Ravencult, Mass Infection, Carnal Redemption @ Cybers Λιβαδειά, Σάββατο 20-04-2013

Έκλεισαν και τα εισιτήρια μόλις. Καλό ταξιδάκι θα είναι 8)

Οριστικοποιηθηκε και απο δωθε. Παμε ισχυρα!

Κατα 99,9% μεσα και εγω 8) Απο τις αλλες δυο μπαντες δεν εχω ακουσει ουτε νοτα αλλα απο Ravencult περα απο το Morbid Blood που το χω μαθει απεξω πλεον, ξεθαψα σημερα και το Temples of torment που ειχα καιρο να τ ακουσω και κωλοχτυπιεται το ειναι μου! Πανεμορφα:!:

Βάλε να ακούσεις τώρα και τις άλλες 2 μπάντες να πάρεις μια ιδέα.

Τα σουβλάκια να ξεκινήσουν να ψήνονται εκεί κάτω, αν και δεν τρώω. :wink:

τελικα θα τιμησω κι εγω!! 8)

Το 50% του κοσμου θα’ναι φορουμιτες απ’οτι φαινεται:p

Το 50% δεν νομίζω αλλά λογικά θα είναι μερικοί. Εσύ???
Προτείνω να γράψει ο καθένας το nickname του στο μέτωπο για να καταλαβαινόμαστε

χαχαχα ή να κραταμε καμια ταμπελιτσα που να το γραφει απανω :lol:

Καλα μην το λες, αμα ειμαστε καμια δεκαρια, με 20 ατομα μεσα το μαγαζι ειναι υπερκομπλε:p

Εγω λογικα θα εχω την αγαπημενη μου μπλουζα Bolt Thrower, ενα κουκλι ζωγραφιστο ειμαι, θα ερθετε μονοι σας οσοι δεν με ξερετε.

Βασικά εσένα σε θυμάμαι από την φωτογραφία που πόσταρες πρόσφατα.

Ναι, εντάξει αυτό με τα μπλουζάκια από μπάντες φαντάζει πιο καλή ιδέα από την πρώτη που πρότεινα. Λογικά εγώ θα φοράω την καινούργια μου Autopsy.
ΧΑχαχα,βλαμμένα!

Έξοχα ήταν.

Χώρος ό,τι πρέπει για τον κόσμο που μαζεύτηκε, ακόμα και ήχος σε γενικές γραμμές ήταν εντάξει.

Τα πρώτα δύο ντεθ μέταλς δεν είναι καθόλου στος ύφος που προσωπικά μου κάνει, αλλά ομολογουμένως παίξανε δυνατά, σωστά και δώσαν ό,τι είχαν.

RAVENCULT ισοπέδωση, Μαελστρομ (ντραμς) σεληνιασμένος!

Ωραίο παρεάκι μαζεύτηκε επίσης. :wink:

Οικογενειακη ατμοσφαιρα χθες, οσος κοσμος επρεπε, πολυ ομορφα πραγματα.

Carnal Redemption μαλλον η καλυτερη φορα απο οσες τους εχω δει ή τουλαχιστον αυτη που ευχαριστηθηκα περισσοτερο. Αλλοτε τεχνικοι (ντραμμερ θεος), αλλοτε γκρουβατοι, ηταν οτι πρεπει για ζεσταμα.

Mass Infection αν και γουσταρω αρκετα, με κουρασαν σε σημεια, στιβαρη παρουσια ωστοσο. Equal To Slime πονος λεμε!

Ravencult πρωτη φορα εβλεπα, ισοπεδωσαν τα παντα. Αν και η φωνη δεν ακουγοταν πολυ δυνατα (σε αντιθεση με τις αλλες δυο μπαντες που ειχαν πολυ καλο ηχο συνολικα, οι Ravencult εχαναν λιγο σε αυτον τον τομεα), αυτο δεν τους εμποδισε να προσφερουν το χαος. Απολαυστικοι, βλασφημοι, πορωτικοι, ορεξατοι (αν και οχι τοσο κοινωνικοι), κανενα παραπονο.

Μακαρι να γινουν και αλλες τετοιες φασεις και εμεις καλα να’μαστε να πηγαινουμε, χθες αξιζε και με το παραπανω.

Υ.Σ. Και γαματο μπλουζακι Ravencult στο 10αρι 8)

2)Υ.Σ. Cheers σε ολους!

Πολύ καλή η φάση χτες, αν και ταλαιπωρηθήκαμε λίγο με τα τρένα αλλά άξιζε τον κόπο. Η Λιβαδεία πολύ ομορφη πόλη και τρομερό φαγητό. Όσο για τα παιδιά που οργάνωσαν όλο το event, κατ’ αρχάς να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ για τη μετακίνηση από και προς τον σταθμό των τρένων. Μας διευκόλυναν πολύ.

Στα του live τώρα, οι Carnal Redemption με εξέπληξαν ευχάριστα και ειλικρινά δεν περίμενα τέτοια απόδοση. Τρομεροί απλά.

Οι Mass Infection πολύ ωραίοι, γιόρτασαν ιδανικά τη συμπλήρωση 10 χρόνων ζωής. Ψυχωμένοι, πορωτικοί σε σημεία, ακριβώς όπως έπρεπε.

Όσο για Ravencult, προσωπικά τους περίμενα πώς και πώς γιατί ήταν η πρώτη φορά που θα τους έβλεπα συνειδητά (τους είχα ξαναδει πολύ παλιά αλλά τότε ήταν άλλες εποχές). Απίστευτοι, τρομερά δεμένοι και χωρίς πολλά πολλά. Όπως έπρεπε να παίξουν. Πραγματικά ισοπεδωτικοί, δεν υπάρχει άλλη λέξη για να τους περιγράψεις.

