Rammstein 30/5/2024 @Olympic Complex

μαθαμε προσέλευση;

Για αυτό είχε 15 ευρώ, ίσως ότι χειρότερο έχει βγει ως συνδυασμός σε μπλουζάκι :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Μπαναρετε τον κάποιος

Ερώτηση: μένεις Γερμανία ;
Νιώθω λες και έγραφα εγώ κάποια από όσα είπες :joy:.

1 Like

Πριν μεταφερθεί στο ΟΑΚΑ ειχε πουλήσει 20.000 και ηταν sold out. Αρα οτι βλεπαμε στις κερκιδες ηταν το εξτρα των 20000. Συμψωνω με το πανω κατω maiden καθως στους maiden το μισο της αρενας ( μπροστα ) ηταν πολυ αραιο. Τελος παντων , μικρή σημασία έχει. Ανεπανάληπτο έπος!!!

κανα 30αρι θα ελεγα και εγω χωρις να εχω πανοραμικη οπτικη του χωρου. Αν ειναι τοσοι ειναι οκ, οχι τρομερο νουμερο αλλα οχι και ‘μπαινω μεσα’ θαρρω.

Ήμουν κ εγώ χτες (ευτυχώς) παρότι δεν είμαι και κάνας μεγάλος φαν… Παρολαυτα ήταν ένα συναυλιακό απωθημένο που ικανοποιηθηκε επιτέλους… Για πρώτη φορά στη ζωή μου κάθισα στις κερκίδες σε συναυλια(για λόγους ανωτέρας βίας) και ο ήχος ήταν απλά εκπληκτικός… Κάθε μπότα από τα ντραμς σε βαραγε στη ψυχη και άκουγα όλα τα όργανα πεντακάθαρα… Όσο για το σόου τι να πω… Έχοντας σαν κορυφές το σόου των acdc, slipknot, και pink floyd το χθεσινό τα ξεπέρασε εύκολα… Και παρότι δεν ήξερα πάνω από 6-7 τραγούδια δεν πήρα τα μάτια μου από τη σκηνή δευτερόλεπτο… Καλή διοργάνωση, νομίζω έχει παίξει ρόλο η εμφάνιση του Release που έκανε το step up και ανέβασε τον πηχυ… Το μονο αρνητικό όπως είπαν τα παιδιά είναι οι νοητικά καθυστερημενοι με τα κινητά (ήμουν το προηγούμενο μήνα Λονδίνο σε 2 συναυλίες και δεν είδα πουθενά ούτε λαμπάκι από κινητό) και οι τεράστιες ουρές παντού που με απέτρεψαν να ψωνισω από το μερτσ

2 Likes

Εμένα οι κερκίδες μου φάνηκαν ψιλοαδειες, τώρα όποιος θέλει να συγκρίνει με Μειντεν με το μάτι , ελεύθερα . Λες και μάθαμε ποτέ πόσοι ήταν τότε ή θα μάθουμε για χθες

Το φαμιλι μπορεί να τους βρήκε όσο θέλει (βολεύει):stuck_out_tongue:

Απο τους δυο παγκους μερτς κοντα στην εισοδο για τις θυρες 7/9, ξεμπερδεψα στο πενταλεπτο. Αν περιμενες σε αυτο που ηταν στο box office κοντα, ναι, μπορει να εκανες και καμια ωρα.

Συγκρινοντας με το ματι το χτεσινο με τους Μεηντεν 2022, χτες ειχε πιο πολυ κοσμο.

2 Likes
3 Likes
2 Likes
3 Likes

Εγώ είδα λιγότερο κόσμο στις κερκίδες

Κάτω ίσως ήταν φισκα :stuck_out_tongue:

Είχε πολύ περισσότερο στην αρένα.

Μπορεί , δεν έχω καλή εικόνα. Εφόσον δεν έβρισκες εισιτήρια για αρένα είναι σοβαρή ένδειξη

Οι Rammstein ήρθαν, είδαν και κατέκτησαν το ΟΑΚΑ και το ελληνικό κοινό. Το σόου τους παίζει μπάλα μόνο του αλλά δεν είναι αυτό που έκανε τους Γερμανούς μπάντα σταδίου. Γιατί όπως είδαμε και χθες η δισκογραφία τους είναι εντυπωσιακή και έλειπαν και κομμάτια μετά από 2 ώρες και κάτι. Μπορεί η μπάντα να ήταν τέλεια στημένη και η κάθε λεπτομέρεια προσχεδιασμένη αλλά δεν μπορεί κανένας να πει ότι η μουσική της δεν έχει ψυχή.

Χωρίς φανφάρες και πολύ μπλα μπλα (2-3 μαλακα, ένα πάμε και ένα χέρια ψηλά και αυτό ήταν) μου προσέφεραν ένα από τα live της ζωής μου. Ο ήχος κατά την άποψη μου ήταν εξαιρετικός και με διαπερνούσε κάθε ριφ, ένιωσα την φωτιά στο δέρμα μου και έφυγα εν τέλει γεμάτος και ικανοποιημένος.

Υγ πρώτη φορά φεύγω τόσο εύκολα από συναυλια με τόσο κόσμο. Αξίζει ένα μπράβο για μια φορά στην διοργάνωση.

ΥΓ2 Ελπίζω ο κόσμος να ήταν αρκετός και να μας ξανάρθουν.

13 Likes

26 Likes

Το δίκαιο έγινε πράξη

3 Likes

Φήμες λενε οτι στο ντουχαστ στον ντουμπαρε ο Μαζω…

Εν τάξει, τώρα καταλαβαίνω γιατί οι
haters τους λένε “retarded metal”…