Queensrÿche

Ψιλομουφίτσα είναι.

για χιλιοστή φορά… κάλο tate song, κακό queensryche song…
ας περιμένουμε να βγει και ο δίσκος και εδώ είμαστε πάλι…

Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία εε ;

βρε η ελπίδα έχει πεθάνει, την θάψαμε, έχουν λιώσει και τα κόκαλα της…
αλλά η αγάπη η πουτάνα δεν λέει να σε αφήσει…

Εγώ αυτό που άκουσα στα σαμπλς και στο πρώτο κομμάτι είναι κάργα επιστροφή στον ήχο του Empire, χωρίς τον ντεγκάρμο, χωρίς την αντίστοιχη έμπνευση, και με τη “νέα” φωνή του Τέητ. Δηλαδή το μόνο που έχει μείνει είναι ένας φανταστικός Eddie Jackson, που έχει χρονίσει σαν το παλιό καλό κρασί, και ξεχωρίζει από χιλιόμετρα, ένας μέτριος προς καλό Rockenfield, και κάπου πίσω απόλα αυτά το φάντασμα του Wilton. Ε, και κάπου ανάμεσα σε αυτά, η διάθεση για radio-friendly πειραματισμό.

…Empire?!

Nope.

Κάποιος να τους πει ότι το αλτερνατιβ πέθανε :stuck_out_tongue:

Θα μου πεις βέβαια… τι να παίξουν; Προγκ μέταλ των 80’s;
Τουλάχιστον αυτό το κατέχουν σε αντίθεση με το αλτερνατιβ. Πραγματικά δεν νομίζω να υπάρχει οπαδός του είδους που να τους ακούει #-o


περασμένα μεγαλεία…
εκει που μιλάει ο θεος για τον πατέρα και τον παππού του και ακούγεται το Bridge ανατρίχιασα…

*μπορεί κανείς να βρει το cd-rom του άλμπουμ για κατέβασμα? δεν το εχω βρει πουθενά…

Ακουγοντας τωρα το Empire (συγκεκριμενα ειμαι στο τελος, Anybody Listening?) σκεφτομαι ποσο μεγαλο συγκροτημα ηταν. Και ενα μεγαλο ΓΙΑΤΙ κατεληξαν ετσι…Σεβομαι και εκτιμω απεριοριστα το οτι ενας καλλιτεχνης/γκρουπ θελει να εξελισσεται και να πειραματιζεται (παντα το εκαναν αυτο οι Ryche αλλωστε) αλλα γιατι γαμωτο εφτασαν ετσι οπως εφτασαν εδω…

Τι να λέμε, μπορεί να έγινε κάποιο λάθος στα εργαστήρια…
Κάποια δοσολογία να χάλασε και να καταστράφηκαν όλα…

Η κατάντια τους τα τελευταία χρόνια δεν έχει να κάνει ούτε στο ελάχιστο με επιθυμία για εξέλιξη και πειραματισμό. Η ουσία των Ryche όπως τους ξέραμε υπάρχει το πολύ μέχρι το 2003, για να μη γίνω υπερβολικά αυστηρός και μιλήσω για παλιότερα.

Ον τόπικ, άκουγα bootleg RFO tour στη Στοκχόλμη χτες κι ήμουν στα πατώματα. Δεν είναι δυνατόν να ήταν τόσο γαμάτοι οι QR… Φωνή από άλλο πλανήτη. Να πετάνε ο DeGarmo με τον Wilton δισολία, να χώνουν απευθείας το Rage for Order/Anarchy-X και μετά, χωρίς να ηρεμήσεις, QUEEN OF THE REICH… δηλαδή νταξ…!

Θελουμε ενα tribe II με πιο χαζους στιχους!
Δεν ακουσα τα σαμπλς περιμενω το δισκο,Αν και διαβαζοντας το θεμα νομιζω πωςξερω ακριβως πως θα ναι ο δισκος…

[B]Seattle progressive rockers QUEENSRŸCHE will release a new single, “Get Started”, on June 5. The track will be made available digitally on all the usual platforms.[/B]

Και επίσης

https://www.queensryche.com/shop/

η special edition υπάρχει στο αγγλικο amazon με £11.05
και η κανονική με £10.21

[B]Progressive rockers[/B]–>8O:lol:#-o:-k[-X

Δεν τους δινω ευρω τσακιστο!!!

οπότε με αυτό θα πέσεις στα πατώματα…

Dedicated to Chaos is the sound of Queensrÿche marching forward artistically, philosophically and sonically. Their commitment to their craft is unwavering. Their ability to challenge themselves and create new soundscapes is unparalleled in hard rock. In an era when bands will sacrifice audio quality to crank out records, Dedicated to Chaos is a true “headphones record.” Features the single “Get Started.”

fixed…!

Ρε παιδια πως προφέρεται το όνομα αυτού του συγκροτήματος; Τόσο καιρό βλέπω το όνομα στα αγγλικά και δεν μπορώ να φανταστώ κάτι στα σίγουρα…

Κουηνσραηχ :slight_smile:

λάθος…με γιώτα είναι:p

Και αντι για ‘‘χ’’ ‘‘κ’’ βασικα.