Queensrÿche

ναι το περίμενα αλλά σαν φανμποις πάντα ελπίζεις…αλλά το σύνολο είναι εκπληκτικό…σεισμοί και καταποντισμοί…το μόνο που μένει είναι να την κάνει ο daniel.

*να μην ανοίξω κουβέντα για preist

Απο τα δείγματα το album πολύ light μου ακούγεται…σαν τον πρoσωπικό δίσκο του Τate ένα πράμα. Το Got It Bad και το Wot We Do απο τa samples ακούγονται σαν μεγάλες παπαριές…δυστυχώς. Το χειρότερο για μένα είναι οτι δεν υπάρχει πια συναίσθημα στα τραγουδια τους, δεν σε αγγίζουν…

'Οσο περνάνε τα χρόνια τόσο εκτιμώ περισσότερο το HITNF, έχει και το Saved που είναι κομματάρα…

Περαστικά σε όσους έχουν βγάλει πόρισμα από 20 δεύτερα σε κάθε τραγούδι.

Το πόρισμα έχει βγει από τα τελευταία 15+ χρόνια της μπάντας (δισκογραφικά ε).

δε ξέρω ρε συ, κι εγώ έλεγα να την ρίξω την ατάκα, κι έλεγα κάποιος θα τη ρίξει, αλλά σοβαρά, άκου τα samples, δεν υπάρχει καμία ελπίδα.

+1

Δεν ξέρω αν θα καταλήξει να είναι πατάτα ή όχι, αλλά σιγουρα σαν ακουσμα θα είναι πιο ενδιαφερον απο το προηγούμενο τους πονημα.

πεθαμένη μπάντα εδώ και καιρό…:roll:

ευχαριστούμε.:stuck_out_tongue: πάντως εγώ που το είπα, μου αρεσουν πολύ και το tribe και το o.m.II.
και δεχομαι και το διαφορετικό…αλλά ολα τα κομμάτια ακούγονται άνευρα(οκ…τα 20 τους δευτερόλεπτα)…
και ακούγονται πλέον κυριολεκτικά σαν tate’s band
και φυσικά ολοι θέλουμε να έχουμε άδικο

το προηγούμενο ηταν ενα μεγάλο λάθος που βγήκε σαν κανονικό άλμπουμ…
και μην παίρνεις όρκο οτι αυτό θα είναι πιο ενδιαφέρον…:?

Τα είχα ακούσει πριν το πω. Δε μπορείς να βγάζεις συμπέρασμα από τέτοια σαμπλς. Εδώ μιλάμε πως το φόρουμ έχει γεμίσει με nightwing που κάποτε κορόιδευε.

Εδώ και καιρό αυτό το thead έχει γίνει μνημόσυνο σε μία πάλαι ποτέ τεράστια μπάντα…

Οταν από τα samples φαίνεται σε τι μονοπάτια θα κινηθεί ο δίσκος, λογικο είναι το κράξιμο.

Red Rum… εκτός του οτι είπαμε οτι δεν μπορείς να βγάλεις γνώμη για την ποιότητα(βασικά για το τίποτα σχεδόν,εδώ που τα λέμε) του δίσκου, το θέμα ειναι οτι έστω απο αυτό το μηδαμινό δείγμα, ακούγεται σα να ακούς την μπάντα του tate…και και όλα τα 20 δεύτερα απο ολα τα τραγούδια ακούγονται tate…εκει ειναι το πρόβλημα…
βέβαια μπορεί να βγει ένας καλός δισκος tate,.αλλά σε μερικούς δεν φτάνει…

*nightwing :-k characters in the DC Comics universe?, τραγούδι των sabbath?, ταινία του 79’?..:roll:

Cult User που αφομοίωνε δισκογραφία Melvins σε 3 ωρίτσες

Τ’ άκουσα κι εγώ τα samples, έτσι από περιέργεια περισσότερο, και δεν καταλαβαίνω προς τί το πένθος. Σ’ αυτά τα λίγα δεύτερα ακούς μεν κάτι ψιλοχαζά ηχοτοπία στα οποία όμως οι Ryche μας έχουν συνηθίσει εδώ και χρόνια. Δηλαδή το Tribe ας πούμε κάπως έτσι δεν ακουγόταν; Κι ας μην πιάσω καν το θέμα των προσδοκιών ε, κι εγώ έχω υπάρξει μέγιστος Ryche fanboy αλλά απ’ αυτό το συγκρότημα έχω σταματήσει να περιμένω κάτι της προκοπής εδώ και πολλάααα χρόνια. Τώρα το δίσκο δε νομίζω να τον ακούσω, άλλωστε ούτε το προηγούμενο τ’ άκουσα, έχω γενικά καλύτερα πράγματα να κάνω, αλλά διαβάζοντας όλα αυτά εδώ μέσα περίμενα ν’ ακούσω στα samples το χειρότερο σκατοσκυλοξέρασμα όλων των εποχών ξέρω γω, κάτι που σίγουρα δεν ισχύει. Προβλέπω ότι εν τέλει θα έχουμε άλλον έναν τυπικά “πειραματικό”, βλ. σκυλοβαρετό “ροκ” δίσκο σαν αυτούς που μας σερβίρει ο Tate εδώ και μια δεκαπενταετία τουλάχιστον. Δεν αποκλείω μάλιστα ν’ αρέσει σε μερικούς ανώμαλους. Τέλος πάντων, καλή αναμονή να έχετε!

Λοιπον βγαζουν οτι ειναι τωρα και μετα ενα τελευταιο δισκο γυρνωντας σε EP-Warning και ερχονται να παιξουν headliners σε Up The Hammers και φευγουν ηρωες!

ΕΕΕΕ? :stuck_out_tongue:

Πιο πιθανό είναι να επανενωθούν οι Rainbow με το κλασσικό line up ξέρω γω. :lol:

Νομίζω υπάρχει αντίστοιχο θρεντ για τα όνειρα…

Ολόκληρο νέο κομμάτι :

κακός radio-rip ήχος μονο.

Ε αλτερνατιβιά είναι…

Ε ντάξει, δεν είναι και τόσο άσχημο…

Συμπαθητικό είναι. Οκ, εγώ φημίζομαι και για την ανεκτικότητα μου στους μουσικούς ταρζανισμούς. Αλλα το βρήκα συμπαθητικό.