Αγαπημενο Rainbow τραγουδι

1981 album difficult to cure…
αποχωρει απο το γκρουπ ο cozy powell και παιρνει τη θεση του ο bobby rondineli…επισης αποχωρει ο graham bonett και ερχεται ο joe lynn turner.arketa kalo album.κορυφαιες στιγμες ι surrender,sportlight,maybe next time,can’t happen here…
1982 straight between the eyes…
ο ηχος γινεται ακομα πιο εμπορικος.ισως το πιο μετριο album με turner.κορυφαιες στιγμες.death alley driver,stone cold,tearing out my heart,eyes of fire.
1983 bent out of shape.
το καλυτερο album me turner.¨μαζι με το down to earth το καλυτερο meta την εποχη dio.can’t let you go,fool for the night,street of dreams,snowman,desperate heart,enybody there.απ τα καλυτερα albums ton 8Οes.
1995 stranger in us all…
τελευταιο rock album toy θεου blackmore.επιστροφη στο παλιο καλο hard rock…me εντελως αγνωστους μουσικους.κοριφαιες στιγμες wolf to the moon,ariel,silense,hunting humans,και το αξεπεραστο black masquarate.

LONG LIVE RITCHIE BLACKMORE
LONG LIVE RONNIE JAMES DIO
R.I.P COZY POWELL

πάρα πολλά, δεν έχω ποστάρει ξανά εδώ;

σήμερα όμως λόγω καιρού: Rainbow Eyes, Catch the Rainbow, Tearin’ out my heart, Stone gold, steet of dreams, Ariel και το αδικημένο Eyes of fire…

την εκτέλεση του temple of the king απο τους ANGEL DUST την έχετε ακούσει;

Εγώ έχω ακούσει το Spotlight Kid. Temple of the King ίσως και να το έχω ακούσει και να μη το θυμάμαι.

Βασικά είναι Black Masquerade το τραγούδι.
Στο λέω γιατί το έχεις ξαναγράψει λάθος.
8)

Βασικά είναι Black Masquerade το τραγούδι.
Στο λέω γιατί το έχεις ξαναγράψει λάθος.
8)[/quote]

thanks :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

αν και ψήφισα το temple of the king είναι πάρα πολλά τα τραγούδια τους που είναι απίστευτα… αλλά λόγω αναμνήσεων temple…

Tα σπαει ειδικα στο σημειο του σολο εκει που μπαινει το πιανακι

Tα σπαει ειδικα στο σημειο του σολο εκει που μπαινει το πιανακι[/quote]

πππωωω… πωωωωωω!! Αυτός είσαι!!! Από τις καλύτερες διασκευές που έχουν γίνει ποτέ!!!

you are on every face i see , on the street of dreams…

Συγγνώμη ρε παιδιά αλλά είναι δυνατόν τέτοια ψηφοφορία χωρίς Stargazer ??

pesta re stergio!!! :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

ρε αγορι μου ψηφισε temple of the king κι ασε το stargazer :smiley: :smiley: :smiley:

temple of the king…
Κομματάρα και το πρώτο τραγούδι από rainbow που άκουσα…

Stargazer - Light in black

Από αυτά που έχει -> Man on the Silver Mountain

και μη ξεχναμε και την απιστευτη εκτελεση απο Axel Rudi Pell

ok πεστευω οτι ηρθε η ωρα να απολογηθω.Ειχα βαλει καποια απο τα αγαπημενα μου τραγουδια λοιπον κι αναγκαστηκα να σβησω καποια, διοτι κυριες και κυριοι δε μπορουσα να περασω τοσες πολλες επιλογες.Και οπως ειναι λογικο (λογικο για εμενα) αντι να κατσω να σκεφτω και να καψω πολυτιμη ενεργεια για το ποιο θα βγει,αρχισα να σβηνω απο το τελος.Και μαντεψτε…το stargazer ειχε την ατυχια να βρισκεται καταχαμα.Φχαριστω για την κατανοησις…

[size=1]παραπονιαριδες[/size]

καταλαβαινω το προβλημα σου!!τι να πρωτοδιαλεξεις!!! :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Stargazer
Από αυτά του poll Gates of Babylon ή Kill the King.