Κλείνοντας, χάρηκα πολύ για τα άτομα που ξαναείδα/γνώρισα από το φόρουμ, κι ελπίζω να τα ξαναπούμε σύντομα στο μέλλον!

Ότι είπαν οι άλλοι. Όλες οι μπάντες πολύ καλές. Ήταν η βραδιά των ντράμερ χθες μιας και όλοι έδωσαν ρεσιταλ. Φυσικά οι ντράμερς των death μπαντών έπαιζαν πιο δύσκολα και καλύτερα σε σχέση με των ντραμερ μιας black metal μπάντας αλλά αυτό δεν εμπόδισε να δείξει την αξία του, την ένταση που ένιωθε και την όρεξη.
Φιλόξενοι όλοι κάτω. Πολύ καλή παρέα τα παιδιά από το φόρουμ. Να τα ξανά πούμε και να γίνουν παρόμοιες κινήσεις.

Καταρχήν συμφωνώ με τον από πάνω για το ότι ήταν η βραδια των ντραμερ. Απίθανοι όλοι, τους ευχαριστιόσουν, λύσσα, ένταση, δύναμη, μπαγκέτες έπεφταν κάτω από την καύλα. ΤΡΕΛΑ ΤΡΕΛΑ.
Carnal redemption, δεν είχα ξανακούσει και κατενθουσιάστηκα. Δε ξέρω πως αλλιώς να το πω γιατί είναι ακριβώς αυτό.
Mass infection κλασσική αξία, ειδικά για τον τόπο τους από ο,τι κατάλαβα. Το κεφάλι πήγαινε μόνο του μια φάση.
Ravencult δεν είναι ακριβώς το στυλ μου, αλλά no matter, τα σπάσανε. Τα πιο πρόσφατά τους, μου άρεσαν καλύτερα από τα παλιά τους.
Ο μόνος συμφορουμίτης που είδα ήταν ο necromayhem (μάλλον…έχω μπλέξει τα μπούτια μου) Οι λοιποί που ήσασταν. Είμαι στην καρακοσμάρα μου, you mean to say??

Κορπσέτ.
Ήσουν εκεί.
Δεν είναι δυνατόν να μην σε ξέρω, μα, στατιστικά να το δεις, δεν είναι δυνατόν να μη σε ξέρω ποια είσαι, μα! :-k

Εντάξει, όμορφη εκδρομή, χάρηκα την παρέα, δεν έχω να προσθέσω πολλά ακόμη…

  • Carnal Redemption πολύ πιο νευρώδεις και καλοί απ’ό,τι στη Θεσσαλονίκη
  • Mass Infection παρατήρησα λίγο πιο ενιαία δομή/ήχο στα νέο κομμάτια, με όχι τόσο έντονες διασπαστικές τάσεις του μπάσου? Πρέπει να ακούσω νέο υλικό. Πολύ συμπυκνωμένη πληροφορία στη μουσική τους, πολύ καλή απόδοση.
  • Ravencult συγκινήθηκα πολύ και δεν το περίμενα, για διάφορους προσωπικούς λόγους που έχουν να κάνουν με τις χρονολογίες που έχουν βγει οι κυκλοφορίες τους, με ανθρώπους και περιόδους, και με τις φορές που έχει τύχει να τους δω live στο παρελθόν. Πλην των φωνητικών του Λίνου που είχαν σκαμπανεβάσματα, το υπόλοιπο σύνολο ήταν άψογο.

Το μόνο που μου έλειψε ήταν ένα ουίσκι και το πάρτυ μετά!

ωραιο το ταξιδακι μια χαρα και το live…carnal redemption μου φανηκαν καλυτεροι σε συγκριση με το live που δωσανε με D666…παντως μου εκαναν αρκετη εντυπωση οι mass infection αν κ προς το τελος οταν παιξανε καινουρια τους μου φανηκαν αισθητα ‘‘κατωτερα’’ απο οσα παιζανε πριν!ravencult παρα πολυ καλοι για αυτους ηρθα κιολας κι εμεινα ευχαριστημενος!πολυ ομορφη πολη η λιβαδεια παντως! 8)

Πολυ ομορφα ητανε, οι μπαντες ολες εξαιρετικες και η φορουμοπαρεα επισης, επιβαλλεται να ξαναγινει παρομοια μαζωξη και με τους Βορειους.
Οι Ravencult θα μπορουσαν να εχουν καλυτερο ηχο αλλα λεπτομερειες, μετα και το προχτεσινο ειναι η πιο εθιστικη και πορωτικη μπαντα, θα μπορουσα να τους βλεπω καθε μερα.

Καλησπέρα και από εμένα! Διαβάζω καιρό τώρα. αλλά ήρθε ο καιρός να κάνω και γω τα δικά μου:p!!!

Και οι τρεις μπάντες δώσανε σε όλους εμάς που έχουμε μια μπάντα και νομίζουμε ότι με ένα δίσκο. ντέμο κλπ. ότι κατακτήσαμε τον πλανήτη να καταλάβουμε ότι έχουμε ακόμα πολλά πράματα να κάνουμε και ότι μόνο με δουλειά ( πρόβα ) μπορείς να παρουσιάσεις κάτι αξιόλογο. Δεμένες μπάντες, με ωραίο και δουλεμένο ήχο. Έμεινα έκπληκτος από το πόσο ωραία και γεμάτα ήταν τα κομμάτια τους σε live. Ήταν η πρώτη φορά που τις έβλεπα τις μπάντες Live και το ευχαριστήθηκα!