Rammstein

καλα απο αυτη την αποψη δεν εχεις και αδικο :stuck_out_tongue:

Άψογοι ! Κατά τη γνώμη μου ταιριάζουν πολύ τα Γερμανικά στον ήχο τους αν και σίγουρα επηρεάζουν την εμπορική επιτυχία τους :wink: !

Οι Rammstein ειναι απο τα νουμερο 1 πραγματα στη ζωη μου
δημιουργικοι, αληθινοι, μηνυματαρες μεσα απο τα γερμανοφωνα τραγουδια τους - τραγουδαρες εννοω.
Αν δεν ηταν αυτοι ακομα θα κοιμομουν
αλλα οπως και να χει ακομα σιχαινομαι το video του Mann Gegen Mann. Μπλιαχ :stuck_out_tongue:

Δεν μου αρέσουν γιατί μουσικά δεν προσφέρουν τίποτα. Αντιγράφουν τους Ministry, ειδικά το riff του

Just one fix το’ χουν βγάλει σε διάφορες παραλλαγές.

Χαχα. Ως fanboy των MINISTRY, είχα ακριβώς την ίδια άποψη πριν καιρό. Με το “Reise Reise” όμως και το εκπληκτικό dvd τους με το ασύλληπτο show τους, άλλαξαν τα πράγματα.
Φοβερή μπάντα και το “Mutter” είναι φανταστικό.

Κι εμενα βασικα πιστευω οτι κατι δημιουργει αυτη η μπαντα οταν την ακουω και δεν μου αρεσει δεν ξερω τι να πω

Ενω οι τυποι παιζουν απίστευτη μουσικη (εχουν τρομερες ριφαρες),με χαλαει πολυ η Γερμανικη γλωσσα και προφορα…

Αυτό :!:
Απίστευτό, κι όμως αληθινo, ε; 8O #-o :slight_smile:

Κατσε ρε Γερμανοι δεν ειναι?:?

:stuck_out_tongue:
Το live(ή εστω μεγαλο μερος) ειναι σε γαλλικο εδαφος.

Είχα δει το aus berlin πριν 1-2 χρόνια… ρε σεις αυτός χτύπαγε το κεφάλι του με το μικρόφωνο μέχρι που μάτωσε…! (κ μετά δε σκουπίστηκε κιόλας…τύπου κούγιας δηλαδή :lol: )
Είναι φοβερό συγκρότημα πάντως με τραγουδάκια που άμα τα χωνέψεις λίγο γίνονται χοντρά κολλήματα.
Μόνο αν δει κανείς πόσοι τους ακούνε κ είναι κ στα γερμανικά… από τα μεγαλύτερα μη αγγλόφωνα συγκροτήματα δεν είναι?

Πιθανοτατα το μεγαλυτερο…
Ρε σεις μονο που εχουν κανει τετοια τρελη επιτυχια στις ΗΠΑ με Γερμανικο στιχο κατι λεει!
Τεραστια μπαντα.

1 DVD, 140min concert footage filmed in: Nîmes, Tokyo, London, and Moscow

περα απο αυτο σου βαζει ξεκαθαρα να επιλεξεις ποιο μερος θες να δεις

και το λαιβ στη γαλλια ειναι απιστευτο
σε εναν απιστευτο αμφιθεατρικο χωρο (του τεστιν πολιτισμος)

οπως επισης καταπληκτικο ειναι και το λαιβ που δειχνει απο τη μοσχα με 3 ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ρωσσιδες (?)
ντυμμενες με απιστευτα σεξυ…μα τι καθομαι και λεω

ΔΕΙΤΕ ΤΟ!!

2008 και ακόμα τους περιμενουμε…Και εις ανωτερα…

Απο τα πιο πολυποθητα wannasee.

απλα δεν παιζει να δουμε τετοια σκηνικα στην ελλαδα!!!
με την καμια!!!

καντε ενα pause μολις φορτωσει το βιντεο να δειτε το χωρο
δειτε τα φωτα
δειτα τα σκηνικα
δειτε το show του συγκεκριμενου τραγουδιου
επισης εδω φαινονται και οι γαλλοι που τραγουδανε τα γερμανικα :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

αααρργκκκκκκκκκκ

αμερικα

  • τον Lindemann μαγειρα!! :lol: :lol: .Δεν ξερω για σας αλλα εγω επεσα κατω απο τα γελια!!

οκ,μη θυμωσετε που σπαμαρα :-s

εχει να κανει με το κονσεπτ του τραγουδιου

κανιβαλισμος!!!

παντως ο πιο ψυχακιας πρεπει να ο πληκτρας!!ειναι ΤΟ παλικαρι!!