Quentin Tarantino

Ποια ταινία αυτού του εκκεντρικού μα συνάμα χαρισματικού σκηνοθέτη πιστεύετε ότι είναι η καλύτερη του?Εγώ πιστεύω πως το Jackie Brown αν και δεν έτυχε δυστυχώς της δημοσιότητας που έπρεπε…Samuel Jackson,Bridget Fonda και ειδικά ο Robert De Niro(σε έναν ρόλο ασυνήθιστον για αυτόν) δίνουν ρέστα.Στα συν το εξαίσιο soundtrack…

Υ.Γ Πραγματικά σκηνοθέτης με άποψη.Κάποτε δήλωσε ότι γυρίζει ταινίες για να τις βλέπει πρώτα αυτός και οι φίλοι του…

Από αυτά που έχω δει το kill bill 1 για την στηγμή που ορμάει με το σπαθί και τα σπάει όλαααααα :D/ :D/ :D/ :D/ :D/ :D/ :D/

Αμφιταλαντεύομαι μεταξύ Pulp Fiction και Resernoir dogs και τελικά ψηφίζω Reservoir dogs.

Θα μπορούσες να συμπεριλαβεις και το Natural born killers, αν και το σκηνοθέτησε ο Oliver Stone, το κείμενο είναι ολοδικό του… :roll:

και γω μεταξυ Reservoir Dogs και Pulp Fiction ειμαι, μαλλον το 2ο.

+1

Ότι έχει σκηνοθετήσει είναι ταινιάρα. Το Pulp Fiction είναι πάνω απ’ όλα αλλά καμμιά δεν υστερεί.

το hostel ουτε καν το συζηταμε?οχι οτι θα το ψηφιζα αλλα μονο αυτη λειπει.
μεταξυ pulp fiction kai kill bill vol2 τη ριχνω στο πρωτο.ισως επειδη την εχω δει 15 φορες και οχι 14 οπως το k.b.[size=6][/size]

Ισως το γεγονός ότι το Hostel δεν το χει σκηνοθετήσει αυτός να το βγάζει εκτος ψηφίσματος?

+1 στο Pulp Fiction. Απιστευτη ταινια!!!

Εχω δει μονο τις 2 πρωτες. Το Pulp Fiction ειναι κορυφη.

Ισως το γεγονός ότι το Hostel δεν το χει σκηνοθετήσει αυτός να το βγάζει εκτος ψηφίσματος?[/quote]

παραπανω αναφερεται μια ταινια στην οποια εχει γραψει μονο το σεναριο και σε πειραξε το hostel που εκτος οτι αναφερεται ως executive producer ειναι γνωστο οτι εχει βαλει το χερι του και σκηνοθετικα και σεναριακα(αν πουμε οτι υπαρχει σεναριο).

φυσικα(χωρις να κανω κριτικη στον Davidian)λειπει και το My Best Friend’s Birthday αλλα ποιος τοχει δει.

Aυτό το αγνοώ για να είμαι ειλικρινής.Το Hostel το έχει σκηνοθετήσει ο Eli Roth,ο Tarantino ήταν executive producer απλώς.Μιλάμε για εξολοκλήρου σκηνοθετημένες ταινίες από TARANTINO και όχι συμμετοχές σε σενάρια και παραγωγές κτλ…Am i understood? 8)

Aυτό το αγνοώ για να είμαι ειλικρινής.Το Hostel το έχει σκηνοθετήσει ο Tim Roth,ο Tarantino ήταν executive producer απλώς.Μιλάμε για εξολοκλήρου σκηνοθετημένες ταινίες από TARANTINO και όχι συμμετοχές σε σενάρια και παραγωγές κτλ…Am i understood? 8)[/quote]
ok

Aυτό το αγνοώ για να είμαι ειλικρινής.Το Hostel το έχει σκηνοθετήσει ο Eli Roth,ο Tarantino ήταν executive producer απλώς.Μιλάμε για εξολοκλήρου σκηνοθετημένες ταινίες από TARANTINO και όχι συμμετοχές σε σενάρια και παραγωγές κτλ…Am i understood? 8)[/quote]

Λογικό γιατί αν βάλεις όλα όσα έχει πάρει μέρος με διάφορες θέσεις θα ξημερώσσουμε.Ενημερωτικά εκτός από το Hostel και το Natural Born Killers όπου είναι παργωγός και σεναριογράφος αντίστοιχα έχει κάνει ακόμα και παραγωγές στα “Από το Σούρουπο ως την Αυγή”, “Sin City” και “Desperado”. Όσον αφορά την ψηφοφορία τώρα ψηφίζω Pulp Fiction. Είναι ένα κλικ καλύτερο από τα Reservoir Dogs και Jackie Brown. Όσο για τα Kill Bill νομίζω πως δεν συγκρίνονται καν με τα άλλα τρία.

εννοεις οτι ειναι κατωτερο?ακομα και απο το jakie brown?

εννοεις οτι ειναι κατωτερο?ακομα και απο το jakie brown?[/quote]

Ναι, νομίζω πως είναι κατώτερο από τα άλλα τρία.

Καλά… Ο άνθρωπος είναι το μυαλό! Κορυφή! Τι να πω… μη τον ματιάσω… Δεν ξέρω τι να ψηφίσω.

Αν σας πω οτι δε τον ξερω ουτε αυτον θα με βρισετε?

Όχι βέβαια. Εμένα δε μου άρεσε ούτε το “Pulp Fiction”. :roll: