R.I.P. Vinnie Paul aka reunion with Dime

man kat eme itan na ta vroune meta3i tous for their own sake and old friendship (se olous mas 8eoro pos exei ginei xodrada kai na xoume tsako8ei me kapoion filo/aderfo/sxesi mas se iper8etiko va8mo kai na 8elame na ta 3anavroume kai na maste kala) kai oxi gia na ginei kapoio reunion show/tour.

1 Like

Ρε μαλακες, αυτοι οι τεσσερις ηταν σαν αδερφια. Ειναι πολυ κριμα που “εφυγαν” οι Abbotts και η σχεσεις τους με τον Anselmo ηταν σε αυτο το σημειο. Παρα πολυ κριμα.

6 Likes

Η αγαπημενη μου μπαντα παιδικη μου ηρωες το πρωτο tattoo που βαρεσα ηταν το CFH
Δεν γνωρίζω απο τι πεθανε ο Vinnie αυτο που ξερω οτι και ο Ρεξ ειχε πανγκρεατιτιδα και δεν πρεπει να ξαναπιει ποτε αλκοολ και ο Ανσελμο μυριζει καμμενο λαστιχο απο χιλιομετρα ακομα(το μονο που διαφερει απο αλλους αντιστοιχους καμμενους ειναι οτι ειναι πολυ καλος manipulator σε μαζα κοσμου και πηγαινει τα interviews στο point of view του)
Τωρα σχετικα με τον Vinnie ηταν απολυτος λογικο να μην θελει καμια επικοινωνια με τον Phil ξανα ειχε πει κιολας οτι τα θεματα ηταν και αλλα που ο κοσμος δεν ηξερε σε μια συνέντευξη…Κριμα για τους Abbott πραγματικα αν και δεν πιστευω στον παραδεισο αμα υπαρχει οποιος βρισκεται εκει θα περναει καλα ακουγοντας τους bros να τζαμαρουν μαζι
Αλλος παθενε ανακοπες απτην πρεζα,κοκα και τα μπουκαλια αλκοολ που επινε επι μια 20ετια αλλοι πεθανανε RIP VINNIE

5 Likes
2 Likes

Έλα τώρα… Όλοι μαζί τα πίνανε.
Απλά απ’ότι φαίνεται οι Άμποτς δεν άγγιζαν την πρέζα (πολύ σοφά)

1 Like

Πολύ ποτό όμως

Αλλά φαίνονταν φοβεροί τύποι τα αδέρφια

1 Like

Η συνήθης ρουτίνα πριν τη συναυλία:
Αδελφοί Άμπποτ (ειδικά ο Dimebag) λιώμα στο ποτό (που λέει και ο επίσης θανών Παντελίδης) και στους μπάφους, τραβάγαν την φρίμπα τους και μετά όλα κομπλέ, ισοπέδωση.
Αντίθετα ο Φιλ που ήταν πρεζάκιας, ήταν δύσκολο να ισιώσει.

Σημειωτέον: Και εμένα οι Παντέρα είναι ήρωες μου και είναι γνωστό ότι ήταν η πιο hardcore μπάντα στο θέμα καταχρήσεων.

O Anselmo εκανε παρεα με τους Eyehategod και ητανε ολοι μαζι τιγκα στα οπιουχα και στο κρακ,Anselmo-Bower-Williams και γενικα ολη η Νολα σκηνη ηταν πιο πολυ πρεζοκατασταση παρα η εικονα του κοκκακια ροκσταρ…και οι Παντερα θα πινανε κανα κοκορι απλα ο αλλος ηταν ζαμπονιαρης μαζι με το συναφι του και εκει καπου εσπασε η φαση με τους Παντερα οτι προτιμουσε να καθεται Νολα με τα αλλα τζανκια και να σουταρουνε,λογικα επαιξε ρολο στο να τσακωθει και με τους αλλους Παντερα που σιγουρα θα προσπαθουσανε να του βαλουνε μυαλο σχετικα με καποια πραγματα καθως ηταν ‘αδερφια’
Τεραστιο κριμα για τα αδερφια πραγματικα φυγανε παρα πολυ νωρις και οι 2 αλλα δεν τους ξεχναμε ποτε οπως και να χει θα ζουνε μεσα απτην μουσικη τους για παντα

1 Like

Λοιπόν, αληθινή ιστορία, συνέβη πριν από 35 (πάνω – κάτω) χρόνια: πρώτη μου ξαδέρφη έχει μια φίλη στο σχολείο (Γυμνάσιο) η οποία εμφανιζόταν σκεπτική και στενοχωρημένη . Την ρωτάει αν τρέχει κάτι και η άλλη της λέει: «έκανα έρωτα με τον φίλο μου χωρίς προφυλακτικό και έμεινα έγκυος». Και η απάντηση της ξαδέρφης: «Σιγά, με το μαλακό, γιατί έχω άγνωστες λέξεις!»

Κάπως έτσι ένοιωσα κι εγώ διαβάζοντας το αμέσως παραπάνω σχόλιο!

7 Likes

Αφού είσαι ζαμπονιάρης.

2 Likes

Το “κοκόρι” το κατάλαβα γιατί είχα έναν γνωστό που δούλευε σε ηλεκτρονικά τσιγάρα και άκουγε παντερα οπότε πιάναμε κουβέντα. Ήταν περισσότερο χιπ χοπας και πέταγε διάφορα τέτοια :grin:

1 Like

man I c what u’r saying alla na sou po tin apopsi mou etsi opos pinane alkool ta aderfia den 8a tin vgazane kai gia poli opos kai o Jeff ton Slayer. malakia i preza (kai vazo mesa ola ta drugs kai to weed) alla kai to tiga alkool every damn day den einai kai kalutero.

χαχαχαχ οχι Hip Hop δεν ακουω απλα το slang της φασης των ντραγκιων την εμαθα μικρος γιατι το πατρικο μου ειναι ενα στενο απο ενα μερος που καθε βραδυ μαζευοντουσαν ολοι οι ζαμπονιαριδες απολο το Περιστερι και για να παμε σχολειο απτον ιδιο δρομο περναγαμε καθε φορα διπλα απο τιγκα συριγγες και ηδη τοτε οι μεγαλυτεροι τους φοναζαν ετσι
ζαμπονιαρης=πρεζεος,ζαμπον
κοκορια=κοκες
τσιωρος=μπαφος

4 Likes

Εγώ πάλι τα ακούω γύρω μου συνεχώς είτε σε ιβέντς είτε στη δουλειά (προμηθευτής στα μπουζούκια και σε κάθε είδους οπτικοακουστική δραστηριότητα).
Οπότε δεν είναι περίεργο να πάω να πάρω καμμιά είσπραξη και να πετύχω τους μπράβους και τους μαγαζάτορες να πίνουν κοκόρια ή σε κανα ιβέντ ηλεκτρονικής μουσικής να είναι οι διοργανωτές κουμπωμένοι ή τρύπιοι (έκσταση/Κεταμίνη ή LSD/μανιτάρια/άλλα ψυχεδελικά). Ευτυχώς με ρούχλα (ηρωίνη) δεν είχα ποτέ την παραμικρή επαφή (μόνο μια φορά την έχω δει μπροστά μου) στα τόσα χρόνια είτε ως θαμώνας είτε ως επαγγλεματίας του ήχου/φωτός.

Πχ Εϊναι συνηθισμένο όταν έρχονται ξένα συγκροτήματα και δεν έχουν τον δικό τους φωτιστή (συνηθισμένο) ή ηχολήπτη (πολύ σπάνιο) να το τονίζουν: SOBER sound engineer/SOBER lighting engineer.

Τέλως πάντων, το κακό με τα ντραγκς και τα φάρμακα και πολλά άλλα είναι η υπερβολή και δυστυχώς οι ροκ σταρς έχουν τα λεφτά να υποστηρίξουν αυτή την υπερβολή, που εν τέλει εμείς οι κοινοί άνθρωποι και να θέλαμε δε μπορούμε οικονομικά.

2 Likes

Ναι αλλά γιατί να θέλουμε;

2 Likes

Γιατί να θέλουμε τι?

Μόλις συνειδητοποίησα ότι αυτό που λέγαμε για πλάκα στο σχολείο … ότι θα σπουδάσουμε
" Ζαμπονοκοπτική Ρόδου " και άλλα τέτοια , αλλάζουν πλέον νόημα ε ;; :joy::joy::joy:

2 Likes

Έλα ρε φλώρε τώρα “γιατί να θέλουμε;”… σου έχει κάνει πλύση εγκεφάλου ο Πύρρος μου φαίνεται

3 Likes

Για τον ίδιο λόγο που πίνουμε και αλκοόλ.

1 Like
  • Στην Αυστραλία αυτό το κομμάτι το έπαιζαν οι DJ στα Ελληνικά μαγαζιά και δεν καταλάβαιναν ότι είναι ειρωνικό…


Tool - Third eye
2 Likes