Queensrÿche

Ρε ο άνθρωπος εννοεί ότι το δισκάκι φαίνεται ότι προεξέχει από το πικάπ, οπότε θα μπορούσε να στουκάρει στο κάλυμμα. Εννοείται ότι ο δίσκος είναι επίπεδος, αλλά έχει μεγαλύτερη διάμετρο από την πλατφόρμα του πικάπ, σα να μην είναι 12-ιντσος αλλά κάτι παραπάνω. Φαντάζομαι ότι απλώς το πικάπ είναι μικρό, αλλά κι εγώ μπερδεύτηκα…

1 Like

Οχι νταξει δν στουκαρει, στην φωτογραφια φαινεται σαν 12΄΄ αλλα ειναι μικροτερο…

Αυτό που λέει ο Αχιλλέας… Στα αριστερά φαίνεται σαν να προεξέχει από το πικάπ και μου φαινόταν (ακόμα μου φαίνεται) πολύ περίεργο, σαν να είναι μεγαλύτερο και από 12" δηλαδή.

χαλαρωστε, 7αρι ειναι και με τα κοψιματα και επιπλεον σχεδια αντε να φτανει το 12αρι.

Πολυ ομορφο οπως και να 'χει…

εγω παντα με τα 12αρια το είχα :slight_smile:

34 χρόνια πριν, σαν σήμερα. Πόσο μπροστά ε; 1984, πόσοι είχαν παίξει έτσι;

2 Likes

με πρίζωσες κάτσε να το βάλω κι εγώ…

1 Like

Πάντως το Condition Human νομίζω ότι έχει αδικηθεί πολύ εδώ στο forum. Το είχα άκουσε ο πολύ όταν ειχε βγει και μου άρεσε πολύ.
Τώρα που το ξανακουσα ομοίως.
Νομίζω ότι είναι πολύ καλος δίσκος και για μένα (προσωπικά πάντα) δεν ειναι κατώτερο από το Promise land.
Αν εξαιρέσεις το Arrow of time ολα τα υπόλοιπα τραγούδια είναι πολύ καλά.
Καλά εννοείται δεν παίζει σύγκριση με την μπάντα του Tate.
Ετοιμάζουν νέο δίσκο και αν συνεχίσουν την τροχιά που έχουν πιστεύω θα είναι αρκετά καλός.
Άντε να τους δούμε με LaTorre να γουσταρουμε

Το American Soldier θεωρώ ότι αδικήθηκε πολύ στις κριτικές και είναι σαν όαση σε σχέση με τα αλμπουμ που προηγήθηκαν και με αυτά που ακολούθησαν.
Νομίζω ότι είναι ένας καλός συνδυασμός των παλιών με τους νέους Queensryche.

Το Verdict με τις πρώτες ακροάσεις φαίνεται αρκετά δυνατό. Δεν ήμουν μεγάλος φαν του Torre αλλά εδώ είναι η καλύτερη δουλειά του στα φωνητικά.

32 χρονια απο την δισκαρα

12 Likes

Δεν πηγε 3 Μαιου! :slightly_smiling_face:

ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑ! Λιγα αλμπουμ τετοιου επιπεδου.

1 Like

Τεράστιος δίσκος! Η μία κομματάρα μετά την άλλη με αποκορύφωμα το συγκλονιστικο Eyes Of A Stranger…I remember now

3 Likes

Δισκος μπομπα απο την αρχη ως το τελος και concept,livecrime επισης γαμει.

2 Likes

Tο “Operation Mindcrime” είναι Ο ΟΡΙΣΜΟΣ του δήθεν σκεπτόμενου concept με πραγματικά ΚΑΚΙΣΤΗ και λαϊκή μουσική να το συνοδεύει, και όλο αυτό για κάποιο ΜΥΣΤΗΡΙΩΔΗ λόγο να έχει πάρει και credits από εκατομμύρια ανθρώπους ως “η ευφυία στη μουσική”. Είναι ο ορισμός της κακής αισθητικής στο metal, προσπαθεί να μιλήσει στα ΣΟΒΑΡΑ, και καταλήγει να μιλάει για τη ζωή και τις προεκτάσεις της όπως θα μιλούσε ένα παιδάκι δευτέρας δημοτικού, και όχι από τα ιδιαίτερα έξυπνα παιδάκια δευτέρας δημοτικού :

Fighting fire with empty words
While the banks get fat
And the poor stay poor
And the rich get rich
And the cops get paid
To look away
As the one percent rules America

αυτοί ΔΕΝ είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟΙ ΣΤΙΧΟΙ, είναι ΑΣΤΕΙΟΙ ΣΤΙΧΟΙ, πράγματα που ξέρει και θχειά μου η Μαρίτσα ΓΕΛΟΙΑ ΕΙΠΩΜΕΝΑ, είναι το μέταλ album που θα έβαζε ο ΛΑΚΗΣ ο ΛΑΖΟΠΟΥΛΟΣ στην εκπομπή του.

Και όλοι όσοι θα γράψετε αηδίες από κάτω, περιμένετε και να συμφωνήσουμε σε κάτι. Δεν θα συμφωνήσουμε σε κάτι. Και αν θέλετε να το παίξουμε μεταλλάδικα, οκ, πάρτε το δίκιο, no prob.

Αλλά τέτοια albums είναι η ρίζα του κακού.

2 Likes

Χαχαχαχα

2 Likes

Can we ban this fucker please?

2 Likes

Μέχρι να γίνει αυτό , υπάρχει ignore. Πας στα preferences, στο users και ξεμπερδεύεις για 4 μήνες. Βάζεις και μια υπενθύμιση να κάνεις ανανέωση τότε και είσαι κομπλέ, δεν υπάρχουν οι συγκεκριμένοι χρήστες.

3 Likes