Randy Rhoads vs Zakk Wylde vs Gus G

το διατυπωσα λαθος…απλα δεν καταλαβαινω γιατι θεωρειται αντιπαθητικος…

χαχαχαχα :lol: μου αρεσε πολυ το σχολιο σου αλλα δεν εχω τετοιο σκοπο…απλα θελω να δω ποσο αντικειμενικοι μπορει να ειναι οι ανθρωποι,ωστε να συγκρινουν εναν συμπατριωτη τους με 2 θρυλους…οχι οτι ο Κωστας δεν μπορει να γινει θρυλος…

μιλαω για το παρον…αν σου αρεσει η ατζελα δημητριου,ο βας βας και η θωδη τοτε οκ…γιατι ο Gus G εγινε γνωστος τα τελευταια χρονια…δεν λεω οτι δεν εκτιμω τους πιξ λαξ ας πουμε, ή τον μητροπανο…απλα ειναι πιο παλιοι…

Μήπως είσαι λίγο άσχετος?

Εγώ τον κόβω για τον κλασσικό έλληνα “ροκά” που νομίζει ότι η εγχώρια σκηνή αρχίζει στους πυξ λαξ και τελειώνει στους onirama. Και υπάρχει ο Gus G που τους νικάει όλους αυτούς.

θεος…
:lol2::lol2::lol2:

Ρε παιδιά, ήρεμα. Δεκατεσσάρων είναι το παιδί

BillBullseye μην μασας…
εγω στα 14 μου δεν ηξερα την τυφλα μου…

σωστος ο crimson idol…8)

εγω στα 14 αν μου μιλαγε καποιος για μουσικη το μονο που ελεγα ηταν: μονο maiden κ doors ρε(φοβερος συνδιασμος),666 the number of the beast k light my fire…

για αποψη στο θεμα randy-zakk ουτε λογος…

Δεν ειπα οτι ξερω κατι παραπανω απο καποιον,απλα ζητησα τη γνωμη σας διοτι οι φιλοι μου ακουνε Hip Hop,house και κατι τετοια που μου τη σπανε φουλ…επισης δεν νομιζω να ανεφερα πουθενα οτι θεωρω τους ονιραμα ροκαδες.το αντιθετο,ειναι το παραδειγμα για να δειξουμε σε καποιον ξενο τη μουσικη παιδεια της Ελλαδας…επισης δεν ‘‘δηλωνω’’ ροκας…απλα ακουω ροκ και μεταλ…δεν υποστιριζω το Lifestyle των ροκαδων ή κατι τετοιο,οποτε το ποστ του τυπου που μπορεσε απο 3-4 ποστς μου να με σκιαγραφησει ειναι λιγο ακυρο…

ελα δεν εγινε τιποτα…
μην μασας…
μια χαρα παιδια ειναι ολοι εδω μεσα…
απλα μερικες φορες μας αρεσει η φασαρια…:smiley:

μπορεις να εισαι οτι θελεις…
αμα ειναι να λεμε τι πρεπει και δεν πρεπει σε καποιον που ειναι στην δικια σου ηλικια καληνυχτα μας…

και σιγα σιγα ολα θα μπουν στην θεση τους…(για μουσικη λεω)

Αυτό τώρα του το είπες για καλό :lol::lol:

BillBullseye μην το παίρνεις προσωπικά. Ο καθένας λέει την άποψή του. Σε άλλα συμφωνούμε και σε άλλα διαφωνούμε, κουβέντα να γίνεται. Εμένα μόνο αυτό με πείραξε λίγο, γιατί υπάρχουν αξιόλογες ελληνικές μπάντες. Και τον Gus G τον θεωρώ πολύ καλό κιθαρίστα και τον έχω δει live κλπ κλπ, αλλά υπάρχουν και άλλες μπάντες με καλό υλικό :wink:

ναι απο την μια ο gus g. και ο sakis και απο την αλλη η αντζελα. καπου εκει τελειωνει η ελληνικη μουσικη. νταξει και μεις ημασταν 14 αλλα δεν ξεραμε τοτε τι ειναι το myspace. μπες και ακου.

μηπως εισαι λιγο αυστηρος?δεν εχω ασχοληθει αρκετα με την ελληνικη ροκ/μεταλ,απλα μου τη σπαει το ολο Lifestyle που προβαλει ολα τα νουμερα επειδη αυτα πουλανε…ειτε εισαι 14 ειτε 114 αυτο μπορεις να το διακρινεις…(και δεν μιλαω για τη μεταλ ή τη ροκ,αλλα για τα σκιλαδικα και τους τυπους στιλ στρατη)

χιλιες φορες οι σκυλαδες παρα αυτοι οι φλωροι…

koita3te, oso kai an prepei na eimaste perhfanoi pou o Kwstas epilexthke apo ton idio ton Ozzakla mesa apo (eimai sigouros) 1000 ki8aristes kai oso kai an pragmatika 8eos einai, pistevw oti einai akoma nwris na ton sygrinoume me gigantes opws o Zakk Wylde kai (poso mallon gia mena) Randy Rhoads…oi typoi pragmatika egrapsan istoria sthn mousikh kai akoma grafoun (tetoioi typoi den pe8ainoun pote, kapou sthn Valhalla twra o Rhoads 8a dinei synaulia mazi me Burton, Kimball, Schuldiner kai loipous immortal brothers!!! :lol::lol:)

oso gia to poll pistevw einai ka8aro ti pistevw. Rhoads kai ta muala sto mi3er!!!:band:

Καλωσήρθες, αλλά μη γράφεις με greeklish.

Ευχαριστώ πολύ. Καλώς σας βρήκα. Έχεις δίκιο, ξεχάστηκα.

ο gus τους γαμαει και τους 2:lol::lol:8)

καλα φιλε μου εννοειται,απλα ειπα να δωσω ενα τρανταχτο παραδειγμα…ελπιζω να μην επαθες κανα εμφραγμα διαβαζοντας για στρατη σε ενα τετοιο thread :lol: