Queensrÿche

Το βρισκω πολυ λογικο,μετα την ‘‘δισκαρα’’ που εβγαλαν προσφατα,γραφουν γρηγορα για να μη χασουν την εμπνευση!Ετσι ειναι κυριοι,στα 80s ολες οι μπαντες δισκογραφουσαν σχεδον καθε χρονο…επρεπε να φτασουμε εδω για να ερθουν οι Κουηνσραικ (δεν γραφω Queensryche γιατι αυτη ειναι αλλη μπαντα) να μας ανοιξουν τα ματια!:lol2:

[U][B]Γελαει ο κοσμος ρε![/B][/U]

:lol2::lol2: Περιμενουμε με μεγαλη αγωνια το νεο αλμπουμ…=P~=P~ Εως τοτε ας απολαυσουμε το…χαος.:stuck_out_tongue:

θα άκουγε κανείς νέο δίσκο μετά απο το τελευταίο ‘κρύο ντούζ’;Όποια ελπίδα και αν υπήρχε(που δεν υπήρχε για του λόγου το αληθές) χάθηκε

Δε μας κοστιζει τιποτα να ακοθσει 3 τραγουδια στο γιουτιουμπ και να μπουμε στα φορουμ να τρολαρουμε!

μωρέ εντάξει οι ακροάσεις θα γίνουν αλλά δεν υπάρχουν πλέον προσδοκίες και όρεξη

Και ναι,καποιος πηρε την καυτη πατατα στα χερια του και αποφασισε να γραψει το review του Chaos.:stuck_out_tongue:

http://www.rocking.gr/reviews/album/Queensryche_-_Dedicated_To_Chaos/3623/

http://www.youtube.com/watch?v=upA_jnIU8vk

Το 1ο κομμάτι που βρήκα απ΄το νέο άλμπουμ-και μάλλον και το τελευταίο!

Γιατί δεν το διαλύετε το μαγαζάκι ρε μάγκες να ηρεμήσετε και σεις να ησυχάσουμε και μεις…

Διάβασα το ριβιού και διαμαρτύρομαι. Αυτός που το έγραψε δεν είναι φανμπόης. Είπε “σχετικά ανεκτό” το Tribe.

Το Tribe μάλλον το θεωρώ ως το κορυφαίο άλμπουμ των Ryche, όσον αφορά την περίοδο HITNF - Dedicated.
Αλλά όπως και να’χει, δεν έχει και ιδιαίτερο ανταγωνισμό απέναντί του. Το ζήτημα είναι ότι σαν δίσκος, ο μισός είναι εξαιρετικός και ο άλλος μισός αδιάφορος. Και σχετικά ανεκτός δίπλα στα μεγάλα άλμπουμ τους!

Το άκουσα όλο#-o, και έχω να πω-γράψω…τεράστια πίκρα, το προηγούμενο ήταν ακόμα χειρότερο, αλλά κιαυτό δύσκολα ακούγεται:):!:

Είναι απόλυτα λογικό αυτό που λες, αν αναλογιστούμε ότι ο DeGarmo δεν έμεινε για όλη την διάρκεια της δημιουργίας του Tribe(φαγώθηκαν με τον Tate; πιθανόν) οπότε το άλμπουμ δεν είναι καν ολοκληρωμένη δημιουργία. Το Losing Myself δεν θα βρισκόταν ποτέ εκεί μέσα, το Great Divide θα είχε το σόλο του, θα είχαν μπει μέσα το Justified (που ηχογραφήθηκε αργότερα για το best of και προσωπικά μου άρεσε πολύ) και το Hostage (είχε ηχογραφηθεί demo που δεν έγινε ποτέ κανονικό κομμάτι, το έφτιαξαν αργότερα Tate/Stone για το OMII- αν κάποιος έχει αυτό το demo[B][SIZE=“4”] ΤΟ ΘΕΛΩ[/SIZE][/B]), κάποια κομμάτια θα είχαν δουλευτεί παραπάνω, ίσως επιπλέον layers και ούτω καθεξής. Ο παράγοντας DeGarmo στους Ryche πάντα ηταν σημαντικός στο συνθετικό και δημιουργικό κομμάτι.

Όπως είναι κι έτσι, βέβαια, είναι αρκετά ψηλά στην εκτίμησή μου. Για μένα π.χ. το Empire(το πιο αδύναμο από την περίοδο 1983-94), αν εξαιρέσουμε 3-4 κομμάτια, μπορεί να το κοντράρει. Για τα άλλα ούτε συζήτηση βέβαια. Αλλά η ουσία είναι οτι το Tribe είναι ένας δίσκος που ποτέ δεν έφτασε το full potential του.

Αφου κυκλοφορησαν το απαραδεκτο Dedicated To Chaos,τωρα,για να δεις το κλιπ του κομματιου Get Started πρεπει να αποδειξεις οτι αγορασες το album και δεν το κατεβασες κακε οπαδε![U]Αγαπας τους Κουηνσραηκ?Αποδειξη![/U]:lol:

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=160122 #-o[-X

Στο get started ακούγονται εντελώς σαν άλλη μπάντα!!! Εντελώς όμως!!!

Φιλε μου,ΕΙΝΑΙ αλλη μπαντα!Για μενα οι Queensryche τελειωσαν στο Hear In The Now Frontier,και μαλλον το The Right Side Of My Mind απο το Q2K ειναι η κραυγη που αφηνει ο κυκνος οταν πεθαινει,το λεγομενο κυκνειο ασμα,και οντως ηταν ασμα.
Τωρα υπαρχουν οι Κουηνσραηκ,ενα αλλο group καρικατουρα του παλιου τους εαυτου…δυστυχως .

Τωρα αυτο το ποστ τι νοημα εχει? Το ακουσαμε και το ξαναακουσαμε και το ξαναακουσαμε οτι οι Queensryche ειναι μετα το hitf νεκροι. Σχεδον ολοι συμφωνουμε πως αν μη τι αλλο, απεχουν ετη φωτος απο τα προηγουμενα. Το ξερουμε!!! Γιατι το ξαναλετε και το ξαναλετε??? ΦΤΑΝΕΙ!!! Κρινετε αν ειναι τα κομματια του νεου αλμπουμ. Ακουστε τα παλια. Δεν ξερω τι θα κανετε, απλα πιστεψτε το οτι δεν ειναι η μπαντα που αγαπησαμε και προχωρηστε! Πω ρε κολλημα! Οχι μονο εσυ φυσικα φιλε μου, και πολλοι αλλοι.

[SIZE=“4”]Παντως Το μεγαλειο των 5 πρωτων δισκων τους ειναι τοσο μεγαλο, που θα προσελκουν τις συζητησεις μας ο,τι και να βγαλουν για τα επομενα 30 χρονια.[/SIZE]

Δεν ξέρω αν αυτό πρέπει να μπει σε αυτό το θρεντ ή σε ένα από τα άλλα δύο(θα έλεγα ΚΑΙ στα τρία) αλλά βρήκα τυχαία, εντελώς τυχαία αυτή τη φωτό και έχω ανατριχιάσει σύγκορμα.

Το μεγαλείο του progressive metal μαζεμένο σε μία φωτογραφία.

τωρα αυτο το ποστ τι νόημα έχει? το ακούσαμε και το ξανακούσαμε οτι το μεγαλείο των 5 πρώτων δίσκων ειναι τόσο μεγάλο που θα προσελκύουν τις συζητήσεις μας ο,τι και να βγάλουν για τα επόμενα 30 χρόνια…ΦΤΑΝΕΙ.!!

*το οτι την λες στον άλλον και μετά λες για το μεγαλείο των πρώτων δίσκων με σκοτώνει.

Χαχαχαχα!Thanx for the back up Crimson!:slight_smile:
Φιλε μου μουσικοφιλε,χωρις κανενα ιχνος ειρωνιας,το ιδιο ακριβως θα απαντουσα κι εγω.

Λολ, τραγικό (δε λέω για το κομμάτι, δεν το άκουσα και δεν ψήνομαι κιόλας.)

[φλέημ] Σβήσε τον Λαμπρή και είσαι κομπλέ. [/φλέημ]

[φλέημ] Σβήσε τον Λαμπρή και είσαι κομπλέ. [/φλέημ]

Not flame,just the bitter truth…