Queensrÿche

H αλήθεια είναι ότι έχω ακούσει τέσσερα τραγούδια από το νέο αlbum.

2 μέτρια
Get Started
Around the World

και 2 χάλια
Got It Bad
Wot We Do

θα ακούσω και τα υπόλοπα από περιέργεια…

Μια κριτική στα Αγγλικά που βρήκα στο FB τους που γίνεται και λίγο χαμός με σχόλια για το νέο album…
http://www.pitriff.com/news/classic-metal/item/874-queensryche-dedicated-to-chaos

Για να συνέλθω ακούω αυτό και αναρωτιέμαι wtf happened?

[B]Wot We Do Contest[/B]

Progressive rockers Queensryche are set to release their new album Dedicated To Chaos on June 28th. Lead singer Geoff Tate made his own video of ?Wot We Do? and now the band is asking you to make your own video. Show us a video of Wot You Do or Wot Would You Do and upload it as response to the YouTube video below. You could win an Autographed Guitar from the band PLUS an exclusive Private Dinner/Pre-Party Meet and Greet with the band.

The band will choose their favorite video before the start of the US tour on July 29th and the winner will receive:

An autographed guitar
Private inner & wine tasting with members of Queensryche
2 tickets to the show of your choice
Private meet and greet with Queensryche at show of their choice
Signed posters, CD?s, t-shirts

https://www.queensryche.com/2011/06/15/wot-we-do-contest/

Ψηνομαι να τους στειλω κανεα βιντεο με κοπρολαγνειες και τετοια για το χαβαλε.

Το βιντεο του τεητ ειναι ο απολυτος πατος.

Δυστυχώς δεν αντιστάθηκα και άκουσα το δίσκο.
Δυστυχώς δεν αντιστάθηκα και είδα το βίντεο.

[SPOILER]Γαμώ τα καντήλια μου.[/SPOILER]

…αυτοί οι τύποι θα μας στείλουν για αντικαταθλιπτικά
…ή μάλλον με μια απλή ακρόαση των κλασικών τους, τα γλυτώνεις
:):!:

Ώρα να ανασυρθεί το ένδοκσο θρεντ από τα σκατά. Θυμήθηκα πόση ποιότητα έβγαζαν για 12 συναπτά έτη αυτοί οι τυπάδες και, ναι, επιτέλους ξαναπορώθηκα μαζί τους:!:

[SPOILER]Όχι, δεν τον έχω ακούσει τον καινούριο δίσκο :lol:[/SPOILER]

Το οποίο δεν κυκλοφόρησε εκείνη την εποχή, αλλά μετατράπηκε στην εισαγωγή του operation

Σι, γι’ αυτό ακριβώς το έβαλα. Δεν είναι καν απ’ τα καλύτερα demos των Ryche(βασικά όσα έχω ακούσει ένα κι ένα είναι), νομίζω πως το καλύτερο που δεν κυκλοφόρησαν είναι το From the Dark Side(ψάχνω λινκ γαμώτο). Ανατριχιάζω στη σκέψη τι έπος θα μπορούσε να γίνει.

άμα αρχίσουμε τέτοια…
[B]
Making Of Rage For Order [/B]

*μαλλιά+ φωνή tate.!

Πάλι καλά που δεν φόραγε τη μάσκαρα ο Tate και στο στούντιο! :lol:

Υ.Γ. ΚΑΙ Rockenfield με μαλλιά!

Link για το from the darkside δεν έχει στο tube, αλλά έχει αυτό ([B]κλικ[/B]) που κάνει cameo εμφάνιση στο Warning

To Waiting For The Kill ειναι τρελη κομματαρα. Το RFO ομολογω πως τωρα το ακουσα πρωτη φορα!

Ουσιαστικά το Waiting for the Kill έχει μαζέψει τα μισά κομμάτια του Warning, απ’ όπου μετά έφυγαν επιμέρους τμήματα κι έγιναν οι κομματάρες που ξέρουμε.

Κάποτε τα είχε όλα τα demos στο youtube, τα κατεβάσανε οι αρκουδέηδες… Πάντως δεν είναι δύσκολο να βρεθούνε, ένα google απόσταση είναι.

παλιομαλακες…τι μου κάνατε? εχω 40 λεπτά που ακούω το mindcrime και ουρλιάζω σαν χαζός…και τώρα εχει ανεβεί οτι μαλακία είχα στο στομάχι, πάνω στον λαιμό, λόγο της παλινδρόμησης και είμαι χάλια.!!

αρρώστιαααααα

*καποιες extendeted version των My Empty Room και real world αξίζουν πολύ.!

Αληθεια, για κατεβασμα (καλα αγορασμα πολυ δυσκολο) ειναι εφικτο κατι απο Myth (με Τate) ή The Mob? Δεν εχω ψαξει, για αυτο ρωταω, μονο στο tube οτι εχω ακουσει!

Πέρα από τα τρία κομμάτια-demos που είχαν κυκλοφορήσει και με το best of που είχαν βγάλει, συν τη θεϊκή διασκευή στο Scarborough Fair(όχι των QR, διαφορετική), δεν νομίζω να υπάρχει κάτι άλλο. Όπως και δεν νομίζω να έχουν βγάλει κάτι σαν Mob, μιας και αν θυμάμαι καλά, για τους QR μιλάμε πάλι(original lineup) απλά πριν αλλάξουν το όνομα λόγω του EP.

Ακούω το unplugged στο MTV τώρα… Τα ρέστα μου.

Η λεξη που χαρακτιριζει του ryche μουσικα πλεον,ειναι,“αδιαφοροι”,δεν προκαλουν πλεον σε κανεναν το ενδιαφερον εστω να τους δωσει ενα ακουσμα.[I]“Τι? Bγαζουν νεο δισκο οι ryche? Εχχμμ…νταξει μωρε…θα ριξω καμια αυτια στα πεταχτα…αν κ μαλλον πατατα θα ειναι.”[/I]

Αυτο που μπορει καποιος να κανει για να μετριασει καπως τις κακες εντυπωσεις,ειναι να παρει απο τα τελευταια/προσφατα μετρια αλμπουμ τους,απο καθε αλμπουμ,αυτα τα 2-3 κομματια που του αρεσουν κ θεωρει οτι αξιζουν κ να φτιαξει κατι σαν best of.

[B]Tate:[/B] Yeah, we began the writing sessions for the next record about a month ago. We kind of go from one project to the next fairly rapidly. In today’s world, you kind of have to keep coming up with new stuff, so we like that. It’s hard to keep us out of the studio actually.

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=159934

Oργασμος εμπνευσης στις ταξεις των Queensryche

χοχοχοχοχο