Rammstein @ Terra Vibe, 28/06

@vempire

ok εγώ λέω να τηρούμε τα σωστά και όταν κάποιοι ξέρουν κάτι να το έχουμε υπόψιν μας και να τους αναγνωρίζουμε όταν επιβεβαιώνονται κ να μην τους κραζουμε αν πέσουν έξω…τουλάχιστον όποιος τα λέει νωρίτερα τα λέει για μας που καιγόμαστε οπότε δεν έχει νόημα να μην το αναγνωρίζουμε…αλλιώς δεν θα μπαινεί κανεις στον κόπο να λέει κάτι κ θα περιμένουμε όλοι τα τυπικά…no fun at all

:smiley:

Παντως ελπιζω να αλλάξει λιγο το setlist γιατι κατα τη γνωμη μου το du riechst so gut με χαλασε που δεν το ακουσα…

wait wat δεν το παίζουν??? :frowning:

Rammlied
B********
Waidmanns Heil
Keine Lust
Weisses Fleisch
Feuer Frei
Wiener blut
Frühling in Paris
Ich tu dir weh
Liebe ist für alle da
Benzin
Links 2 3 4
Du hast
Pussy
Sonne
Haifisch
Ich Will
Engel

Αυτο ειναι το setlist που παιζουν απο τον Οκτωβρη που ξεκινησε το tour. Υπηρχε μονο μια αλλαγη, στο encore πριν το engel το seemann. Αυτο δεν γινοταν σε ολα τα live. Στο Λονδινο εγω τους ειδα με αυτο το setlist.

Επειδη δεν διαβασα ολο το θρεντ,για σαπορτ εχει παιχτει τπτ?γτ αμα εχουν combichrist,που ειχαν σε ευρωπες τωρα,και ειμαι και ελλαδα τοτες,το ψηνω σοβαρα…

khsdfgvshdlngvlasdgflasdmgpasdfgmvdlsfgsadmfkjamvf

ΝΑΙ ΡΕ ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!! :vibrate::yahoo:
Ιούνη όμως ρε γαμώτο και αυτοί? Κανας άλλος να γ…μησει την εξεταστική μου θα ανακοινωθεί? Έτσι όπως πάμε δεν θα πάρω ποτέ πτυχίο!

Ερώτηση κρίσεως: θα φέρουν όλο το σοόυ στη μαλακάσα ή θα κάνουν ξεπέτα???

θεωρητικα δεν παιζουν ΠΟΥΘΕΝΑ χωρις το show τους! Βασικα μολις ξεκινησουν οι καλοκαιρινες τους εμφανισεις θα δουμε τι θα εχουν!
Παντως οτι θα εχουν εξω θα εχουν και εδω

Μ’ αρέσει να βλέπω άτομα να χαίρονται για το 35ευρο…

Μου 'ρχεται μια εικόνα στο μυαλό με 10.000 άτομα να χαίρονται για 2.000 ( “στη χειρότερη” ) τικετάκια και ψοφάω στα γέλια :Ρ

Και οι KISS δε παίζουν χωρίς το show τους όμως ε

Εγκεφαλικό, έμφραγμα και όλα τα σχετικά!!! Χρηστική ερώτηση: επειδή Δευτέρα βράδυ θα στήσω το αντίσκηνο έξω από το σπίτι του εισιτηρίου, να καλέσω και γνωστούς ή θα μπορώ να ψωνίσω για όλους?

γιατι και 55 ειναι υπερβολη??? εγω περιμενα αρχικη 60!!! πλακα μας κανεις???

60? για μια (1) μπάντα; Ε καλά μας κάνουν και μας ξεζουμίζουν κάθε χρόνο…

Βάλε και το πήγαιν’ έλα.

Οι KISS δεν έχουν θέμα.Τα γκαφρά να πέφτουν και παίζουν και με ζαρτιέρες! :stuck_out_tongue:

φιλε μου εγω κραζω πρωτος για τις τιμες τους!!! εγω σου ειπα τι περιμενα δεν σου ειπα οτι ειναι το ιδανικο. Απλα ειναι ανεκτο το 55! ως εκει. μακαρι να παιζαν μονο 35! εδω με 30-35 φερνουν στο gagarin αλλα και αλλα δε θα εχει σε ενα live τετοιο μια τιμη στα επιπεδα αυτα?

Ρε σοβαρευτείτε!!Όταν δίνεις πλέον ταρίφα 30-35 ευρώ για live στο gagarin(ΝΑΙ είναι πολλά),φαίνονται πολλά τα 55?Για τέτοιο όνομα με τέτοιο σόου(επαναλαμβάνω πως ΔΕΝ είμαι οπαδός τους)?Έλεος.Πλέον δεν πιστεύω οτι θα υπάρξει το οποιοδήποτε live χωρίς ανούσια γκρίνια…[-X

Κατανοητό, εξάλλου εκφράζεις ( έστω κι έμμεσα ) την ελληνική κοινή γνώμη.

Κάποια στιγμή ίσως να είναι επιτακτικό να ρίξουμε μια ματιά στις τιμές που παίζουν έξω μπας και ξυπνήσουμε, αλλιώς μου φαίνεται ότι για πολλά χρόνια θα δίνουμε τα διπλάσια με τους έξυπνους που έχουμε μπλέξει εδώ.

Κι εγώ θα έδινα 300 που λέει ο λόγος για PF ή Waters μόνο του, τι να λέει όμως αυτό αν έξω έδιναν 150… ( τυχαία τα νούμερα ).

Οι τιμές Ελλάδας και εξωτερικού διαφέρουν για 1002 λόγους, τα έχουμε ξαναπει. Δεν έχω κανένα πρόβλημα να κράζω τη Didi για τις τιμές και τις υπηρεσίες της, αλλά το εν προκειμένω λαιβ με τιμές 35 και 45 ευρώ είναι απολύτως φυσιολογικό, κοιτώντας πάλι τις τιμές των υπόλοιπων προϊόντων στη χώρα μας. Δηλαδή τα 45 ευρώ για KISS ήταν κάτι παράλογο? Απο τη στιγμή που σκάμε 35άρια σε μπάντες στο Gagarin ειδικά.

Ξαναρωτάω: Υπάρχει περιορισμός στον αριθμό των εισιτηρίων που μπορεί να αγοράσει κάποιος?

Ρίξε μια ματιά, σύγκρινε ΟΛΑ τα δεδομένα(βασικοί μισθοί,πόσοι χορηγοί υπάρχουν έξω, αν υπάρχουν κρατικές χορηγίες, έξοδα μεταφοράς) και μετά έλα να το ξανασυζητήσουμε…:wink:

Υ.Γ.Μιλάω για το συγκεκριμένο live έτσι?Αν και ισχύει για αρκετά πλέον.