Quentin Tarantino

Όχι βέβαια. Εμένα δε μου άρεσε ούτε το “Pulp Fiction”. :roll:[/quote]

Δεν το εχω δει καν… 8)

Όχι βέβαια. Εμένα δε μου άρεσε ούτε το “Pulp Fiction”. :roll:[/quote]

Δεν το εχω δει καν… 8)[/quote]

Ντροπή και αίσχος και στους δύο σας! :stuck_out_tongue:

Πολυ αιμα, δεν τρελενομαι, τα " Pulp Fiction" και “Reservoir Dogs” καλα ηταν αλλα γενικα τιποτα το ιδιαιτερο.

Όχι βέβαια. Εμένα δε μου άρεσε ούτε το “Pulp Fiction”. :roll:[/quote]

Δεν το εχω δει καν… 8)[/quote]

ΙΕΡΟΣΥΛΟΙ!!!

Πληροφοριακά έχει κυκλοφορήσει και παιχνίδι Reservoir dogs αλλά οι πληροφορίες λένε ότι είναι τόσο χάλια που φοβούνται καμία επίθεση του Tarantino στα γραφεία της εταιρείας… :lol:

το’χω ακουσει κι’εγω(οτι ειναι χαλια).

Μα καλα το From Dusk Till Dawn που ειναι στην ψηφοφορια?!?!?

Το Four Rooms?

Θα ψηφίσω αναγκαστικά Pulp Fiction…ΤΟ cast ΟΙ ατακες… Οχι οτι τα αλλα οτι πανε πισω!

Περιμενουμε Το Grind House :twisted:

Το From dusk till Dawn είναι σκηνοθετημένο από τον Robert Rodriguez και στο four rooms συμμετέχει απλά στο σενάριο ο Tarantino… 8)

OK Στο From Dusk Till Dawn 1 εχει writing credits και στο Four Rooms σκηνοθετει το segment “The Man From Hollywood” mabad :roll:

reservoir dogs φυσικαααα!!!η ταινια ειναι ΤΑΙΝΙΑΡΑ…

#-o #-o :lol: :lol:

Σύντομα κυκλοφορεί η νέα του ταινία (σε συνεργασία με Robert Rodriguez παρακαλώ…) Death proof (ή Grindhouse) Aναμένουμε… :smiley:

Όλες οι ταινίες του Ταραντίνο έχουν η κάθε μία την δική της αξία και όλες μου αρέσουν.
Ψηφίιζω όμως Jackie Brown, γιατί είναι η λιγότερο in your face ταινία του και χρειάζεται περισσότερο χρόνο να της αφιερώσεις και να κατανοήσεις την αξία της.
O φόρος τιμής στα Blaxploitation των '70s είναι υπέροχος και επειδή λατρεύω τον κινηματογράφο των '70s γενικότερα και έχω δει αρκετές ταινίες και από Blaxploitation, φυσικά μου αρέσει πάρα πολύ και το Jackie Brown, ίσως λίγο περισσότερο από τις άλλες ταινίες του.

Edit: Ξέχασα να αναφέρω και το ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ soundtrack, ένα ακόμα συν.

Τι ναρκωτικά έδωσε ο Tarantino στον Stone στα γυρίσματα; Καμία σχέση με τις άλλες ταινίες του

Jackie Brown χωρίς δεύτερη σκέψη

Four Rooms
Η απόλυτα τρελή ταινία

Pulp Fiction for ever!!

Πληροφοριακα , 2 φιλοι μου που τους εμπιστευομαι για ταινιες μου εχουν πει οτι το Grind Ηouse παιζει και να ειναι μεσα στα 3 χειροτερα εργα που εχουν δει ποτε…
Για να δουμε πως θα ειναι το εργο

Χωρίς να έχω δει το Jackie Brown, ψήφισα Reservoir Dogs.

πιστευω οτι το αγαπημενο μου ειναι το reservoir dogs.tim roth κορυφαιος.
ενα μικρο τριβια για αυτην την ταινια,ειναι οτι εξαρχης το προοριζε ο ταραντινο για Low budget φιλμ.γι’αυτο και το μεγαλυτερο μερος της ταινιας ειναι μεσα στην αποθηκη.δεν ειχε τα χρηματα για εξωτερικα γυρισματα.οπως επισης αν θυμαμαι καλα.το προοριζε και για ασπρομαυρο.μεχρι που συναντησε τον harvey kaitel,γουσταρε το σεναριο και ανελαβε την οικονομικη ενισχυση.

αξιζει ομως να αναφερθει οτι ο ταραντινο σχεδον για ολες του τις ταινιες,εχει δανειστει\κλειψει\επιρεαστει απο αλλες ταινιες.αυτο ειναι για μενα το βασικο ερωτημα.ποσο καλος σκηνοθετης ειναι ο ταραντινο?

Ξέχασες τo “Four Rooms” και το “From dusk till dawn”.

Από τα ήδη υπάρχοντα δεν έχω δει τα “Κιll Bill” οπότε είμαι μεταξύ “Jackie Brown” (όχι τόσο δυνατό σενάριο, αλλά τεράστιο σάουντρακ με εκπληκτική soul από τα 60s) και “Pulp fiction”.Χμ :-k μάλλον Pulp Fiction

Καλό και το “Reservoir dogs”, αλλά με κουράζουν οι πολλές σκηνές στην αποθήκη

Ψηφισα Pulp Fiction!

Περιμενουμε και την καινουργεια που μου διαφευγει το ονομα!