Queensrÿche

Sacred Ground & The Right Side of my Mind, δεν έχει το American Soldier… Άσε που τα συγκεκριμένα κομμάτια άνετα στέκονται δίπλα στα μεγαλεία του παρελθόντος.

Για το right side συμφωνω αλλα το "Αt 30 Thousand Ft"ή το “Man down” πχ τα θεωρω σιγουρα ανωτερα απο το sacred ground που μου ακουγεται χαλια. :slight_smile:

Το right side ειναι το μοναδικο κομματι που μου αρεσει απο το Q2K αλλα ολα τα αλλα ειναι τοσο μετρια και ανεμπνευστα που τον καθιστουν τον χειροτερο Queensryche δισκο για μενα :slight_smile:

…δυστηχώς μέχρι τον επόμενο
…αν και πολύ θα τό’θελα να μου βουλώσει το στόμα αυτή η γκρουπάρα με ένα πολύ καλό δίσκο
:):!:

…δυστηχώς μέχρι τον επόμενο
…αν και πολύ θα τό’θελα να μου βουλώσει το στόμα αυτή η γκρουπάρα με ένα πάρα πολύ καλό δίσκο
:):!:

…το οποίο Some People Fly το θεωρώ όμορφο κομμάτι. Πες το brit-pop , πες το όπως θες, ελάχιστα με ενδιαφέρει. Ωραίες μελωδίες, αξιομνημόνευτο ρεφραίν και σε σχέση με ότι έχουν γράψει τα τελευταία πολλά χρόνια, μακράν καλύτερο…

Το ξαναλέω, σαν σύνολο συνθέσεων θεωρώ ότι το HITNF στέκει κάτι παραπάνω απο αξιοπρεπώς, η φωνή του Tate είναι το θέμα, δεν ταιριάζει απλά με το ύφος.

Κομμάτια σαν τα Reach, Sp00l, Chasing Blue sky, Saved, Υοu τα θεωρώ εξαιρετικά…

Βασικά αν έχει φτάσει το σημείο να θεωρηθεί καλός δίσκος το HITNF, μπορεί να φανταστεί κανείς την κατάντια και την παρακμή των Ryche μετά και τα δύο τελευταία -άνευ λόγου και αιτίας- υπαρκτά άλμπουμ τους.

Τα είπες όλα.

Κατάντια…

[B]QUEENSRŸCHE Drummer On ‘Dedicated To Chaos’: ‘We Made A Metal Record’[/B]

http://www.roadrunnerrecords.com/blabbermouth.net/news.aspx?mode=Article&newsitemID=159083

Metal record my ass.

Μόλις το άκουσα ολόκληρο για πρώτη φορά.
Ομολογώ ότι ήθελε πολλή υπομονή ενώ αρκετές φορές κρατήθηκα να μην αλλάξω άκουσμα.
Μάλλον θα ξανακούσω 3-4-5 κομμάτια που ήταν κάπως καλά και αυτά μόνο.

Χαχαχα![B][SIZE=“5”]ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!![/SIZE][/B]8O:lol:#-o:?8O:lol:

Και στο καπακι πεταει “[I]One of the songs I wrote on the record is called “Around The World” and was completely inspired by [B]Moby[/B][/I]”

[SIZE=“4”]τον[/SIZE] καινούριο δίσκο δεν ξέρω αν θα ηθελα ή αν θα μπορούσα να τον προσεγγίσω σαν μια απλή κυκλοφορία ή σαν…
[SIZE=“4”]δίσκο[/SIZE] των queensryche.γιατι έχει αρχίσει να μου αρέσει.!απλά αν ήταν ο προσωπικώς του tate θα…
[SIZE=“4”]τον [/SIZE] δεχόμουν πιο εύκολα, και θα μπορούσα να τον…
[SIZE=“4”]ακούω[/SIZE] χωρίς να με εκνευρίζει σε σημεία που θα μπορούσαν να είναι…
[SIZE=“4”]πιο[/SIZE] δουλεμένα και να τα ακουω πιο…
[SIZE=“4”]ευχάριστα[/SIZE], κάτι που συμβαίνει καθώς μερικές ιδέες(ΙΔΕΕΣ λέω) θα μπορούσαν να υπαρχουν μετά το psomised land…
[SIZE=“4”]από το[/SIZE] να ακούω έναν δίσκο που έχει κορυφές αλλά το σύνολο ήταν για μένα ένα σοκ όπως ήταν το…
[SIZE=“4”]HITNF[/SIZE], όπου με στεναχώρησε…
[SIZE=“4”]ή[/SIZE] [SIZE=“4”]το [/SIZE]επόμενο που είναι το…
[SIZE=“4”]Q2K[/SIZE] όπου δεν μου άφησε και πολλές ελπίδες για το μέλλον.

