Red Hot Chili Peppers vs Oasis vs Radiohead vs Jane's Addiction

χμμμ 4 αγαπημενες μπαντες, αλλα εχω αρρωστια με πεππερς οποτε. thats my vote.

1.Red Hot Chili Peppers (cant stop the spirits when they need you)
2.Radiohead (οι pink floyd της εποχης μας -αν μ επιτρεπετε να τους χαρακτηρισω ετσι)
3.Jane’s Addiction (ελατε παιδια να βουτηξουμε στο σακκο με την ηρωινη :lol: :lol: )
4.Oasis (wonderwall-dont look back in anger, κομματαρες π ανατριχιαζω καθε φορα π τις ακουω )

ΦανκιΜονκ.—

Ε φυσικά πρώτα Radiohead και μετά Red Hot.

Πιο μετα… δεν πειράζει.

πολυ καλο ποστ αλλα εγω δυσκολα μπορω να διαλεξω γιατι γουσταρω και τους 4.θα πω peppers γιατι εχουν οπως ελεγα πιο πριν το ΚΟΡΥΦΑΙΟ μπασιστα ολων των εποχων

Υ.Γ.φιλε funkymonk το κομματι των oasis που αναφερεις δεν λεγεται sally can wait αλλα don’t look back in anger.με το μπαρδον κιολας

E peppers.

Καταδικασμένο poll…(Παρόλα αυτά θα ψηφίσω τους θεούς Janes Addiction για να μην πάνε άπατοι…)

Τρομερό μπάσο οι Πέπερς συμφωνώ αλλά η κιθάρα πάει πίσω; Εξαιρετικοί μουσικοί και κάθε φορά που ακούω το Give It Away θέλω να σπάσω ότι βρω μπροστά μου! Πέπερς από μένα… τελευταίοι οι Oasis που θα μπορούσαν να γίνουν πολύ μεγαλύτεροι… αλλά…

το live in slane castle των πεππερς… με το californication να εχει μια ανατριχιαστικη εισαγωγη, νομιζω πως ειναι λογος για να τους ψηφισω.

Red Hot Chili Peppers,όχι ότι τα άλλα 3 δεν είναι εξίσου καλά συγκροτήματα,αλλά αυτό το άτιμο το intro του californication στο live at slane castle,κόβει κώλους αβέρτα.

Peppers.
Αρκετά χιλιόμετρα πιο πίσω Radiohead.

Οι άλλοι δεν υπάρχουν.

υπαρχουν, απλα δε τους ανακαλυψες ακομα…

εννοειτε Jane’s Addiction, πρωτοποροι οσο δε παει και με κομματια που σπανε κοκκαλα…

STOP

Και η εκφραση του προσωπου του Frusciante οταν παιζει και το πως κοιταζονται με τον Flea πραγματικα ειναι θεικο μπραβο filios!!!:smiley: Ειλικρινα στιγμες σαν αυτες με κανουν να αισθανομαι τυχερη που ακουω μουσικη και Peppers … Redhotchilipepperoκαμμενη εγω τι αλλο να ψηφισω … Μονο …

[SIZE=“7”]Red Hot Chili Peppers[/SIZE]

Αν και δεν έχουν καμία ηχητική ή άλλη σχέση μεταξύ τους οι 3 πρώτοι (Jane’s Addiction δεν πολύεχω ακούσει) και μου αρέσουν πολύ θα πω Radiohead. Βέβαια αν απαντούσα στο πολλ 5-6 μήνες πρίν μάλλον θα έλεγα Peppers αλλά το In Rainbows έίναι τελικά μεγάλος δίσκος και επαναπροσδιορίσε τη θέση της μπάντας στις προτιμήσεις μου, και είναι πολύ ψηλά…

Πρώτα RHCP και μετά οτιδήποτε άλλο. Μακάρι κάποτε να τους δούμε και Ελλάδα.

Red Hot Chili Peppers

Η συναυλία στο Slane απλά τα έσπασε και η εισαγωγή του Californication απλά “δεν υπάρχει”…χτυπάει στο μυαλό μου βδομάδες τώρα…

Πλάκα κανς…πρωτοπόροι σε τί ακριβώς??#-o

Δέν υφίστανται λέμεεεεεεεεεεε

ΜΙΚΡΟΣ ΘΕΟΥΛΗΣ.

Μεγάλος Θεούλης.Χλωμό να τους δούμε Ελλάδα.Διακαής πόθος πάραυτα

Εφοσον ειχαν ανακοινωσει οτι για εναν χρονο θα μεινουν ανενεργοι για καπου στο αμεσο μελλον δεν νομιζω να τους δουμε καπου… Οποτε απο 2010 μαζι με κανενα καινουργιο album … Αλλα ναι το ξερω πολλα θελω …:-s :roll:

To 2010 πιο πιθανό είναι να πάω έξω να τους δω παρα εδω.Και ναι όντως ζητάς πολλά!

Μα για εξω μιλαω για live βασικα …:stuck_out_tongue: