Αγαπημενο Rainbow τραγουδι

Για παμε να δουμε.Εγω ψηφιζω Gates of Babylon

Από τα προτεινόμενα κι εγώ συμφωνώ για Gates of Babylon.
Ωστόσο, μου αρέσουν και άλλα χωρίς Dio, όπως το Can’t let you go & Jealous Lover.
Tελείως άλλη φάση, αλλά… :stuck_out_tongue:

… αλλά o Τurner “ζωγραφίζει”! :wink:
Κι επειδή όπως έχω πεί είμαι με τους “αδύνατους” ψηφίζω Street of Dreams 8)

Ρε παιδιά μας δουλεύετε; Πού είναι το Stargazer?

Πως γινεται να λειπει το Stargazer? :? Αυτο. Αφταστα φωνητικα απο Ντιο.

Light in the Black
To πόσες ώρες καθόμουν να το ακούω δε λέγεται…

Όντως λείπει το Stargazer.

Εφοσον ειναι μεσα στις επιλογες το Temple Of The King δεν λειπει τιποτα ( οχι δεν ειμαι απολυτος!!!). Εκπληκτικο κομματι

rainbow eyes!!!

L.A. Connection

Temple of the king gia synaithimatikous kyriws logous… Itan to tragoudi pou tous gnwrisa kai apeires oi fores pou ta gouga se ekdromh gymnasiou. Nice times…!

Gates of babylon…Αξέχαστη στιγμή πέρσυ στο Rockwave,όπου ο DIO το παίξε και μας άφησε με τα μυαλά στο χέρι

me dio t agapimena mou auti ti stigmh

1)gates of babylon
2)stargazer
3)a light in the black
4)kill the king
5)tarot woman
6)catch the rainbow(on stage)
7)lady of the lake
8)temple of the king
9)self portret
10)still iam sad (on stage)
11)starstruck

me bonnet,turner

1)eyes of the world
2)street of dreams
3)black masqurade
4)death alley driver
5)sportlight kid
6)wolf to the moon
7)love’s no friend
8)difficult to cure
9)can’t let you go
10)tearing out my heart
11)snowman

Long live ritchie blackmore

Η πλειονότητα των τραγουδιών είναι καμματάρες…Ψηφίζω Stagazer γιατι το θεωρώ μοναδικό κομματι…(αλήθεια γιατί δεν ειναι στο δημοψήφισμα;)

Stargazer, Catch The Rainbow.

Light In The Black, Stargazer, Street Of Dreams και προσωπικο κολλημα το Fire Dance.

Το υπέρτατο και αξεπέραστο Temple of the King!!! Φοβερό είναι και το Man on the Silver Mountain. Βέβαια πιο συναισθηματικά δεμένος είμαι με το Catch the Rainbow το οποίο μαζί με το Soldier of Fortune αποτέλεσαν το έναυσμα για να θεωρήσω τον Blackmore έναν απ’ τους 5 μεγαλύτερους κιθαρίστες και τον κορυφαίο κιθαρίστα μπαλάντας.

Catch the rainbow… με συγκινεί γμτ!

το κομματι που με εμπασε στους rainbow ηταν το a light in the black.θυμαμαι πιτσιρικας ακομα να καθομαι ατελειωτες ωρες να ακουω αυτη τη κομματαρα και να μην την βαριεμαι ποτε.
περα απο την εποχη με dio που την θεωρω ανεπαναληπτη και ειναι το αγαπημενο μου γκρουπ ολων των εποχων θελω να αναφερθω λιγο και στα επομενα albums…

down to earth me bonnet sta φωνητικα…περισσοτερο εμπορικο απο τα προηγουμενα αλλα με κομματαρες οπως lost in hollywood,love’s no friend,danger zone,all night long,kai ενα αριστουργημα το eyes of the world…ενα album αξιος συνεχιστης των προηγουμενων αριστουργηματων…

η συνεχεια των albums αργοτερα…

τι μου θυμίσες! Γ^&%$τη μέρα εκείνη. Στο τέλος της είχα μείνει χωρίς φωνή…

Να προσθέσω για μένα, συμφωνόντας με τους παραπάνω, και το Rainbow Eyes, το οποίο είναι απίστευτο κομμάτι.

τι μου θυμίσες! Γ^&%$τη μέρα εκείνη. Στο τέλος της είχα μείνει χωρίς φωνή…

Να προσθέσω για μένα, συμφωνόντας με τους παραπάνω, και το Rainbow Eyes, το οποίο είναι απίστευτο κομμάτι.[/quote]

πω πω ρε μαγκες τι εχασα!!την προηγουμενη χρονια ακουσαμε stargazer…as ακουγα και gates και δεν ηθελα τιποτα αλλο…