:expressionless:

[SPOILER]*ναι ο ίδιος είμαι[/SPOILER]

Καταρχάς για να γίνει μια ορθή αρχή και να τσεκάρει κάποιος το νέο άλμπουμ πρέπει να γίνουν δύο απλά πραγματάκια.
Να μπεί στην άκρη η εμπειρία ακρόασης του american soldier και να κάνει μια βόλτα το μέχρι Promised Land μεγαλείο των Ryche.
Μετά λοιπόν από λίγες ακροάσεις (ακόμα και οι λίγες …πολλές θεωρούνται!) και αφού τα παραπάνω δύο ξαναμπούν στο παιχνίδι, το + είναι ότι πρόκειται για ένα άλμπουμ καλύτερο του προκατόχου (και ποιό δε θα ταν), ενώ το - ότι αυτό δεν σημαίνει ότι συνολικά είναι ένα άλμπουμ άξιο προσοχής. Θα μπορούσε να’ταν έστω μέτριο σε σημεία που κάτι πάνε να κάνουν, αλλά δεν.

[I]Να μπεί στην άκρη η εμπειρία ακρόασης του american soldier και να κάνει μια βόλτα το μέχρι Promised Land μεγαλείο των Ryche.[/I]

συγγνώμη , αλλά αυτό μου φαίνεται λάθος…πρέπει να το κρίνουμε με το παρόν…άμα είναι να μπει σε σύγκριση με το παρελθόν καληνύχτα ζωή

Το ίδιο λέμε…
απλά όσον αφορά το American Soldier είναι τόσο χάλι που μπορεί να επηρεάσει έτσι κιαλλιώς αρνητικά και το καινούριο, επειδή είναι το πιο πρόσφατο.

μα τι τραγικός είμαι?! #-o καμία σχέση αυτό που κατάλαβα με αυτό που έγραψες…
γράψε λάθος

Το Dedicated To Chaos ειναι αναμεσα μας,ετοιμαστειτε για μπουφλες!:stuck_out_tongue:

άκουσα μερικά τραγούδια και αυτό που συνεχίζει να είναι το εκπληκτικότερο όλων σε αυτή την μπάντα είναι το πόσο ΕΚΝΕΥΡΙΣΤΙΚΟΣ έχει γίνει ο τάτε εδώ και αρκετά χρόνια. απίστευτο το πόσο ΑΝΟΥΣΙΕΣ, ΒΑΡΕΤΕΣ, ΡΑΝΤΟΜ “μελωδίες” τραγουδάει. δεν τον αντέχω, να φύγει τώρα. αν δε, φύγουν και οι υπόλοιποι - παίζει να ξαναζήσουμε μεγαλεία.

Παίζει να φτιαχτεί ξεχωριστό θρεντ για τον δίσκο και να μεταφερθούν εκεί όλα τα σχετικά σχόλια; Λερώνεται η σελίδα.

Σωστο αυτο,αλλα εγω δεν φτιαχνω,ειναι ντροπη![-X

Ακουσα το μισο album και το μονο κομματι που ξεχωρισα ειναι το Retail Therapy το οποιο εχει ενα πολυ καλο ρεφρεν και γενικα ειναι πιο ‘‘επιθετικο’’ κομματι απο τα περισσοτερα.Δεν ξερω αν θα ακουσω και το υπολοιπο…δε μου λεει τιποτα.

Edit:Ακουσα και το υπολοιπο…3-4 ανεκτα κομματια σε συνολο 16 κομματιων…Well done Queensryche!!![B][U]FUCK YOU[/U][/B] Queensryche!!!
Τους τα 'χωσα και στην official σελιδα τους στο facetsibouk,α στα διαλα πια!!!
Μανα,με πνιγει το δικιο!

Edit 2:Απο την official σελιδα τους στο facebook:
WAH WAH WAH!!! DeGarmo is gone. This albums not metal. Blah blah. GET OVER IT. Chris is not coming back. EVER. It was attempted during TRIBE. Didnt work. It is 2011. Do you really want QR to do songs like on the EP??? Come on.

Χωρις σχολια…