Queensrÿche

TΙ σας έχω, τι σας έχω…

Σε παγκόσμiα αποκλειστικότητα για το youtube o Ιsis βρήκε, ανέβασε και σας χαρίζει νέο κομμάτι απο το Dedicated to Chaos. Τη studio εκτελεση του Around the World (γιατί Live υπάρχει σε κακή ποιότητα) :smiley:

Λοιπόν το κομμάτι προφανως κινείται στον alternative pop / rock ήχο που περιμένει καποιος πλεον απο τους Queensryche. Προσωπικά το βρήκα πανέμορφο…α και δεν ξερω ποσο ενθαρρυντικό θα σας φανεί, αλλά η βασική κιθαριστική μελωδία μου φέρνει σε U2. :stuck_out_tongue:

Βγάλτε τα φτυαρια λοιπόν…εμένα πάντως μου άρεσε πολυ…

Μπα,ειναι απλα μετριο,αν και η αρχη εχει καποιο ενδιαφερον :slight_smile:

E εμπορικούρα του κερατά είναι, εξάλλου τα έχουμε ξαναπεί…μετα το Promised Land αλλη μπάντα. Βέβαια εμένα μου αρέσουν και Hear in the Now Frontier και Q2K.
Aλλά μπροστά στο American Soldier τούτο δω είναι μεγαλούργημα…:stuck_out_tongue:
Ε και το Operation ΙΙ, πατάτα ήταν.

O jackson τραγουδαει απο πισω aaaaall around the world?#-o

Δεν ειναι ασχημο για αυτο που ειναι,νομιζω απλα αυτο που μαλλον με πειραζει(και στο american soldier δηλαδη) ειναι ο συμφωνικος ηχος(κοινως τα πολλα αχρειαστα κατ εμε σαμπλς) που εχουν υιοθετησει που πχ δεν υπηρχε στο tribe το οποιο ηταν πιο ξερο και καθαρο…

Τεσπα αναμενουμε, δεν καταδικαζουμε ακομα…

[SPOILER]Τελειως u2 ομως-και στιχουργικα[/SPOILER]

Ο κατά τ’ άλλα φίλτατος Isis είναι γνωστή φλωράντζα στ’ ακούσματά του, οπότε για να λέει ότι του αρέσει λέω να μην ακουμπήσω καν. 8)

:roll::roll:

Σε πληροφορώ ότι άνετα περνάω από black metal φαση σε Coldplay και τούμπαλιν. :lol:
Ε πλησιάζουν τα 30 βλεπεις, μαλακώνω…:-s
Ρίξτου όμως μια αυτιά…το γιαούρτι να είναι με φρούτα παρακαλω… :stuck_out_tongue:

Σ’αρεσε 'η δεν σ’αρεσε? Ασε τα rolling eyes…:wink:

Σοβαρά μου άρεσε πάρα πολύ:D

Ωραία, δεν θα φάω μοναχός μου το κράξιμο…:lol:

8)8)8)

Mπα, τα ποπ στοιχεία πάντα τα έβαζαν και μπέρδευαν όλο τον κόσμο. Και στις πολύ καλές τους περιόδους με την κλασική σύνθεση, θυμηθείτε το Gonna get close to you στο RFO. Το θέμα είναι πως τότε έβαζαν και πολλά άλλα στοιχεία που τους βοηθούσαν να ακούγονται πρωτότυποι ενώ τώρα φαίνονται απλά σαν να έγραψα ένα κομμάτι γύρω από ένα riff του Edge.

Σωστό, και εμένα υπερβολικά γυαλισμένο μου ακούστηκε με τα συμφωνικά κλπ,

[B]Isis[/B] δεν θα βγάλουμε φτυάρια…ωραίο κομμάτι απλά όπως είπα-με δεν είναι queesryche…

*στο λεπτό νομιζω οτι θα πεταχτεί ο bono…:lol:
**τα tribe και omII ειναι μια χαρά δίσκοι

πάντως τι άκυρο ειναι αυτό τα bonus κομμάτια να ειναι χωμένα όπου να ναι, και ακόμη πριν απο αυτο, στην ειδική έκδοση να αλλάζουν και σειρά κομμάτια πιο πριν?

  1. Get Started
  2. Hot Spot Junkie
  3. Got It Bad
  4. Higher
  5. Wot We Do
  6. Around the World
  7. Drive
  8. At the Edge
  9. I Take You
  10. Retail Therapy
  11. The Lie
  12. Big Noize

Track Listing Special Edition:

  1. Get Started
  2. Hot Spot Junkie
  3. Got It Bad
  4. Around the World
  5. Higher
  6. Retail Therapy
  7. At the Edge
  8. Broken*
  9. Hard Times*
  10. Drive
  11. I Believe*
  12. LuvnU*
  13. Wot We Do
  14. I Take You
  15. The Lie
  16. Big Noize

Το American μπορω να πω οτι μου αρεσε (χωρις να συγκρινεται στο ελαχιστο με τα παλιοτερα), οπως και το ΟΜ ΙΙ. (απο τα μεσα του δισκου και μετα το θεωρω εξαιρετικο,υπαρχει και ενας καταπληκτικος οπως παντα Dio)
Το Tribe συνολικα το θεωρω το καλυτερο απο την εποχη του Promised και μετα.
Το Q2K το θεωρω βαρετο μεχρι αηδιας αν εξαιρεσω κανα 2 κομματια,ενω το Hear εχει τις στιγμες του αλλα οταν μετα το promised βγαζεις κατι τετοιο ειναι η απολυτη ξενερα.
Τωρα ξανακουω το νεο κομματι,ενταξει δεν ειναι σιγουρα η καταστροφη καθως εχουν βγαλει πολυ χειροτερα κομματια στο παρελθον αλλα οπως και να το κανεις ειναι “λιγο” για Queensryche.
Iσως φταιει οτι παντα σιχαινομουν τους U2 που δεν βρισκω κατι στο κομματι :stuck_out_tongue:

[B]Μετριότης μετριοτήτων τα πάντα μετριότης[/B]?

Οχι οτι περιμενα κατι καλυτερο,αλλα εχει πολυ ‘‘πλακα’’ να τους βλεπεις να γκρεμιζουν οτι εχτισαν τα πρωτα χρονια.:frowning:

Να και ένας που του άρεσε το american. Μου είχε φανεί αρκετά συμπαθητικό τότε και σίγουρα καλύτερο από το operation 2. Αλλά όπου και αν διάβαζα συναντούσα εντελώς αντίθετες απόψεις. Αν και δεν ρωτάω ποιο θεωρείς καλύτερο γιατί υποψιάζομαι και εσύ το operation θα πεις :stuck_out_tongue:

Το καινούργιο το άκουσα πριν λίγο και όντως νιώθεις πως θα πεταχτεί ο Bono :lol: πάντως δεν είναι κακό κομμάτι και καλύτερα να βγάζουν τέτοια αφού στο πιο σκληρό δεν το έχουν με την καμία πλέον.

Θελει ακουσματα αρκετα το American,και μενα στην αρχη δεν μου κανε καλη εντυπωση.
Ως καλυτερο ναι το Mindcrime θεωρω και ακολουθει με μικρη διαφορα το Promised Land.
:slight_smile:

Εμμμμ για το Operation 2 λέει μαν.

Μπερδεψαμε τα μπουτια μας :lol:

Μεταξυ ΟΜ ΙΙ και American,ναι το ΟΜ ΙΙ θεωρω καλυτερο :slight_smile:

Κι έλεγα ότι μόνο εμένα μου άρεσε το American Soldier… Πάλι καλά! Το μόνο αρνητικό του (σε συγκεκριμένα κομμάτια) είναι όντως τα samples, και η φωνή του Tate που καταστρέφει μερικά κομμάτια που θα μπορούσαν να είναι πολύ καλύτερα(βλέπε Hundred Mile Stare, Man Down) Κατά τ’ άλλα, έχει Dead Man’s Words(ριφάρα και απίστευτα σκοτεινό) και At 30000 feet, άνετα στα 5 καλύτερά κομμάτια τους από το 1997 και, αν εξαιρεσουμε 3-4 τραγούδια, το θεωρώ πολύ αξιοπρεπή δίσκο.

Υ.Γ. Όταν βάζεις το Promised Land να παίζει, δεν βάζεις μετά το HITNF, διάολε, το Tribe βάζεις.

Ποιό Tribe μετά το Promised Land, όχι, γιατί να κάνεις κάτι τέτοιο στον εαυτό σου, μια παπαριά είναι το Tribe (ρίχνω λάδι στη φωτιά).