Randy Rhoads vs Zakk Wylde vs Gus G

Παιδια απ’ οτι βλεπω εχετε παρεξηγησει τα λεγομενα μου.στο πρωτο ποστ μου αναφερω οτι μου αρεσουν και οι 3 και τους θαυμαζω απεριοριστα τον καθενα για δικους μου λογους.δεν ζητησα να γινει συγκριση ως προς την δουλεια τους με τον Οζζυ αναγκαστηκα,εγω μιλαω για ικανοτητες κατι που ο Gus G εχει δειξει απο τους Firewind.εγω αν επρεπε να επιλεξω θα σκαλωνα για 2-3 μερες…μετα θα ακουγα οτι εχουν γραψει και 3 τους και μετα θα επελεγα Randy γιατι ειναι η εμπευση μου και ο λογος που αρχισα να παιζω κιθαρα πριν 6 χρονια και συνεχιζω ακομα.μου αρεσει πολυ ο Zakk και ως style και ως μουσικος.Οσον αφορα τον Κωστα,τον θεωρω οτι καλυτερο εχει να δειξει αυτη η αθλια -απο πλευρας μουσικης και οχι μονο- χωρα που λεγεται ελλαδα.συνδιαζει τεχνικη με εγκεφαλικοτητα και συναισθημα,το μονο που του λειπει ειναι η σκηνικη παρουσια.και κατι τελευταιο που επισης δεν θελω να παρεξηγηθει,δεν θελουμε εναν κλωνο του Randy Rhoads…θελουμε κατι καινουργιο που να φρεσκαρει τον Οζζυ…

ψιλοβαριέμαι το κλασικό μέταλ,τι να κάνω?:stuck_out_tongue:
και ο wylde μου αρέσει λόγω των black label society και όχι λόγω της καριέρας του πλάι στον ozzy.

ΟΚ, ήθελα να επιβεβαιώσω ότι είσαι άμπαλος.

Τσίμπησες! :stuck_out_tongue:

πάντα γούσταρα τους παίκτες που δεν ήξεραν μπάλα και έπαιζαν σκληρά για να ισοσταθμίσουν αυτό το γεγονός.8)

Παντως, ο πιο αντιπαθητικος απο τους τρεις ειναι με διαφορα ο τραγος ο Wylde.

Καλα που μου τον θυμησατε, να πεταχτω και στο “Κορυφαιοι που αντιπαθειτε”.

φιλε διαφωνω καθετα μαζι σου…μπορει να εχει ενα χωριατικο style αλλα δεν ειναι και τραγος…δεν λεω,ο καθενας μπορει να συμπαθει και να αντιπαθει καποιον αλλα πρεπει να σεβομαστε καποια πραγματα…και μενα μου τη σπαει ο ποζερας ο Eddie Van Halen αλλα λεω οτι ειναι τρομερος κιθαριστας… :wink:

a) gus g
b)zakk wylde
c) randy rhoads

με αυτη τη σειρα θα τους εβαζα αν και ο zakk εχει αφησει εποχη με το bulls-eye σχημα στις κιθαρες του που πλεον ειναι παγκοσμιως αναγνωρισιμο

αυτο το Thread μπορει να οδηγησει στην παρανοια παντως

Randy Rhoads με χιλια,εδω ο ιδιος ο Zakk Wylde τον προσκυνα…
να πω κι ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ γι αυτο που καταφερε ο Gus G…

βάζοντας στην άκρη το προσωπικό μου γούστο, βρίσκω ότι είναι καλός ο Gus σ’ αυτό που κάνει και καταλαβαίνω - εν μέρει - αυτούς που βρίσκουν κάτι καλό στην μουσική του. Αλλά άλλο αυτό και άλλο να λέμε τέτοιες ΜΠΟΥΡΔΕΣ.

Τωρα σοβαρα…εχεις ακουσει ποτε σου Ozzy??

Προφανώς! Έχει ακούσει όλους τους δίσκους που έχει βγάλει με τον Gus G αλλά μέχρι εκεί! :lol:

μάλλον έχει βάλει από τον χειρότερο προς τον καλύτερο για να αυξήσει την αγωνία :wink:

Μπορει να ναι και κανας ξαδερφος του η καμια θεια του μωρε.

Κοίτα ρε που μας έγινε κορυφαίος Guitar Hero ο Gus G

Η διάρκεια, αν την έχει, θα τον καθιερώσει σε όλους μας:):!:

Σατανικό θρεντ ώστε να ξεκινήσει απ’ την αρχή η γκαςτζι παράνοια.

Ποια διάρκεια; Σχεδόν δεκαπενταετία έχει κλείσει, με τουλάχιστον δεκαπέντε ΔΙΣΚΑΡΕΣ, έχει ΗΔΗ διάρκεια, είναι ήδη GUITAR HERO, τον έχουμε προσκυνήσει ήδη ΟΛΟΙ μας!

Διαφωνεις καθετα μαζι μου στο οτι εγω τον αντιπαθω;;; :?

Προσέξτε καλά τί λέτε για τον Zakk!!! :blow:

Σας ακούει!