Red Hot Chili Peppers 04/09/2012 Ο.Α.Κ.Α

Στα παπαρια μας οι ασχετοι επωνυμοι που θα μαζωχτουνε εκει.Δν βρισκω καν λογο για να γινεται συζητηση αλλα κλαιν,με κατι πρεπει να γκρινιαξουμε σωνει και καλα εδω μεσα…

Εμεις θα ειμαστε εκει και για να ξεχωριζουμε απο την μαζα που θα παει για τη λεζαντα και το californicaton θα αφησουμε μουστακι ΙΔΙΟ με του Κιεντις :vibrate: :lol:

χαχα γαμώ τις ιδέες! :stuck_out_tongue:

Δεν είμαι φαν το Peppers, αλλά θα προσπαθήσω να πάω.

αφου δεν εισαι φαν γιατι θες να πας;:-k

Εννοεις οτι δεν σε χαλανε ξερω γω;

Οχι δε με χαλάνε, απλά δεν είναι στα ακούσματά μου.

Μπορει να εχω να ακουσω πολυ καιρο τη μουσικη τους σοβαρα.Μπορει ο τελευταιος τους δισκος να μην μου αρεσε,εκτος απο 2-3 τραγουδια.Ομως ειναι ενα συναυλιακο αποθημενο και ο κυριος λογος που ακουσα ροκ μουσικη.Θα προσπαθησω και με το παραπανω να ειμαι εκει και αν δω τη μπαντα που στο γυμνασιο θαυμαζα.(μιλαμε για πολυ παλια :p)

Τωρα για τα ατομα που θα πανε στη συναυλια και θα ειναι ασχετοι με το συγκροτημα δεν μου καιγεται καρφι.Ξερω,δεν ειμαι πολυ τρου!

[SPOILER]Και ναι,κριμα για Frusciante,αλλα τι να κανουμε.Ελπιζω να τον δουμε live καποια στιγμη με κανενα Lopez :lol:[/SPOILER]

ουτε εγω ειμαι φαν… ουτε καν εχω βαλει ποτε να ακουσω απο μονος μου αλλα θελω να παω…
γιατι ειναι μεγαλη μπαντα, γουσταρει η παρεα μου κλπ…

Απορω αν μερικοι απο εδω μεσα πανε για τη συναυλια ή για το κοινο?

Και εγω γουσταρω να βλεπω σε lives πιο undergound τυπους αλλα δεν παω για να κοζαρω φατσες αλλα να περασω καλα με την παρεα μου με το συγκροτημα που γουσταρω να δω!!!

Στη τελικη μουσικη ειναι συναυλια καθηστε να το απολαυσετε παρα να κοζαρετε φατσες! Μου φαινεται καποιοι προσπαθουν να βρουν αφορμη για το παραμικρο κραξιμο!!!

Μονο για το ονομα δηλαδη;
Αυτο δηλαδη που κανουν και οι ‘‘ακυροι’’ σε μεγαλες συναυλιες που λεμε!

Γιατί πρεπεί να είναι τόσο κακό να πάει κόσμος που δεν είναι κ από τους φανατικούς του συγκροτήματος; Είναι μεγάλο όνομα, αξίζει τον κόπο κ δε νομίζω να ξαναέρθουν.
Από την άλλη τα πολύ γνωστά τους όπως π.χ. Under the bridge, Californication κλπ αποκλείεται να μην τα ξέρει κανένας.

Ειπε κανεις οτι ειναι κακο;Απλα οταν λες πως πας για το ονομα σημαινει πως εισαι ‘‘ασχετος’’ με το συγκροτημα(το ασχετος με την εννοια πως δεν γνωριζεις πολλα πραγματα).Ουτε γω γνωριζω ολη την δισκογραφια των πεπερς.Και στην τελικη μεχρι τον σεπτεμβριο υπαρχει πολυς καιρος για να μαθεις καλυτερα ενα συγκροτημα!

στη συναυλια των AC/DC η του waters μπορεις να πεις οτι υπηρχαν ακυροι…
σε συναυλιες τυπου rhcp, bon jovi κ u2 που ολοι λιγο πολυ ξερουν 4-5 κομματια δεν υπαρχουν τοσο ακυροι…:wink:

Κοιτα,θεωρω πως οταν ενα συγκροτημα εχει 30ετη πανω κατω δισκογραφια και καποιος ξερει 4-5 τραγουδια δεν ειναι και τοσο σχετικος!
Οπως και να’χει μεχρι το σεπτεμβριο υπαρχει αρκετος χρονος μελετης:p

στο χοστελ που εμεινα στο Βερολινο, ειχα μαζι στο δωματιο ενα ζευγαρι 20αρηδων απο Αυστραλια που δεν τους ηξερε καν!! #-o

…I like them …i will go for sure 8)

Παιδιά, ξέρει κανείς αν θα πωληθούν εισιτήρια στο Ticket House της Θεσσαλονίκης;
Γιατί στο Δελτίο Τύπου δεν το αναφέρει… :?

λογικα θα υπαρχουν κανονικα. νομιζω ουτε στο δελτιο τυπου των Sabbath το αναφερει αλλα πωλουνται κανονικα και απο Θεσσ/νικη.

Jet! 8)

Αύριο τα μαγικά χαρτάκια…αναμένετια χαμός!!!ποιοι θα είμαστε εκεί το πρωί???

Εγώ που πέρασα σήμερα απ’το Ticket House της Θεσσαλονίκης μου είπαν πως θα έρθουν την Τετάρτη με Παρασκευή το αργότερο… :expressionless: