Queensrÿche

Που θα πεις για το Tribe. Άσε εμάς τους φανμπόηδες στην ησυχία μας [B]ρε.[/B]

[SPOILER]Μη πιάσω κάνα Πριστ στο στόμα μου και γίνει χαμός ε:!:[SPOILER]:lol:[/SPOILER][/SPOILER]

Κοίτα να δεις που στο τέλος θα περάσω και για Ryche hater ξέρω γω! :lol:
Το ότι είναι μέσα στα 4-5 αγαπημένα μου συγκροτήματα όλων των εποχών (γι’ αυτά που έκαναν μέχρι το '95) μάλλον δεν αρκεί για να με κάνει φανμπόη, ε; :stuck_out_tongue:

[SPOILER]Ποιούς απ’ όλους, τους παλιούς ή τους καινούριους;[/SPOILER]

Nιωσε ρε αμπαλε γκρακχε
http://www.youtube.com/watch?v=bfzsb24ASRM&feature=related

Αμα φλωρευεις να φλωρευεις σωστα.

Συμφωνώ. Όπου “να φλωρεύεις σωστά” βλέπε “My Global Mind”.

Kαλά ακούστε τις κομματάρες απο το Hear in the Now Frontier…

Sp00l (<–κλικ)
Hit the Black
Τελικά έχω καταλήξει ότι ο δίσκος αυτός έχει εξαιρετικά κομμάτια, απλά η φωνή του Tate ειναι παράταιρη τελείως…

Οι σωστοί φανμπόηδες γουστάρουν (σχεδόν) ότι κι αν έβγαλε η μπάντα όσο crap κι αν είναι, ουγκ.8)

Αν με το καινούριους εννοείς τους από Ρίπερ κι έπειτα, τότε πιο πολύ τους καινούριους. Αν εννοείς τους Μ.Κ.Κ. απαξιώ ν’ ασχοληθώ. Αλλά χώνω χριστοπαναγίες και σε κανένα Turbo, Point of Entry άμα λάχει.

Εκεί θέλω να καταλήξω. Άμα ρωτήσεις δεξιά αριστερά σε τούτο το φόρουμ “ποιός είναι ο μεγαλύτερος Πριστ φανμπόης που ξέρεις;” όλοι θα σου πουν “μα ο γραφικός ο Γράκχος φυσικά”. Ε, άμα δεις τί Χριστοπαναγίες έχω ρίξει σε κάμποσους δίσκους τους… 8)

Μα τα γένια του Μέρλιν, το χω διαβάσει το θρεντ των Πριστ και ξέρω. Εμένα δεν με έχεις δει ακόμα να κράζω, είμαι νεούδι ακόμα και ανησυχώ για το ρεπιουτέησον μου. :yes:

Ρηκονσιληέησον; http://www.youtube.com/watch?v=LaSbvD0k0fI (Support στους Πριστ. Τυχαίο; Δεν νομίζω.)

Υ.Γ.: Κολλάει παντού: Κάτω τα χέρια απ’ το Ροκαρόλα της καρδιάς μας.-

Άντε πάρτε άλλο ένα καινούριο… Αυτό δεν μ’αρεσε πάντως…

Aν και η ποιότητα είναι χάλια,και πιστεύω ότι σε τέτοιου είδους κομμάτια παίζει σοβαρό ρόλο,ούτε εμένα με ξετρέλανε…

Ω Θεοι!Εκει στο 0:38 που λεει You’ve got those sunglasses on,και μετα το επαναλαμβανουν και τα backing vocals,ειναι το σημειο μηδεν,το ground zero των Queensryche!8O

Χθες εκανα το ‘‘λαθος’’ να ξαναβαλω το Rage For Order και το Promised Land!Μου φαινονται ακομα πιο αστεια αυτα που παιζουν τωρα…:frowning:

εγώ δεν λέω τίποτα…

*ένα σχόλιο απο youtube
[B]Sunglasses…SUNGLASSES! HAHAHHAHAHAH wtf is this band?[/B]

πας σε live…ακούς Neue Regal, μετά Roads to Madness, και επόμενο το…κομμάτι με sunglasses…γαμώ τα μάτια της γυναίκας του Tate δηλαδή…

χίλιες φορές tribe και art of live’

*ο Deckard δεν έχει δύναμη να τοποθετηθεί καν…

Crimson μη βαζεις στο ιδιο ποστ το Sunglasses(ετσι θα το λεμε απο εδω και περα) με τον [B][I][U][SIZE=“6”]ΥΜΝΟ[/SIZE][/U][/I][/B] Roads To Madness,θα πεσει φωτια να μας καψει!:stuck_out_tongue:

Γιατί γαμώ την πουτάνα μου βγάζουν δίσκους με το όνομα των Queensryche?
Τι χαλι μαύρο είναι αυτό?

Μια που αναφέρθηκε το Roads to Madness(ίσως το αγαπημένο μου κομμάτι), τσιμπάτε ένα από τα αγαπημένα μου live vids από ryche: http://www.youtube.com/watch?v=c3EtzEA7C0s

Τι κι αν δεν τραγουδάει πια όπως το '85; Όταν ανεβαίνει στο ύψωμα ο DeGarmo πριν το ξέσπασμα μου σηκώνεται η τρίχα και πάλι… Και να μη μπορώ να πάρω μάτια κι αυτιά από την οθόνη. Νιώστε.

Ρε παιδια,σοβαρα τωρα,την κριτικη του κοσμου δεν την ακουνε?Ειναι δυνατον να γραφεις τετοια κομματια και να λες ‘‘πωωω,τι εγραψα παλι’’?Το παρελθον τους δεν τους λεει τιποτα?Πηγαινει κοσμος στις συναυλιες τους και περιμενει αυτα τα κομματια?:dunno:[-X:cry:

[B][SIZE=“4”][U]Λυπηθειτε μας ρε!!!Διαλυστε το!!![/U][/SIZE][/B]

Ρε φίλε αυτά γουστάρουν αυτά γράφουν,δεν πρόκειται να σε ρωτήσουν κιόλας. Καλύτερα να γράφουν πατάτες και να το γουστάρουν παρά να προσπαθήσουν να γράψουν ένα έπος μόνο και μόνο για να ευχαριστήσουν το κοινό τους.

μας γάμησες!

Δε πρόμπλεμ ιζ, ποιος τα έγραψε πάλι. Γιατί να γράψουν τραγούδι με την έννοια του πως το έκαναν παλιά όλοι μαζί, μάλλον έχει να γίνει από το Promised Land, ενώ από το 2003 έχουν μάλλον να γράψουν τραγούδι γενικά, τους τα γράφουν διάφοροι άσχετοι με τη μπάντα. Γενικά είναι ένα one-man show η μπάντα πλέον. Οπότε έχω μάθει να μην ελπίζω στην ανάκαμψη των QR(εκτός αν έρθει καμιά αναλαμπή του παρελθόντος στον Tate και σκοτώσει τη γυναίκα του :lol:), αλλά αν βγει κάτι αρκετά καλό θα το ακούσω.

Υ.Γ. Είναι κανείς από δω γραμμένος στο Breakdown Room;

Το πιο γαματο ειναι οτι στα related εχει τρια τραγουδια των yes…Tρελο relation…
To συγκεκριμενο κομματι το καταστρεφουν εντελως τα backing vocals που ειναι και βασικο συστατικο του…Μερικα θεματα που ακουγονται πισω ,αν και χαλαρα μ αρεσουν:-s