυλιακή μου εμπειρία λέει ότι οι κλειστοί και μεσαίου μεγέθους χώροι είναι οι καλύτεροι για συναυλίες. Τις αισθάνεσαι καλύτερα.[/quote]

συμφωνω απολυτα ,οι πιο ‘ζεστες’ συναυλιες ειναι σε μικρους χωρους , και αντιλαμβανεσαι τα παντα καλυτερα

Παίξανε γαμάτα, ο Tate ήταν απίστευτος και πάρα μα πάρα πολύ θεατρικός, όμως…Ούτε 1,5 ώρα. Για την ακρίβεια 1 και 25 λεπτά. Στο τέλος φωνάζαμε 5 λεπτά σαν τρελοί για δεύτερο encore και μας έκλασαν. Τα ίδια και πριν 3 χρόνια. Sorry αλλά στο τέλος ξενέρωσα. Δύο φορές τους έχω δει (δεν είχα πάει rockwave) και τις δύο έμεινα με την πίκρα τελικά. Κρίμα.
Τέλος πάντων, όσο κράτησε ήταν πολύ ωραία, είχαν κέφια. Ο Tate όλα τα λεφτά, όπως και η Pamela (η Moore…).
Έπαιξαν πρώτα ένα μεγάλο μέρος του O.M.I, μετά του O.M.II και για encore “Jet City Woman” και “Empire”. Κοινώς παίξαν τραγούδια μόνο από 3 δίσκους. Χάθηκε να έλεγαν και ένα από το Rage;

Περαστικά σε όσους τους σνόμπαραν και δεν ήθελαν να τους ξαναδούν. Η όρεξη, η θεατρίλα (sic) και ο -κατά την άποψή μου καλύτερος από ποτέ σε λάιβ τους- ήχος, έκανε τη συναυλία εξωπραγματική.

Το σετ ήταν -δυστυχώς- αυτό που είχα δει και περίμενα, αλλά τι να κάνουμε. Αρχίζω να συνειδητοποιώ ότι το Take Hold live θα μείνει απωθημένο. Τους αγαπάω πάντως. Hostage. Murderer? Γαμώ το σπιτάκι.

Χθες ο Tate απέδειξε για άλλη μια φορά τι απίστευτος frontman είναι! Απίστευτη φωνή (δεν το περίμενα!) και ακόμα πιο καλή σκηνική παρουσία! ΟΛΟΙ ΤΑ ΕΔΩΣΑΝ ΟΛΑ την λίγη ώρα που έπαιξαν! Πόρωση απίστευτη!
Όμως θα διαφωνήσω με τον προλαλλήσαντα, ο ήχος με απογοήτευσε. Οι Queensryche θέλουν διαυγή ήχο για να ξεδιπλώσουν τη μουσική τους, αλλά ο ήχος του gagarin μόνο θόρυβο προσφέρει.

Τέλως πάντων, και σήμερα αν ξανάπαιζαν, παιζόταν να τους ξαναέβλεπα!

Ο Tate είναι ένας από τους αρτιότερους ερμηνευτές της metal σκηνής. Για να μην πω ο καλύτερος!

Είναι ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ! Αλλά μας αφήνουυν πάντα πεινασμένους στα live. Άντε να τους ξαναδούμε!

Πολύ καλοί για αλλη μια φορα. Μεγάλωσα με 'Ryche οπότε και κάθε χρόνο να έρχονται πάντα μέσα θα είμαι. Όπου και να παίζουνε ακόμα και σε τρώγλες σαν τη χθεσινή. Στο RW τους βάλανε να παίξουνε 5.30 το απόγευμα πριν τους Nightwish (ποιούς??) χθες τους πήγανε στο πρωην τσοντάδικο της Λιοσίων. Φοβερή οργάνωση συγχαρητήρια στους ανευθυνοϋπέυθυνους.
Παρ’ολα αυτά τα δώσανε όλα! Το πρώτο MC το τραγούδησε όλο ο κόσμος ίσα που άκουγα τον Tate στο δεύτερο βελτιώθηκαν τα πράγματα κορυφαία απόδοση από όλους.

Ραντεβού του χρόνου!

PS 6500 days, I feel good for the first time in years! (well third time actually!!)

Ο Tate είναι ο απόλυτος frontman. Χτες έδωσε ρεσιτάλ ερμηνείας και θεατρικότητας.Το gagarin φαινόταν απίστευτα μικρό να χωρέσει το μεγαλείο των Queensryche. Ο ήχος, πίσω από την κονσόλα που ήμουνα ήταν απίστευτος.Αν και στην αρχή δεν πολυακουγόταν το μπάσο μετά έστρωσε και τα αριστουργήματα αποδόθηκαν όπως πρέπει. Τα κομμάτια του OM 2 είναι ΟΛΑ συναυλιακά με τον Tate να τα αποδίδει όπως πρέπει. Αν και το Fear City Slide έλειψε.

Έπαιξαν σχεδόν μιάμιση ώρα όμως. Πολύ λίγο (οι metallica θα’ταν στα μισά… :wink: )

Ο Stone δεν μοιάζει με τον Στίφλερ από το American Pie? :stuck_out_tongue:

θεοι οι ryche χτες!θα ισοπεδωσαν ολα!ολοι γαματα παι3ανε.εχω και φοτος(αλλα δεν νομιζω να μπορω να τις ποσταρω γτ μετα θα μου μπλοκαρει και δεν θα μπορς να μπαινω).στο murderer ειτανε ωραιο που σκοτωνει τον dr x και ειχε και την αμπουλα με την κοκκινη μπογια στο στομα!στο eyes of a stranger που τραγουδησε με το ζουρλομανδυα! :lol:
το μικροφονακι μετα ειχε και γαμω τους ηχους!